Вівторок, 28 квітня 2020 15:01

А район мусить бути Шепетівський!

А район мусить бути Шепетівський! Фото Дмитра Шпака

Уже п’ять років поспіль ми з вами є учасниками реформи децентралізації. У межах децентралізації відбувається і реформування адміністративно-територіального устрою. До Парламенту має потрапити відповідний закон, над яким працює уряд спільно з народними депутатами, експертами та представниками місцевого самоврядування.

На сьогоднішній день до обговорення представлено чотири проектних варіанти адміністративно-територіального устрою Хмельницької області (decentralization.gov.ua) Усі проектні варіанти з центром у м.Шепетівка. І це не дивно, адже Шепетівка – найбільше місто північної Хмельниччини, більше того, його географічне розташування ідеальне для створення адміністративного центру. Однак, сьогодні ми спостерігаємо, як заради політичних та особистих амбіцій повністю відкидаються основні принципи розбудови укрупненого району.

Так, Славутська РДА, засвідчила про готовність стати центром нового району, зважаючи на (цитую) “історичні, економічні та соціальні передумови”. Адмін верхівці району, напевно, абсолютно не цікаво, як будуть добиратися мешканці півдня Полонщини, Ізяславщини чи Білогірщини до центру. Напевно, абсолютно невідомі такі поняття, як геополітика та суспільне благо, економічні ресурси та світові тренди.

Стосовно історичних передумов

Сьогодні ми живемо у межах Української Радянської Соціалістичної Республіки зразка 1954 року, коли до України увійшов Крим. Від початку створення УРСР 1919 року адміністративно-територіальний устрій змінювався не раз і носив здебільшого політичний характер.

Зі встановленням більшовицької влади активно почали створюватися сільські ради. Сільради створювалися навіть у найменших селах і на початок 1920 року їх кількість досягла 15 000! 

“Два українці – три гетьмани”. Очевидно, цим гаслом керувалися більшовики, щоб завоювати прихильність широких мас. І вони це зробили. Звісно, використовуючи й інші методи. Україна, як суверенна держава зникла з історичного простору, а подальшу історію світлого майбутнього у складі СРСР ми знаємо.

Не буду перераховувати всі адміністративно-територіальні зміни, які відбувалися впродовж майже століття, а це заміна округ на області, скасування повітів, губерній та волостей, але зазначу, що з часом сільради скорочувалися, адміністративні одиниці укрупнялися та змінювалися.

Адміністративно-територіальний устрій Української СРР у 1923 році складався із 9 губерній. Одна з них, на території якої ми зараз живемо, називалася Волинською. До Волинської губернії входили: Житомирська, Коростенська, Шепетівська округи.

У 1925 році в УРСР з ліквідацією губерній найвищою адміністративно-територіальною одиницею стала округа.

Прийнята у 1925 році система устрою була для тогочасної України майже оптимальною. Компактні за територією округи, переважна більшість яких виявилася економічно досить самодостатньою, пройшли перевірку життям.

Станом на 1 січня 1926 року Шепетівська округа ділилася на 13 районів: Антонінський, Базалійський, Ганнопільський, Грицівський, Ізяславський, Красилівський, Ляховецький, Плужанський, Полонський, Славутський, Старокостянтинівський, Судилківський та Теофіпольський

Станом на 1926 рік в окрузі мешкало 659,4 тис. людей.

У 1929 році у складі Української СРР була 41 округа, у т.ч. Шепетівська, з адміністративним центром у Шепетівці.

Окружна система проіснувала до 1930 року і була скасована. Натомість було впроваджено пряме адміністрування районів. Така адмінреформа виявилася неефективною, життя дуже швидко показало недієвість районів як найвищої ланки адміністративного поділу. Тому уже у 1932 було створено 5 областей (Харківську, Київську, Вінницьку, Дніпропетровську, Одеську). 

У 1935 році, у квітні, знову була створена Шепетівська округа, як прикордонна округа Вінницької області. Вона поділялася на 9 районів: Антонінський, Берездівський, Грицівський, Ізяславський, Ляховецький, Плужнянський, Полонський, Славутський та Теофіпольський райони. У 1937 році округу скасували через новостворену Кам’янець-Подільську область, куди й відійшли її райони.

Таким чином, які саме історичні передумови має на увазі Славутська РДА не відомо, адже, з часів Київської Русі Славута жодного разу не була центром адмін округу.

Повертаючись до терміну “геополітика”, який був введений Рудольфом Челленом ще у 1899 році, зазначу, що адмін одиниця не може існувати поза географією, навіть через усі побажання політикуму.

Приклади дуже наочні: Кам’янець-Подільський не міг бути обласним центром, бо він занадто віддалений від північних районів області. Харків – не біг бути столицею України не тільки через політичні, історичні, семантичні передумови, а й через його географію.

Стосовно економічних передумов

Що робить місто потужним? Люди, кошти, підприємницький талант.

Згідно з інформацією мінстату 2019 року населення Славути – 35,4. Населення Шепетівки – 41,5.

Власні надходження до бюджету Шепетівки складають 201,6 млн грн, тоді як власні надходження до бюджету Славути – 161,8 млн.

Таким чином, громада Шепетівки за 2019 рік заробила на 40 млн більше, ніж громада Славути! 

А розмір бюджету – це найважливіший економічний показник діяльності міста!

Більше того, площа самого міста Шепетівки рівно у два рази більша площі міста Славути.

А тепер прошу відкрити карту Хмельницької області. Навіть без підрахунку видно, що логістика з Шепетівки до будь-якого міста укрупненого району краща, ніж зі Славути.

Стосовно виробництва

У Славуті воно веселіше, у всіх на слуху, так би мовити, ближче до людей. 

Так, у Славуті виробляють пісуари “Снайпер”, а в Шепетівці – реактивні системи залпового вогню “Верба”, у Славуті – пиво, у Шепетівці установки для дезінфекції персоналу медичних закладів, у Славуті варять бетон, у Шепетівці – цукор.

Однак не на цьому хотілося б зробити акцент. А все ж таки на креативному класі будь-якої спільноти – підприємцях. 

За даними Державної служби статистики у Шепетівці їх понад 2000! У Славуті – їх біля 1500. Ці числа дуже вагомі, адже говорять про те, як громада може самостійно виживати та господарювати незалежно від влади, як місцевого так і державного рівнів. Особливо це важливо у часи боротьби з пандемією, коли держава залишила свої регіони сам на сам з проблемами і потрібно покладатися лише на себе.

Стосовно соціальних передумов

У Шепетівці 10 навчальних закладів. Шепетівський ліцей входить у десятку найкращих навчальних закладів області, а школярі підтверджують свої знання не тільки в Україні, але й у всьому світі. Учень шепетівської школи-гімназії Євтушок Владислав став призером міжнародної олімпіади з біології в Угорщині.

Минулого року троє випускників Хмельниччини здали ЗНО на 200 балів, один з них – шепетівчанин Віктор Цвіль. То ж освіта Шепетівки традиційно на одній з найкращих позицій в області.

Шепетівка, як і Славута, увійшла у медичну реформу у 2018 році. Але шановні сусіди замовчують, що Шепетівський центр ПМСД з розгалуженою мережею амбулаторій став центром передового досвіду завдяки участі в проекті  USAID UKAID, а таких центрів лише 15 на всю Україну!

Шепетівська ЦРЛ увійшла в перелік опорних закладів охорони здоров’я та визначена лікарнею першої хвилі для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Більше того, Шепетівська міська рада уже придбала сучасний апарат штучної вентиляції легенів, а ще на один зібрала кошти свідома, небайдужа громада міста Шепетівки. 

Кінотеатр, сучасний басейн, міський парк, де справно функціонують усі дитячі каруселі, включаючи “чортове колесо”, їх не вирізали на металолом, як в деяких містечках.

Залізничний вокзал є одним з найбільших транспортних вузлів Південно-Західної залізниці. Швидке сполучення як із столицею Київ, так і з туристичним улюбленцем українців Львовом – без проблем. А також – Харків, Дніпро, Івано-Франківськ, Ужгород, Одеса, Чернівці…

Досить безглуздо писати листи стосовно зупинки потяга на станції Славута, пани з РДА не розуміють, що таке “пасажиропотік”. І в Славуті він елементарно відсутній.

Можна багато ще говорити і багато чим мірятися,  але не на цьому потрібно робити акценти.

Хіба роль Кам’янець-Подільського применшилася від того, що він не є регіональним центром? Чи хіба Харків з його велосипедними доріжками, чудовими парками, розважальними центрами гірше розвивається через те, що він уже не столиця?

Дуже люблю Славуту і Славутчину, бо це моя маленька батьківщина.

І ще дуже люблю квіти і клумби, милуюся ними, коли відвідую сусідів. Попри це, цього замало, щоб стати адміністративним центром Північного регіону. Бо квіти і навіть тротуари не можуть стати вирішальними під час створення адміністративної одиниці.

В першу чергу, ми маємо думати про людей, про їх  зручність.

Ми маємо думати про містобудування, адже видно неозброєним оком, що Шепетівка забудовувалась, як місто, за всіма принципами. Славута – хаотично.

Ми маємо думати про перспективи. А перспективи – це розвиток регіону в цілому, коли один сусід підтримує іншого, коли спільно виробляють один туристичний продукт. Бо не потрібно бути економічно грамотним, щоб зрозуміти, що Славута, чи Шепетівка, чи Полонне одноосібно не можуть бути конкурентоспроможними. Ми усі, по великому рахунку, малі.

Дуже шкода, що Славутська РДА розтрачує свої сили на шум, пил замість того, щоб вибудовувати спільну стратегію розвитку Північного регіону Хмельниччини у складі Шепетівського району. 

Алла Бунечко, депутатка Шепетівської міської ради

Останнє редагування Вівторок, 28 квітня 2020 15:05

Коментарі (12)

This comment was minimized by the moderator on the site

Там в Сіроджи славутськего дим з вух пішов аж в Нетішині видно !

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Які ЗМІ, якщо він тут постійно про новині дізнажться і смердить. Недавно в них трк закрили

либерман
This comment was minimized by the moderator on the site

Спочатку не зрозумів чим смердить, а потім зрозумів, що Сергій з вентиляційною трубою в сраці знову розійшовся. Малий, заспокойся,а то з масками в країні проблеми, а воні від тебе досить. Ніяк я не зрозумію, якого дідька, ти за Нетішин...

Спочатку не зрозумів чим смердить, а потім зрозумів, що Сергій з вентиляційною трубою в сраці знову розійшовся. Малий, заспокойся,а то з масками в країні проблеми, а воні від тебе досить. Ніяк я не зрозумію, якого дідька, ти за Нетішин розписуєшся... те що, мабуть, ти працює на Хаес, не дає тобі такого права, та й взагалі тебе, в такому випадку, повинні ТВВ хвилювати, а то свій вху...кали, раесівський тудиж, а ти замість вкалувати безбожно шепетівські сайти загаджуєш. Але нічого, Козюрич скоро вас всіх займе, по секрету скажу, що на раес, поза очі, його називали інспектор фреймуд - бо спеціаліст ніякий, але за пилюку любить в хвіст і в гриву, та й взагалі нагінати він майстер, тому готуйтесь, скоро вище-піднята тема тебе не хвилюватиме. Труба просто задимитьз новими силами

Детальніше
Pihanuch
This comment was minimized by the moderator on the site

admin
This comment was minimized by the moderator on the site

Фраза про пісуари мені сподобалась "Cнайпер"! А стосовно пердака так він в вас ще від зіпсованих 2 турбогенераторів не згас а палає!!!! Аж в Шепетівці видно!!!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Десь так!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Хвора уява чи непогано вкусили!!! Люблю таке - особливо люблю членів які невідомо звідки вилізли. Можливо в Славуті Ви краєзнавець великий але для нас Ви просто Валерій Напиткін. Нікому не секрет, що для вступу в касту краєзнавців треба не так...

Хвора уява чи непогано вкусили!!! Люблю таке - особливо люблю членів які невідомо звідки вилізли. Можливо в Славуті Ви краєзнавець великий але для нас Ви просто Валерій Напиткін. Нікому не секрет, що для вступу в касту краєзнавців треба не так багато заява, анкета, облікова карта члена, відомісті про сплату внесків вступних та членських. І все ти краєзнавець з великої букви гуру! Щоб писать про автовокзал Шепетівський треба відвідать вбиральню Славутського ЖД яка нічим не відрізняється! В чужому оці бачим скалочку а в свому колодочка не заважає! А пісуарчик в статті Бунечко Алли зветься перепрошую "Снайпер" а не "Спринтер" прошу звернуть увагу! Стосовно п'ятиповерхівки э такий фактор але її ніхто не розбирає вона аварійна бо недобудована! А на Сонячному в так би мовити скворешнику вже всі квартири у Вас розкуплені? Про базар, закалені підїзди. Шановний Валерій Напиткін спочатку приїдьте подивіться а тоді пишіть! І ще одне чому на Сайті Славути відсутні коментарі попахує диктатурой в нас свобода слова!

…ЯК­ЩО ДОЗ­ВО­ЛИ­ТЕ…

«В уря­ді на­шо­му од­ні мер­зотни­ки, але я не люб­лю,
ко­ли про це го­во­рить іно­зе­мець»

(парафраз історичної цитати)


Пи­тан­ня, в прин­ци­пі, вже ви­рі­ше­не. Як ка­жуть в ін­шій ци­та­ті — як­що згвал­ту­ван­ня не уник­ну­ти, прос­то роз­слаб­те­ся. Але по­ки що де-юре ні­чо­го не ста­ло­ся, доз­во­лю со­бі — як ав­тор 6 (шес­ти) книг про Сла­ву­ту і все ще Сла­вутсь­кий район, ав­тор гер­бів всіх 79 сіл все ще Сла­вутсь­ко­го району (до ре­чі, в Ше­пе­тівсь­ко­му районі не­ма жод­но­го се­ла з гер­бом), ав­тор 2D і 3D ре­конс­трук­цій всіх іс­то­рич­них бу­дин­ків Сла­ву­ти і прак­тично всіх іс­то­рич­них спо­руд на­се­ле­них пун­ктів все ще Сла­вутсь­ко­го району, ав­тор сай­ту slavuta.km.ua (який ве­ду вже чверть сто­літ­тя) etc. etc. etc, де­що за­ува­жи­ти.

От­же, все­ми­лос­ти­ва па­ні де­пу­тат, май­бут­ня на­ша (сла­вутсь­ка) во­ло­дар­ко, про­шу про­ба­чен­ня за все, що ска­за­не бу­де да­лі. Не зволь­те від­да­ва­ти на­каз ви­сік­ти ме­не на стай­ні, я біль­ше не бу­ду.

Я ро­зу­мію, що ви­ще пі­су­ара «Сприн­тер» у Ва­шо­му, па­ні, районі, ме­ні вже не під­ня­ти­ся (з Ва­шої точ­ки зо­ру). Те­пер, про­їж­джа­ючи че­рез Ше­пе­тів­ку до Сла­ву­ти, я це пам’ята­ти­му — ко­ли ав­то­бус, на­реш­ті, при­ча­лю­ва­ти­ме, обе­реж­но проб­равшись че­рез пів­метро­ві ями в ко­лишньому ас­фаль­ті, і на­род тос­кно роз­бре­деть­ся по по­сад­ках, то­му що ту­алет — о, ми­лос­ти­ва па­ні, Ви ко­ли-не­будь ба­чи­ли ту­алет ше­пе­тівсь­ко­го ав­то­вок­за­лу? Цей ра­дянсь­кий ше­девр за сто мет­рів в по­лі, льодя­ний взим­ку, з ве­ли­ки­ми бри­ла­ми на­мер­зло­го са­міз­на­єте­чо­го і смер­дю­чий лі­том, з кла­сич­ни­ми дір­ка­ми в під­ло­зі? Кож­но­го ра­зу — особ­ли­во взим­ку — його єди­на лам­почка сві­тить ме­ні, не­мов По­ляр­на зо­ря, вка­зу­ючи шлях. І нас­тупно­го ра­зу, пі­ся­ючи на де­ре­во в по­сад­ці, я ін­ши­ми очи­ма ди­ви­ти­мусь на той не­до­бу­до­ва­ний бі­ля ав­то­вок­за­лу і по­ки­ну­тий вже ро­ків з трид­цять п’яти­по­вер­хо­вий бу­ди­нок, який ше­пе­тівсь­кі або­ри­ге­ни роз­таску­ють на цег­лу, на нав­ко­лиш­ні ку­пи сміт­тя, але все од­но зна­ти­му — Ше­пе­тів­ка має слав­ну ві­зи­тів­ку, в цьому від­но­шен­ні во­на збе­рег­ла ра­дянсь­кі тра­ди­ції. Ще з то­го ча­су, ко­ли во­на на­пи­на­ла­ся як «бать­ків­щи­на Ос­тровсь­ко­го» (до ре­чі, наз­ву му­зею змі­ни­ли ли­ше де­кіль­ка тиж­нів то­му), а Сла­ву­та вже ба­га­то сто­літь бу­ла спад­ко­єм­ни­цею Сан­гушків. Я, звіс­но, ро­зу­мію — хто во­ни та­кі, на­ші про­він­цій­ні Сан­гушки про­ти ва­шо­го сто­лич­но­го Ос­тровсь­ко­го, але що зро­биш, так скла­ло­ся іс­то­рич­но, ви­ба­чай­те ще раз.

З Ва­шої стат­ті та­кож ро­зу­мію, що роз­мір має для Вас зна­чен­ня. За­ува­жу ли­ше, що, як ко­лиш­ній ви­пус­кник Ки­ївсь­ко­го по­лі­те­ху, все ще пам’ятаю таб­личку мно­жен­ня — і як­що од­на­ко­ва кіль­кість на­се­лен­ня жи­ве на пло­щах, що від­різня­ють­ся вдві­чі, то прос­тим ді­лен­ням виз­на­ча­ємо, що щіль­ність на­се­лен­ня в Ше­пе­тів­ці вдві­чі мен­ша. Наз­ве­мо це прос­то — «се­ло». Я ні­чо­го про­ти не маю що­до се­ла (будь­-яко­го), але роз­мір як ар­гу­мент — це щось під­сві­до­ме. Звіс­но, в кож­но­го свої ком­плек­си — і ве­ли­кий Ше­пе­тівсь­кий район кра­щий від ма­ло­го прос­то то­му, що ве­ли­кий. Збу­ла­ся ві­ко­ва мрія ба­гатьох ше­пе­тів­чан.

Ана­ло­гіч­но, «ве­ли­кий» сти­хій­ний ба­зар на ва­шо­му цен­траль­но­му прос­пекті раз на тиж­день і за­ка­ля­ні нав­ко­лиш­ні під’їз­ди кра­щий від ста­ці­онар­но­го, але мен­шо­го сла­вутсь­ко­го. Біз­нес-про­зор­ли­вість ше­пе­тів­чан, до ре­чі, оче­вид­на по за­ки­ну­то­му рин­ку на по­во­ро­ті до Сла­ву­ти. Це — як­що Ви не в кур­сі — той, бі­ля кі­ос­ку з ша­ур­мою та ір­жа­во­го світ­ло­фо­ру, що мав ре­гу­лю­ва­ти рух ти­сяч по­куп­ців та ін­весто­рів.

Вуз­ло­ва стан­ція? От з цим не пос­пе­ре­ча­єш­ся. Вок­зал клас­ний. Але, на жаль, міс­то до нього не має від­но­шен­ня. Його бу­ду­ва­ли і ре­конс­тру­юва­ли кош­том дер­жа­ви, а не міс­та. Тоб­то, пев­ною мі­рою я теж док­лався до нього. І пе­ре­тин за­ліз­ниць діс­тався в спад­щи­ну, а не ва­ши­ми зу­сил­ля­ми. По­яс­ню прос­ті­ше: ва­ше ос­новне бюд­же­то­ут­во­рю­юче під­при­ємс­тво аб­со­лют­но за­ле­жить від дер­жа­ви. І в світ­лі ві­рус­но­го (і будь­-яко­го) кін­ця сві­ту мо­же од­но­го чу­до­во­го дня прос­то поз­ба­ви­ти­ся знач­ної (як­що не біль­шої час­ти­ни) суб­венції. І ва­ша сто­лич­ність роз­ві­єть­ся, як ро­са на сон­ці — по­годь­те­ся, що не мо­же в цьому ви­пад­ку ста­ти бюд­же­то­ут­во­рю­ючою аль­тер­на­ти­вою яка-не­будь вок­заль­на по­вія… До ре­чі, про під­при­єм­ців — скіль­ки з них у вас дій­сно при­ват­ні, а скіль­ки при­ват­ні в пла­ні об­слу­го­ву­ван­ня ва­шо­го най­більшо­го бюд­жетно­го під­при­ємс­тва? Бо нак­ри­єть­ся во­но — нак­ри­ють­ся і во­ни. Сла­вут­ча­ни в цьому пла­ні більш са­мос­тій­ні — в нас не­ма цен­тра­лі­зо­ва­ної го­дів­нички, ми як ма­лень­кі вов­ки, що зму­ше­ні кру­ти­ти­ся, а не ос­во­юва­ти бюд­жет…

Пі­доз­рюю, що Ви, як де­пу­тат Ше­пе­тівсь­кої місь­кої ра­ди це ро­зу­мі­єте — і го­ду­ва­ти ва­ших по­тен­цій­них без­ро­біт­них ми по­вин­ні бу­де­мо спіль­но.Ро­зу­мію, що Вам осо­бис­то на­ші проб­ле­ми без різ­ни­ці. Як­що від­верто — ме­ні ва­ші теж. Все це бу­ло. Ше­пе­тівсь­ка ок­ру­га — як да­ле­ка пе­ри­фе­рія Він­ниць­кої об­ласті — з Ва­шої точ­ки зо­ру, пре­це­дент, нас­прав­ді ж лік­ві­до­ва­на са­ме за еко­но­міч­ну нес­про­мож­ність (наз­ве­мо пря­мо — міс­течко­вість). Під­греб­ти під се­бе спад­щи­ну Сан­гушків і атом­ну стан­цію зов­сім не оз­на­чає пра­во ска­за­ти «Ше­пе­тів­ка — ко­лиш­ня кня­зівсь­ка сто­ли­ця і міс­то, де роз­мі­ще­на атом­на стан­ція». Це ста­не оче­вид­ним ду­же ско­ро. Щоп­равда, ці­ною опус­кання Сла­ву­ти і Не­ті­ши­на до рів­ня що­тиж­не­во­го бло­ши­но­го рин­ку на прос­пекті. І я ро­зу­мію, чо­му Ваш, па­ні, на­тяк на на­шу сла­вутсь­ку не­до­лу­гість ши­ро­ко під­хопле­ний ши­ро­ки­ми верс­тва­ми ше­пе­тів­чан — з од­но­го бо­ку, ста­тус і ком­плек­си ве­ли­ко­го се­ла не дав ба­гатьом з них діз­на­ти­ся, що во­но та­ке — «пі­су­ар», з ін­шо­го — це ра­дість ті­ней­дже­ра, що впер­ше ви­хо­дить в під­во­ріт­ню на уза­ко­не­ний гоп-стоп.

Гар­ний по­ча­ток для сто­ли­ці.

Втім, дя­кую, що на пра­ві мо­лод­ших бра­тів нам, сла­вут­ча­нам, доз­во­ле­но бра­ти участь у спіль­них про­ек­тах (як-от ту­ризм).

І в ме­не їх, про­ек­тів, єсть! Аж два:

Пер­ший — да­вай­те я зроб­лю герб для ко­гось се­ла зі все ще ма­ло­го (по-ін­шо­му — не­до­ве­ли­ко­го) Ше­пе­тівсь­ко­го району! Без­коштов­но. Так, як ро­бив для всіх 79 сіл сво­го Сла­вутсь­ко­го. Ви­ба­чай­те, що в нас во­ни є, а у вас не­ма — але хто ж знав, що так скла­деть­ся, і кра­ще піз­но, ніж ні­ко­ли. Що та­ке герб, по­ди­віть­ся в Ві­кі­пе­дії.

Дру­гий — ми, сла­вут­ча­ни, іні­ці­юємо збір кош­тів на по­куп­ку пі­су­ара «Сприн­тер» для май­бутнього ту­але­ту на ше­пе­тівсь­ко­му ав­тов­кза­лі (звіс­но, як­що він пот­рі­бен — бо па­са­жи­ро­по­тік там теж так со­бі; як­що ні — по­да­ру­ємо прос­то як віз­рець.) Під гас­лом «Ше­пе­тів­ка вміє стрі­ля­ти — нав­чи­мо її пі­ся­ти»! Осо­бис­то го­то­вий зро­би­ти пер­ший вне­сок.

Якось так.

Валерій Напиткін, член Національної спілки краєзнавців України,
майбутній шепетівський васал

Детальніше
myron
This comment was minimized by the moderator on the site

І оцей весь висер опублікували в День за Днем, на заборах тактовніше пишуть чим тут

admin
This comment was minimized by the moderator on the site

І тут зараз Сірожа з труби атомної осідлавши турбогенератор мчиться в небо зі словами - Ага ось вам 1-1! Я ж знав що буде на нашій вулиці праздник! Скоро і Нетішин застоне разом з Славутою в нашій країні ставка йде на альтернативні джерела...

І тут зараз Сірожа з труби атомної осідлавши турбогенератор мчиться в небо зі словами - Ага ось вам 1-1! Я ж знав що буде на нашій вулиці праздник! Скоро і Нетішин застоне разом з Славутою в нашій країні ставка йде на альтернативні джерела енергетики Рівненську АЄС зупиняють тіпа мол на ППР - штучно! Ще здається зупинили на якійсь блок мабуть на запорізькій не пам' ятаю. Дата запуску не відома! Дають заробить Ахметову! Так що Мамо не біліть хату чого синку бо вона вже не наша! Інформація з нетрадиційних джерел! А от тоді побачим одному блоку допомогли фахівці на чолі головним а інший і так закриють! Питання лише часу! Кому Ви тоді потрібні з Вашими проблемами?

Детальніше
myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Коментар Сидора Василя Батьковича! Бунечко молодець добре вкусила! За турбогенератор ні слова тиша!

УКРУПНЕННЯ РАЙОНІВ МОЖЕ СТАТИ ЧЕРГОВОЮ «МИШОЛОВКОЮ» ДЛЯ ГРОМАД
Дата 30.04.2020

В інтернет-версії газети «День за днем» днями з’явилася стаття...

Коментар Сидора Василя Батьковича! Бунечко молодець добре вкусила! За турбогенератор ні слова тиша!

УКРУПНЕННЯ РАЙОНІВ МОЖЕ СТАТИ ЧЕРГОВОЮ «МИШОЛОВКОЮ» ДЛЯ ГРОМАД
Дата 30.04.2020

В інтернет-версії газети «День за днем» днями з’явилася стаття Алли Бунечко «А район мусить бути Шепетівський», в якій авторка у жанрі фейлетону порівнює Шепетівку і Славуту.

Не розумію чому авторку так обурило цілком природнє бажання Славутського району бути окремим округом. Ми відстоюємо спроможність наших громад, їх право на розвиток. Адже проєкт Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» ще не прийнятий. Ніхто напевне не знає, якими будуть повноваження округів, їх фінансове забезпечення, крім, можливо, представників сумнівних міжнародних агенцій та фондів.

Особисто, як представник Асоціації міст України, поділяю думку колег щодо доречності дворівневої системи: громада-область. Разом із наданням самостійності для ОТГ, варто дати їм ще й можливість розвиватися, використовуючи в повній мірі свої ресурси. Саме така система максимально демократична та ефективна і ми до неї підготовлені. Проте, на превеликий жаль, до неї не готові Уряд та Верховна Рада України АБО…?

У той же час, чому не можуть існувати ОКРЕМО і Шепетівський і Славутській округи? Шепетівка також має право відстоювати своє право на самостійність, адже ми бачили, як у процесі так званої оптимізації закривалися школи, ФАПи, інші соціальні об’єкти. А саме ці структури мають бути збережені і розвиватися в першу чергу. Славутська громада докладає усіх зусиль аби максимально зберегти та примножити соціальну інфраструктуру. Проте, укрупнення районів може стати черговою «мишоловкою» і деструктивно вплинути на місцеве самоврядування.

Ще історично так склалося, що Славутський район має розвинуту промисловість та атомну енергетику. Наше завдання сьогодні – це максимально розвивати наявний потенціал, створювати робочі місця, покращувати демографічну та екологічну ситуацію. Над цим працюємо і будемо працювати.

Якою б не була адміністративно-територіальна реформа, вона має впроваджуватися лише за участі громад і бути спрямована на їх розвиток. І тільки тоді можна буде говорити про дійсно демократичну державу.

А ви і ми «президенти» спроможні осмислити свою відповідальність за сьогодення і відстоювати право жити та працювати на своїй рідній українській землі?

З повагою – голова Хмельницького РВ АМУ, міський голова м. Славута Василь Сидор

Детальніше
myron
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода