Одним із найбільших проектів початку ХХ ст. на території Поділля та Південно-Східної Волині стало будівництво Подільської залізниці (1909-1917). На відміну від всіх інших магістралей Російської імперії, історія будівництва і функціонування Подільської залізниці на сьогодні мало досліджена.
У календарі пам’ятних дат України четверта субота листопада займає особливе місце. Цього дня ми згадуємо про жертв Голодомору 1932–1933 років. Запалюємо і виставляємо на підвіконня свічку — символ того, що ми досі пам’ятаємо про безліч загублених радянським режимом душ. Попри все…
У Шепетівці 44-річна учителька фізкультури Шепетівської гімназії Тетяна Салова вирощує на своєму городі понад 200 сортів хризантем. Квітник площею до шести соток жінка разом із сестрою створювала протягом шести років.
Жителька Олешок, вчителька історії у сусідніх Солонцях Лілія Решетняк пережила окупацію та затоплення міста через підрив військами РФ Каховської ГЕС. Наразі вона перебуває у безпечній Шепетівці, але і досі не може оговтатись від того, що довелось пережити. Своїми спогадами Лілія поділилась із Суспільним.
Українець не лише за громадянством, а й за прізвищем. Звання Героя України удостоєний посмертно підполковник Служби безпеки України Володимир Українець. Воїн центру спецоперацій "А" загинув торік наприкінці листопада у бою під селом Білогір'я на Запоріжжі. Спецпризначенець навів нашу артилерію на ворожу засідку, в результаті чого окупантів знищили, але за це боєць поплатився своїм життям.
Історія волонтерства Руслани Ребекевші-Дем’яненко розпочалася з перших днів повномасштабного вторгнення російських загарбників. Зуміла вона організувати команду однодумців, а згодом стала засновницею благодійного фонду «Неймовірні люди». І не дивно, адже її щире та добре серце випромінює стільки любові й енергії, що вистачить кожному, хто з нею спілкується.
Люди ставляться до грошей по різному . Хтось їх надміру любить, інші сприймають, як необхідне зло, якого постійно не вистачає… На початку ХХ ст. на теренах Шепетівщини перебували в обігу різні грошові знаки, які випускались такими державними утвореннями: російська імперія, УНР, Тимчасовий уряд, СРСР, а також умовні асигнації різних міст, громад, або взагалі, організацій анархістів, чи повстанських отаманів.
«Довге» ХІХ століття стало переламним у поширенні науково – технічного прогресу на теренах нашого краю: Південно – Східної Волині. Одним з найважливіших його досягнень стала залізниця. Перевезення вантажів та пасажирів сприяло зростанню значення Шепетівки, як значного транспортного вузла. Завдяки залізниці відбувалося швидке зростання чисельності населення міста, його розбудова. Виникали нові і модернізувалися вже існуючі підприємства.
0
репостів
0
репостів