
Розділ
Культура
01 вересня 2022, 12:07
Благодійна етномайстерня в Шепетівці: зцілення тривог війни мистецтвом
Витинання, гончарство, плетення, ткацтво – не лише українські народні ремесла. Вони можуть бути ще й складовими терапії. У Шепетівці вже три місяці поспіль діє благодійна етномайстерня “Кральова”. Тут намагаються зцілювати мистецтвом – опановувати тривогу й невпевненість, відволікатися від неприємних новин про війну, відкривати в собі нове, згадувати забуте.

Розділ
Культура
19 січня 2022, 11:35
У колекції шепетівського музею зберігається старовинний грамофон
В експозиції Музею пропаганди є цікавий експонат – старовинний грамофон, який з’явився як результат прагнення людства зберегти інформацію на матеріальних носіях. Історія грамофона починається з 1877 року, коли було винайдено його прабатька - фонограф.

Розділ
Культура
14 січня 2022, 15:00
Унікальні ковзани знаходяться у колекції шепетівського музею
Мабуть, час продовжити знайомити з цікавими експонатами колекції Музею пропаганди. Отже, знайомтеся - улюбленці зимових розваг ковзани “G. S. Ruiter, Bolsward", які потрапили до музею із самих Нідерландів.

Розділ
Культура
10 листопада 2021, 16:13
Олена Антонова - рукодільниця у формі поліцейського
10 листопада у світі відзначають Міжнародний день вишивальниць. Його започаткували недавно – у 2013 році. Дата обрана зовсім не випадково. Саме в цей день вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою праці вишивальниць. Надзвичайних рукодільниць можна зустріти у найнеочікуваніших місцях, у тому числі в рядах поліцейських. Олена Антонова – старший інспектор сектору інформаційних технологій Шепетівського РУП та за сумісництвом славна майстриня ручної вишивки.

Розділ
Культура
05 жовтня 2021, 11:12
Часописи Шепетівщини у часи Української революції 1917–1921 рр
Часописи, насамперед газетна періодика є потужним джерелом різноманітної інформації з історії Української революції 1917–1921 рр. Проте тривала ідеологічна заангажованість і вибірковість радянської доби призвела до значної асиметрії в джерелознавчому, історіографічному і бібліографічному опрацюванні цього виду джерел.

Розділ
Культура
28 травня 2021, 11:13
Pозмаїття чудових вишиванок Шепетівщини
На День вишиванки фейсбук сторінки тішали розмаїттям чудових вишиванок і воно не дивно, адже у культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.Традиційно в Україні День вишиванки відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч він припав на 20 травня.

Розділ
Культура
12 травня 2021, 16:49
Як на Шепетівщині відбувались розкопки давньоруського городища
Давньоруське городище у с. Городище Шепетівського району Хмельницької області відоме на археологічній карті України ще з кінця XIX ст. У 1957-1964 рр. тут було проведено широкомасштабні розкопки Галицько-Волинською архітектурно-археологічною експедицією Ленінградського відділення Інституту історії матеріальної культури АН СРСР і Ленінградським державним університетом під керівництвом М. К. Каргера.

Розділ
Культура
30 квітня 2021, 22:38
Як готувалися до Великодня на Шепетівщині
Великдень людство відзначає уже тисячі років. Дата Великодня щороку змінюється, але обчислюється завжди за одним правилом: це неділя після першого повного місяця, який настав після дня весняного рівнодення. Згідно з біблійськими писаннями, саме в цей день Ісус Христос воскрес після страти.