Культура — Сайт міста Шепетівка

Розділ
Культура
01 квітня 2025, 20:48
Перетворює кінчик олівця на витвір мистецтва: як славутчанин створює унікальні мініскульптури
Мешканець Шепетівського району підкорив світ мініатюрної скульптури, використовуючи звичайний графіт. Кожна робота — це маленька історія, висічена на кінчику олівця. Від затонулого крейсера «Москва» до перемоги Усика — художник втілює знакові події в мініатюрних шедеврах.

Розділ
Культура
27 січня 2025, 14:54
Відпочинок у Болгарії влітку 2025: автобусні тури вже у продажу
Тисячі туристів вже оцінили вигідний формат пляжних автобусних турів на чорноморські курорти Болгарії. До Нового року є шанс організувати літню відпустку з урахуванням усіх побажань українських туристів: зручний проїзд автобусом, не потрібно доплачувати за пляж, готель із чудовими відгуками, номер з видом на море. У сезон раннього бронювання автобусні тури до Болгарії на море коштують на 20-50% дешевше за стандартні. Цікаво? Уточнюємо подробиці експертів онлайн турагенції АНЕКС Тур.

Розділ
Культура
27 жовтня 2024, 14:23
Знайомство з Шепетівщиною: Церква Різдва Богородиці у Славуті
Церква Різдва Богородиці в місті Славута була побудована на кошти прихожан та князя Євстафія-Еразма Сангушка, предводителя дворянства Волинської губернії. На той час вона відносилась до Славутського благочинного округу Волинської єпархії. Освячена на честь Різдва Пресвятої Богородиці в день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги 11 липня (за старим стилем) 1819 року.

Розділ
Культура
05 червня 2024, 19:30
Наполеон Матеуш Тадеуш Орда - художник, який зумів зупинити час
Історична спадщина завжди привертала увагу мандрівників, художників, поетів, які по собі для майбутніх поколінь залишали безліч матеріалу, з якого ми дізнаємося про первісний вигляд деяких архітектурних пам’яток, про історичні події, про побут, вірування та звичаї, зображення споруд краю. Одним із митців, який значну частину свого життя присвятив роботі з фіксації пам’яток давнини й, зокрема, Волині, Поділля, був Наполеон Матеуш Тадеуш Орда (1807-1883 рр.).

Розділ
Культура
28 квітня 2024, 14:25
Знайомство з Шепетівщиною: Тихомель. Аріанська вежа або Каплиця Сенют
Стародавній Тихомель — літописне місто на Волині, тривалий час був предметом суперечок між Галицьким та Володимирським князівствами. Засноване можливо в Х ст., в період приєднання Волині до Русі Київської (981 р.). Вперше в літописах згадується в 1152 році як місто Волинського князівства під час війни київсько-волинського князя Ізяслава Пантелеймона Мстиславовича з галицьким князем Володимирком Володаровичем. Завдяки зусиллям Ізяслава Мстиславича, Волинь надовго стала вотчиною Ізяславичів. Проте якщо права Ізяславичів на Володимир та Луцьк заперечувати було важко, то за прикордонні з тодішньою Галичиною землі Південної Волині точилася запекла боротьба.

Розділ
Культура
21 квітня 2024, 11:43
Знайомство з Шепетівщиною: Собор Різдва Христового в Ізяславі
У місті Ізяслав є чимало памяток архітектури, не лише палац Сангушків. Один з них - Собор Різдва Христового Знаходиться, він знаходиться у Старому місті, на пагорбі над Горинню, трохи на північ від Старозаславського замку.

Розділ
Культура
14 квітня 2024, 12:22
Знайомство з Шепетівщиною: палац Грохольських у Грицеві
Селище Гриців Шепетівського району має велику та багату історію. В минулому містечко Гриців відносилось до Ізяславського повіту, було волосним центром. Розташоване біля місця притоки річки Білка до річки Хомори, є одним з найстаріших населених пунктів Волині. Однак зараз туристів може більше зацікавити не історія, а те що вона лишила по собі в сьогоденні - палац Грохольських.

Розділ
Культура
09 квітня 2024, 14:45
А все починалося так…історія міста Нетішин та будівництва ХАЕС
Кожне місто має свою особливу історію, кожне місто має свій вік… Кажуть, у кожного міста є душа. І не важливо, скільки йому років і якого воно розміру. Душа міста – це вир думок, історичних подій, людських життів, енергія вулиць, мелодії скверів та площ – субстанція, що пульсує десь поза межами людського розуміння.