Благодійна етномайстерня в Шепетівці: зцілення тривог війни мистецтвом
Розділ Культура
Витинання, гончарство, плетення, ткацтво – не лише українські народні ремесла. Вони можуть бути ще й складовими терапії. У Шепетівці вже три місяці поспіль діє благодійна етномайстерня “Кральова”. Тут намагаються зцілювати мистецтвом – опановувати тривогу й невпевненість, відволікатися від неприємних новин про війну, відкривати в собі нове, згадувати забуте.
У колекції шепетівського музею зберігається старовинний грамофон
Розділ Культура
 В експозиції Музею пропаганди є цікавий експонат – старовинний грамофон, який з’явився як результат прагнення людства зберегти інформацію на матеріальних носіях. Історія грамофона починається з 1877 року, коли було винайдено його прабатька - фонограф.
Унікальні ковзани знаходяться у колекції шепетівського музею
Розділ Культура
Мабуть, час продовжити знайомити з цікавими експонатами колекції Музею пропаганди. Отже, знайомтеся - улюбленці зимових розваг ковзани “G. S. Ruiter, Bolsward", які потрапили до музею із самих Нідерландів.
Олена Антонова - рукодільниця у формі поліцейського
Розділ Культура
10 листопада у світі відзначають Міжнародний день вишивальниць. Його започаткували недавно – у 2013 році. Дата обрана зовсім не випадково. Саме в цей день вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою праці вишивальниць. Надзвичайних рукодільниць можна зустріти у найнеочікуваніших місцях, у тому числі в рядах поліцейських. Олена Антонова – старший інспектор сектору інформаційних технологій Шепетівського РУП та за сумісництвом славна майстриня ручної вишивки.
Часописи Шепетівщини у часи Української революції 1917–1921 рр
Розділ Культура
Часописи, насамперед газетна періодика є потужним джерелом різноманітної інформації з історії Української революції 1917–1921 рр. Проте тривала ідеологічна заангажованість і вибірковість радянської доби призвела до значної асиметрії в джерелознавчому, історіографічному і бібліографічному опрацюванні цього виду джерел.
Pозмаїття чудових вишиванок Шепетівщини
Розділ Культура
На День вишиванки фейсбук сторінки тішали розмаїттям чудових вишиванок і воно не дивно, адже у культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.Традиційно в Україні День вишиванки відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч він припав на 20 травня.
Як на Шепетівщині відбувались розкопки давньоруського городища
Розділ Культура
Давньоруське городище у с. Городище Шепетівського району Хмельницької області відоме на археологічній карті України ще з кінця XIX ст. У 1957-1964 рр. тут було проведено широкомасштабні розкопки Галицько-Волинською архітектурно-археологічною експедицією Ленінградського відділення Інституту історії матеріальної культури АН СРСР і Ленінградським державним університетом під керівництвом М. К. Каргера.
Як готувалися до Великодня на Шепетівщині
Розділ Культура
Великдень людство відзначає уже тисячі років. Дата Великодня щороку змінюється, але обчислюється завжди за одним правилом: це неділя після першого повного місяця, який настав після дня весняного рівнодення. Згідно з біблійськими писаннями, саме в цей день Ісус Христос воскрес після страти.
0
репостів
0
репостів