Чим покрити підлогу: 12 способів

Жоден серйозний ремонт не обходиться без заміни підлогового покриття від ПолMall, звичайно ж, якщо це необхідно. Пару десятків років тому у людей в взагалі то не було особливого вибору між паркетом і лінолеумом, асортимент сучасних торгових точок часом пропонує до десятка варіантів. І перш ніж облицювати підлогу, людині доводиться приймати рішення, роблячи вибір на користь того чи іншого оздоблювального матеріалу.

Які ж існують варіанти обробки підлоги? І якими перевагами і недоліками володіє кожне з підлогових покриттів? Розглянемо практично всі доступні варіанти докладно.

Лінолеум

Спочатку лінолеумом іменувалися тільки натуральні рулонні матеріали, що мають в складі лляне масло - екологічні, еластичні і безпечні. Сьогодні у продажу набагато частіше зустрічається штучний варіант цього матеріалу - на полімерній основі. Таке підлогове покриття довговічне, не вимагає особливих зусиль в ході укладання, підходить для будь-яких приміщень, легко миється і не накопичує пил і бруд. Але у дешевих різновидів лінолеуму нерідко спостерігається неприємний хімічний запах, та й саме покриття складно назвати гіпоалергенним.

Оргаліт

Листовий матеріал на основі целюлозно-полімерної суміші має ряд переваг: його нескладно укладати і розкроювати за розміром, стійкий до впливу вологи. Але при цьому оргаліт не володіє достатньою стійкістю до стирання, і його використання доцільне тільки в приміщеннях з низькою прохідністю (технічних, коморах та ін.).

Плитка керамічна

Плитка на керамічній основі - ідеальний варіант для приміщень з високою вологістю. Її використовують для обробки кухні, ванної або санвузла, застосовують в обробці басейнів. У цього матеріалу чимало переваг: він довговічний, має достатню міцність, не вимагає особливого догляду, може піддаватися чищенню з використанням абразивних матеріалів. Таке покриття можна поєднувати з системою теплої підлоги, комбінувати з іншими матеріалами.

Керамограніт

Цей матеріал має всі переваги вихідних матеріалів: він міцний як граніт і володіє чудовою зносостійкістю. Зовнішній вигляд керамограніта досить різноманітний, а термін служби цього покриття досягає півстоліття. І все ж цей матеріал найчастіше сприймають як обробку для зовнішніх елементів будівлі, веранд або офісних інтер'єрів. У житловому приміщенні керамограніт виглядає занадто «офіційно». Хоча, ним з успіхом обкладаються коридори, кухні і підлоги санвузлів.

Паркет

Паркетні підлоги в усі часи асоціювалися з розкішшю, ех, як розкішно жилось за радянських часів ... І сьогодні це покриття прийнято відносити до категорії елітних. Відповідає класу матеріалу і вартість. І це при тому, що ні довговічністі, ні зносостійкісті паркетні підлоги не мають. Хоча, дерево покрите лаком може служити десяток років без додаткової обробки. В подальшому, можливо доведеться ремонтувати паркет. Але, безперечно, виграють за рахунок екологічності та естетичності зовнішнього вигляду.

Ламінат

Складальне покриття, що складається з високопрессованного ламінованого ДВП, що імітує паркет або дошку, але набагато зручніше в експлуатації і монтажі. Ламінат в останні роки впевнено відвойовує позиції у менш популярних оздоблювальних матеріалів. І це неспроста. Він дійсно зручний в укладанні, в більшості своїй не вимагає дотримання режимів вологості і температур, зносостійкий, а в разі пошкодження одного з елементів його можна буде замінити, правда це не зовсім просто, необхідно звільняти кімнату і розбирати ламінат до зношеної смуги, або видаляти одну смугу і садити її на клей.

Ковролін

Імітація килимового покриття з натуральних або штучних матеріалів часто використовується в житлових приміщеннях www.polmall.com.ua/kovrolin. Але у ковроліну є ряд не дуже приємних особливостей. Зокрема, його важко чистити, таке покриття не підходить для алергіків - воно накопичує пил і бруд. Не володіє ковролін і зносостійкістю - термін його служби приблизно дорівнює терміну служби килиму і не перевищує трьох - п'яти років. Але, по ньому приємно ходити, саме тому ковролін часто використовують для готелів https://polmall.com.ua/kovrolin/dlya-gostinits/.

Масивна дошка

Натуральна деревина - довговічний, практичний і екологічний варіант обробки підлоги, правда дорогий. Хоча можна і самому зробити масив з дошки, але це вже на умільців. Ви завжди можете вибрати оптимальний малюнок декоративного покриття, змінити колір обробки, замінити пошкоджені елементи без шкоди для всієї конструкції. Масивна дошка вимагає навичок при укладанні, приблизно таких як для ламінату та паркету, але вміючи укладати ламінат, з дошкою можна впоратися самостійно. Вона так так само забезпечує додаткову теплоізоляцію, підвищує звукоізоляційні властивості приміщення.

Коркові підлоги

Підлогове покриття з натуральної коркової плити, отриманої шляхом пресування, має прекрасні експлуатаційні характеристики. В цілому той же ламінат, але з покриттям з пробки, а не ламінація. Зокрема, вони довговічні, не бояться механічних пошкоджень, не складні в монтажі, мають прекрасні тепло / звукоізоляційні властивості, не бояться впливу вологи. Бояться ріжучих впливів.

 

Наливна підлога

Полімерне покриття з ідеально гладкою поверхнею вимагає професійного нанесення, має високу зносостійкість і великий запас міцності. Наливна підлога дозволяє реалізувати найсміливіші ідеї в інтер'єрі. І дає можливість досягти гармонії в дизайні будь-яких приміщень - від офісних до житлових.

Кварцвінілова плитка

Кварцвінілова плитка - відносно новий матеріал. Використовується для обробки житлових приміщень. Являє собою досить важкий, гнучкий і пружний матеріал. Кварцвінілова плитка складається з кількох шарів, в основному з ПВХ і кварцового піску. Пожежобезпечна і вологостійка, слабо схильна до стирання. Може імітувати різні покриття, такі як дерево або камінь.

Бетон

Бетонне декоративне покриття застосовується досить рідко і досить складно робиться. Вимагає зміцнення емалями і грунтовками, застосовується в основному в дизайні в стилі «Лофт».

Вибираючи підлогове покриття, дотримуйтесь міркувань практичності. Пам'ятайте, що навіть самий естетичний варіант обробки може виявитися незручний в експлуатації. І не забувайте про екологічну безпеку матеріалів. Особливо, якщо мова йде про обробку житлових кімнат або приміщення дитячої.

0
репостів
0
репостів