Сівалка точного висіву виступає садовим механізмом, який призначається для внесення насіння в ґрунт з метою отримання надалі розсади. Оператор технічного пристрою має можливість виставляти потрібну частоту подачі насіння, необхідний калібр, при цьому вирівнюючи грядки відповідно заданій лінії.
Подібний сільськогосподарський агрегат дуже популярний серед українських фермерів. Якщо для вас сівалка точного висіву також є актуальним виробом, заходьте в інтернет-магазин «Агріматко». В асортименті ви знайдете найкращі моделі, які здатні продемонструвати найліпші показники з продуктивності роботи. При цьому цінова політика дуже демократична.
Характерні особливості
Сівалка точного висіву являє собою універсальну пропашну сільгосптехніку з пневмомеханічним способом роботи. Призначається для професійного насіннєвого посіву. Агрегат має такі характеристики:
-
гарантує оптимальну відстань між висівом насіння;
-
виконує точний контроль заглиблення;
-
здійснює професійну обробку ґрунту.
Сучасні виробники виготовляють сівалки декількох типів: з механічними та пневматичними функціональними апаратами. Якщо володієте великим господарством, то для вас більшою мірою підійде другий вид механізму. Такий тип агрегату дорожчий, ніж моделі з механічними апаратами.
Конструкційні особливості
Механічні та пневматичні сівалки відрізняються як перевагами, так і недоліками. У першому випадку система подачі насіння меншою мірою вимоглива до параметрів насіння, але при підборі посівного матеріалу має значення чистота. Механічна модель більш розбірлива щодо розміру зерен. Існують деякі похибки при подачі посівного матеріалу. Сюди відноситься забивання отворів, які знаходяться на дозувальному диску. Це відбувається, коли декілька насінин потрапляють до однієї точки. Пневматичні сівалки менше допускають подібні огріхи, хоча вони також трапляються.
До ключових елементів сівалки відносяться:
-
один або декілька бункерів (кількість залежить від типу механізму);
-
висівний пристрій;
-
головна рама;
-
маркер;
-
редуктори;
-
вентилятор;
-
опорне колесо;
-
електромодуль управління системою висіву;
-
повітропровід.
Пневматичні механізми універсальні, тому здатні працювати з різноманітним додатковим обладнанням. До них входять пристосування, які використовують для обробки ґрунту й додавання добрив. Буває обладнання для внесення різноманітних інсектицидів, гербіцидів, а також рідких і сухих добрив. Така універсальність робить сівалку точного висіву функціональним і корисним агрегатом у будь-якому господарстві.