14 березня в міському будинку культури відбулося фольк-шоу серед старшокласниць нашого міста під назвою "Дівчина-весна". Сам захід позиціювався не як конкурс краси, але так як традиційний конкурс "Міс Шепетівка" за останній рік так і не проводився, тому більшість учасниць вважали, що це саме та подія, на якій обиратимуть найкращу дівчину міста. В підсумку через нерозуміння концепції цього шоу багато дівчат відверто не розуміли вибору суддів, які присудили перемогу учениці 10 класу НВО№2 Прохорчук Катерині. В соціальних мережах та зокрема на нашому форумі почались гарячі дискусії з приводу результатів конкурсу. Всі обмінювались своїми думками щодо кандидатур переможців, обдумували гіпотези щодо корупційної складової, або навіть відверто ображали переможницю. Тому ми спробували розібратись в ситуації і взяли інтерв'ю в дівчини-весни Прохорчук Катерини.
Для початку розкажіть будь ласка про себе.
Звуть мене Прохорчук Катя. Я учениця 10 класу НВО№2, займаюсь журналістикою. Закінчила музичну школу по класу академічного вокалу, близько 9 років присвятила спортивно-бальній хореографії. На даний момент є членом театрального гуртка "Дзеркало", дипломантом Всеукраїнського фестивалю юних-читців гумористів "Посміхнемось щиро Вишні", призером численних олімпіад та конкурсів з української мови та журналістики. От так, розхвалила себе, як хотіла :)
Розкажіть як ви потрапили на конкурс?
Якогось дня мені зателефонувала завуч школи і попросила підійти в будинок культури, начебто є до мене якась важлива справа. Не розуміючи на що я йду, зібрала речі і пішла. Коли прийшла і відкрила двері танцювального класу, то побачила кілька дівчат, які обговорювали щось. Підійшла, привіталась і тут почула, що це ніби конкурс краси. Пішла до директора будинку культури, щоб відмовитись від участі, тому що я з тих дівчат, хто доводить свою значущість у соціумі розумом, ерудицією та інтелектом, а не кривляннями на сцені під світлом софітів. Проте прийшовши наступного дня до школи вислухала 15 хвилинні моралі на тему того, що краще, ніж я честь школи не представить ніхто. Тут мені пояснили, що це не конкурс краси, як я думала, а фольк-шоу "Дівчина-весна", в якому зовнішність не відіграє значної ролі, а оцінюється волосся, харизма і артистизм. так і погодилась :)
Оцінюється волосся?
Так, саме волосся, а радше, його довжина. Адже знаємо, що колись красу дівчини визначали за доглянутістю її волосся. Тому купити професійний шампунь треба об'овязково.
Як проходила підготовка до конкурсу?
До конкурсу я спочатку не віднеслась серйозно, тому не робила нічого, проте, коли залишалось 2 дні я зрозуміла, що варто б почати роботу. Дякую своїй мамі, яка швиденько набрала матеріал для пошиття фінальної сукні і занесла його до ательє. Щодо індивідуального конкурсу, то вирішила бути оригінальною - піти від супротивного, ідеалізувати будь-який образ - абсурдно, а от наголосити на тому, на кого не хочу бути схожою мені здалось безпрограшним варіантом. Власне, так і сталось, мій керівник - Гуменюк Наталія Володимирівна, яка займається театральним гуртком "Дзеркало" допомогла мені у втіленні цієї ідеї. Обрала для мене підходящий матеріал, в якому б я могла показати свою акторську майстерність. Довелось вчити гумореску Євгена Дудара "Чудик", яка має досить не маленький об'єм за один вечір. Вважаю, що перемогу здобула тому, що "зіграла на контрастах".
Тобто підготовкою учасниць організатори конкурсу не займались?
Чому ж ні? У нас були талановиті постановники, які займались підготовкою групових номерів.
Хто саме?
Талімончук Вікторія Іванівна та Натілія Василівна розкривали нам свої секрети успіху: вчили нас дефілювати, розказували як краще поводити себе на сцені
Скільки днів проходила підготовка?
Моя підготовка була близько 3 днів, а от організатори почали займатись з учасницями значно раніше, приблизно за 14 днів до початку конкурсу
А вам не пояснювали чому обрали саме вас?
Навіть при оголошенні результату було сказано - за артистизм
Учасниць відбирали по одній із кожної школи?
Не від кожної школи був представник, а от, наприклад, з технікуму та ліцею було одразу по 2 учасниці
Чому так?
Мабуть дівчата самі захотіли спробувати свої сили
А з вашої школи більше ніхто не хотів взяти участь?
Я не намагалась вникнути в такі подробиці, мені сказали, що треба - значить треба.
А взагалі однокласники та друзі зі школи як поставились до вашої участі?
До речі, вони до останнього не знали, що я прийматиму участь в цьому конкурсі. Коли розказала - не повірили. Вони знають моє відношення до подібних конкурсів, тому в їхніх головах ніяк не вкладалась інформація, що я йду на перекір своїм принципам. Вони підтримували мене, і навіть коли я почала стикатися з наслідками цієї перемоги, то захищали
А хто вас підтримував в залі на самому конкурсі?
Мої рідні та друзі. Наскільки мені відомо, то в залі були присутні учні 6-9 класів з моєї школи.
Які у вас були відносини з іншими учасницями конкурсу?
Цього питання я довго чекала. Спочатку мені здавалось, що нормальні, хоча зауважу, що на конкурс я прийшла не подруг шукати. Але от коли оголосили про мою перемогу, то мої уявлення про "нормальні відносини" різко змінились. Більшість дівчат-конкурсанток почали говорити про те, що моя перемога не справедлива і куплена. Звісно я розумію, що кожна хотіла виграти і сподівалась на те, що буде кращою. І коли їхні сподівання не здійснились, то почались необрунтовані звинувачення. Від деяких навіть вислуховувала погрози про те, що обріжуть мені волосся, порвуть всі костюми і т.д. Не в образу іншим учасницям, але у мене також були свої фаворитки і зараз думаю доцільно буде про це сказати. Це Зарубіна Настя та Заєць Мирослава. Не знаю як вони віднеслись до того, що я перемогла, але моя думка від цього залишається незмінною. Дівчатка обоє наділені природною грацією, харизмою та красою. Їхні індивідуальні номери були варті уваги глядачів. Але такі конкурси - річ суб"єктивна, можливо я сподобалась журі більше, ніж вони і тому сталось так, як сталось.
А організатори конкурсу були в курсі про ці погрози?
Це не нова для них тема. Після кожного подібного конкурсу відбувається одне і те ж
До речі коли був останній конкурс Міс Шепетівка?
Здається у 2010 році. Але фольк-шоу "Дівчина - весна" - це не аналог "Міс Шепетівка"
Ви казали, що займаєтесь журналістикою. Як давно? Чому саме нею?
Близько 2-3 років. Журналістика для мене - це не просто дитяча мрія, а, радше, стиль життя. Так, можливо з уст шістнадцятирічної дівчити це звучить занадто голосно, але я сподіваюсь, що мої прагнення не будуть марними і я отримаю свій щасливий квиток у багатогранний світ журналістики. І внесемо корективи, не стиль життя, а сенс)
Які вже маєте здобутки в цій царині?
Перемога в міському конкурсі науково-дослідницьких робіт МАН в секції журналістики, кілька публікацій в місцевій пресі, власний телерепортаж з актуальної теми, який довгий час транслювався по місцевому телеканалі і головне, перемога на обласному етапі турніру юних журналістів.
Повернімося до конкурсу, що вам дала перемога в ньому?
Абсолютно нічого) Це не та перемога, яка дає якісь привілеї.
Ну прямо ж так нічого...
А що? Купу людей, які висловлюють свої антипатії в різних формах? Приховану заздрість суперниць? Тому що, якби не заздрили, то не обговорювали цю тему так активно
Ну не варто все так драматизувати, в кінці кінців ви даєте інтервю нам. А взагалі ви на щось сподівались? які були ваші очікування?
Ніякої драми в моїх словах немає, звичайна константація фактів. Ні на що, як я писала вже вище, то йшла на конкурс не за перемогою, а задля того, що потрібен був просто представник від першої школи.
На цьому ми вирішили завершити наше спілкування. Від шепетівського сайту ми хотіли би привітати Катерину з перемогою, та побажати їй подальших успіхів на ниві журналістики, творчого натхнення та гідно носити звання "дівчина-весна". Прикро, що конкурси подібні фольк-шоу "Дічина-весна" нерідко завершуються образами та погрозами в сторону переможниці від інших учасниць. Я гадаю батькам потрібно звернути увагу на цю проблему, потрібно активніше зайнятись вихованням своєї дитини, адже конкурси проходять і вже через кілька днів їх ніхто не пам'ятатиме, а ось дівчатам така поведінка в майбутньому може принести гіркі наслідки.