Середа, 18 вересня 2019 01:13

У Шепетівці долучились до відзначення Дня безпеки пацієнтів

Автор

Вчора в Україні вперше відзначали День безпеки пацієнтів, який був встановлений Указом Президента 4 вересня 2019 року на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Долучились до відзначення і в Шепетівці.

Медичні працівники Шепетівського центру первинної медико-санітарної допомоги в цей день проводили не тільки звичайний прийом пацієнтів. Було проведено додатково всім бажаючим виміри артеріального тиску, рівня глюкози в крові, тести на наявність вірусів гепатитів, була можливість навіть пройти безкоштовно тестування на наявність ВІЧ інфекції.

Також в центрі створені всі умови для покращення сервісу надання медичної допомоги: електронна черга, зони очікування, придбано сучасне обладнання, є можливість для пацієнтів за допомогою QR-кодів надавати пропозиції щодо вдосконалення рівня надання медичної документації. 

Довідково. У травні 2019 року на засіданні Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я держави-члени взяли на себе зобов'язання визнавати безпеку пацієнтів як одне з пріоритетних завдань охорони здоров'я і вжити усі необхідні дії для зменшення шкоди, що завдається пацієнтам в медичних установах. Окрім того, Всесвітня асамблея охорони здоров'я схвалила встановлення Всесвітнього дня забезпечення безпеки пацієнтів, що буде відзначатись 17 вересня.

Як зазначають у ВООЗ, заподіяння шкоди пацієнтам є однією з провідних причин смертності та інвалідності в світі. Щорічно в стаціонарних медичних установах країн з низьким і середнім рівнями доходу відбувається 134 мільйони несприятливих подій, які стають супутніми чинниками 2,6 мільйона випадків смерті, а в країнах з високим рівнем доходу шкода при наданні стаціонарної допомоги наноситься кожному десятому пацієнту.

 

Останнє редагування Середа, 18 вересня 2019 01:19

Новини Шепетівки в месенджерах

Viber | Telegram

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением