Розділ Бізнес

Шепетівська громада розпочала реалізацію проєкту створення агропромислового парку

Автор 01 грудня 2021, 20:29

30 листопада до Шепетівської міської ради завітали перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін та заступник голови ОДА Володимир Білик. Вони приїздили обговорити реалізацію проєкту створення агропромислового парку, який розпочала Шепетівська громада.

Залучення нових інвестицій та розвиток економіки – саме таку мету ставлять перед собою представники влади, приймаючи рішення про створення спеціальних індустріальних парків у своїх регіонах. Основні переваги, які отримує інвестор, що виявив бажання розмістити своє виробництво у такому парку – підготовлений для початку роботи промисловий майданчик та відсутність зайвої бюрократичної тяганини з оформленням документації. Фактично, на території парку він не лише отримає в довгострокову оренду земельну ділянку для розміщення підприємства, а й матиме можливість користуватися відповідними інженерними комунікаціями та інфраструктурою, про будівництво яких мають подбати засновники парку.

Нещодавно над реалізацією такого амбітного проєкту почали працювати у Шепетівській територіальній громаді. Оскільки в регіоні є великі перспективи розвитку переробки сільськогосподарської сировини, то проєкт орієнтований саме на створення агропромислового парку. І те, що він здобув перемогу на конкурсі проєктів регіонального розвитку, який проводився минулого року Мінрегіоном, та матиме фінансування з державного бюджету – це ще одне важливе свідчення його перспективності.

Як повідомив Шепетівський міський голова Віталій Бузиль, проєкт створення агропромислового парку розрахований на три роки, і загальна вартість його має скласти 21 млн грн, які повністю мають надійти з державного бюджету. Розмістити парк планують на земельній ділянці площею близько 15 га, де колись розташовувалися поля фільтрації цукрового заводу.

Відповідно до концепції, на території парку має бути корпус сушіння фруктів, м’ясопереробне підприємство, комбінат рибної гастрономії, холодильник для фруктів, овочів, плодовоягідної продукції, цех товарної обробки та розфасовки плодовоягідної продукції, підприємство післязбиральної обробки лікарських трав, логістичне автотранспортне підприємство. За словами міського голови, надалі можливе коригування проєктної документації – все залежатиме від потенційних інвесторів, яких зможуть залучити до участі в проєкті. Загалом ділянка буде розділена на окремі сектори для підприємств з під’їзними шляхами, навколо неї також планується збудувати об’їзну дорогу. Окрім того, буде забезпечене газо -, електро- та водопостачання, водовідведення.

Наразі уже відбувся тендер, проєктанти почали працювати з енергопостачальними кампаніями та готуються до отримання технічних умов. В цілому, відповідно до плану-графіку реалізації, проєкт з експертизою має бути готовий у червні наступного року. Після цього планується провести наступний тендер – уже на підрядні роботи. Як каже Віталій Бузиль, уже відбулися попередні перемовини з окремими представниками бізнесу, які висловили зацікавленість у можливості розміщення виробничих потужностей на території агропромислового парку. 

“Агропромисловий парк може стати гарним стимулом для розвитку економіки на Шепетівщині, – зауважив Сергій Тюрін. – Важливо при реалізації концепції парку врахувати зацікавленість місцевих інвесторів в певних видах діяльності, аби парк максимально відповідав їх планам та потребам. Завдяки цьому, а також тим стимулам, які будуть надаватися державою, підприємці у довгостроковій перспективі зможуть отримати майданчик для виробництва своєї продукції.”

Підсумовуючи спілкування, обласні посадовці висловили упевненість, що реалізація таких проєктів, як Шепетівський агропромисловий парк, буде значним поштовхом для економічного розвитку не лише громади, а й області в цілому, а тому облдержадміністрація готова надавати всебічне сприяння та методичну і практичну допомогу у вирішенні можливих проблемних питань.

Хмельницька ОДА

0
репостів
0
репостів