Їжте Сало – будете здорові

Автор 03 жовтня 2012, 16:05

Сало - специфічний продукт харчування. Люди навчилися використовувати цей цінний продукт з часів, коли придумали методи зберігання м'яса. Сало вживають у їжу в різноманітних видах: солоним, копченим, вареним, смаженим.

Історично особлива популярність сала значно зросла в періоди набігів на Русь кочівників, які не вживали свинину. Вони гнали всю худобу, виключаючи свиней, тоді свиняче сало навчилися заготовляти про запас.

Користь і шкода сала -це питання, що вимагає серйозного розгляду. У підшкірному шарі свинячого жиру зберігаються біологічно активні речовини, саме вони визначають корисність сала. Містяться в ньому вітаміни А, D, E. Входить до його складу арахідонова кислота, яка відноситься до цінних поліненасичених жирних кислот, необхідних для поліпшення роботи нирок, мозку, серцевих тканин. Свиняче сало володіє, згідно з дослідженнями, антираковими властивостями, чудово очищає кровоносні судини від шкідливого холестерину. Цим пояснюється традиція соління сала саме з часником, адже часник входить до складу багатьох препаратів, що очищають судини. Також, вживання сала в їжу сприяє виведенню шлаків і токсинів.

Говорячи про користь і шкоду сала, необхідно врахувати суперечності прихильників і противників цього продукту, зупинившись на "золотій середині". Багато людей вважають, що від сала обов'язково товстіють. Це частково справедливе судження. Але ж поправитися можна абсолютно від кожного, навіть самого дієтичного продукту. Вся суть у кількості з'їденої їжі, що також відноситься до сала. Їжте його маленькими порціями, тоді питання набору зайвої ваги вирішиться само собою. Крім того, існує думка, що сало є надзвичайно важким продуктом для людського шлунку. Насправді шлунок здорової людини легко засвоює сало, бо його цінний жир плавиться при температурі тіла людини. Але, обговорюючи користь і шкоду сала, потрібно відзначити, що люди, які мають проблеми з кишківником і шлунком повинні обмежити вживання цього продукту.

Частенько можна почути розмови про те, що сало - це суцільний холестерин, шкідливий для людини. Не будемо заперечувати наявність холестерину в цьому продукті, але його там значно менше, ніж у вершковому маслі. Кількість холестерину, що входить до складу сала, не може сприяти появі атеросклерозу. Сало навпаки запобігає накопиченню холестеринових утворень внаслідок очищення жирними кислотами судинних відкладень. Також, багато людей вважають, що особливо шкідливо смажене сало. Безумовно, будь-який продукт в смаженому вигляді шкідливий. Але якщо сало не вижарювати, то воно значно краще засвоюється організмом людини.

Радимо взяти сало, посипати спеціями та замотати його стрейтч плівкою. Не забудьте також додати трішки часничку. Виходить навіть смачніше ніж термічно оброблене сало. Плівка дає змогу не лише довше зберегти сало свіжим, але і сприяє більш ефективному проникненню спецій в продукт. А якісну плівку ви можете купити на сайті ПрофіПак - https://profipak.com.ua/g36558879-strejch-plenka.

Ще один аспект неможливо обійти увагою при справедливому розгляді питання користі і шкоди сала. Існує певна думка про неправильне поєднанні сала і хліба. Це помилкове судження. Комбінація хліба грубого помелу і сала засвоюється ідеально. Але якщо ви віддаєте перевагу вживання сала з м'якою булочкою - це гарантоване відкладення жиру на вашому тілі. До речі, сало - найкраща закуска під горілочку. Воно запобігає швидкому, сильниму сп'янінню, при цьому посилюється здатність засвоєння сала організмом людини. Що цікаво, сало підходить не тільки виключно до горілки, воно прекрасно поєднується при вживанні з червоним сухим вином. На салі обов'язково повинна бути шкурка, а от улюблені бекон, шийка, грудинка вже не мають тієї користі із-за наявності великої кількості сполучних тканин. Особливо шкідливі копченості, що необхідно враховувати.

Наостанок потрібно сказати про калорійність сала, яка складає 800 ккал на 100 грамів продукту. Вживати сало чи ні - це питання ваших індивідуальних уподобань. Знаючи всі "за" і "проти", ви самостійно зможете вирішити питання користі і шкоди сала.

Останнє редагування 23 березня 2019, 22:01
0
репостів
0
репостів