Завдання бойової обслуги пускової установки – своєчасно прибути на визначену позицію, розгорнути установку та передати управління нею на командний пункт.
– Ми робимо це швидко та якісно, – розповідає начальник обслуги. – Після цього залишаємо пускову установку, відходимо на певні відстані і приступаємо до її охорони та оборони.
Далі пусковою установкою дистанційно керують фахівці на командному пункті. Вони отримують інформацію про цілі від радіотехнічного підрозділу і приймають рішення на ураження. Стовідсотковий результат влучань свідчить, що весь колектив працює відмінно.
– Всі інші пускові установки нашого підрозділу також мають стовідсоткову статистику знищення цілей. Це сучасний німецький зенітний ракетний комплекс. Ми швидко опанували його під час підготовки в Німеччині. Повернулися в Україну, отримали техніку та озброєння і вже за два тижні знищили першу ворожу крилату ракету, – каже командир дивізіону ЗРК IRIS-T. – Відтоді наше бойове чергування в системі протиповітряної оборони не припиняється ані на мить. Будемо захищати своє, збивати ворожі цілі, доки не переможемо.
Відділення комунікацій Повітряного командування "Захід"