Команда Street Astronomy відкрила два астероїди

Автор 26 березня 2017, 21:44
Протягом зимової кампанії, організованої International Asteroid Search Collaboration, українська команда Street Astronomy, яка заснована шепетівчанином Юлієм Лавренко та рівнянином Вадим Мулявка, знайшла 11 нових об’єктів, два з них були підтверджені і занесені в базу Центра малих планет.
До складу команди взимку 2017 року увійшли: Вадим Мулявка, Олексій Семещук (Рівне), Сергій Плакса (Краматорськ), Андрій Катькалов і Володимир Сулим (Суми).

Обидва об’єкти були знайдені на зображеннях, зроблених 27 січня телескопом Pan-STARRS 1 в обсерваторії з кодом F51, Гаваї. Один з них був знайдений Володимиром Сулимом і позначений внутрішнім кодом UKR0024, другий – Вадимом Мулявкою, позначений кодом UKR0035.
Порядок обробки зображень був попередньо обговорений в команді. Отже, будь-кому могли дістатись зображення з цими об’єктами. Після аналізу зображень ми відправили звіти з астрометрією і фотометрією, отриманими автоматично за допомогою програми Astrometrica. Згодом стало відомо, що об’єкти увійшли до попереднього списку відкриттів зі статусом preliminary (попередній) поряд з 9 іншими об’єктами, знайденими нашими колегами. Це означає, що ці об’єкти дійсно належать Сонячній системі і раніше не спостерігались.
Але для того, щоб об’єкт отримав тимчасовий код і увійшов до бази Центра малих планет (MPC), необхідно декілька спостережень, інтервал між якими не буде перевищувати 2 – 3 доби.
Нам пощастило, і одразу 2 наших об’єкти вченим вдалось спостерігати з обсерваторії F51 і декількох інших. Отже, 22 березня від IASC прийшов лист зі списком підтверджених об’єктів. Із 814 нових об’єктів, знайдених протягом кампанії усіма командами, 17 отримали статус provisional (тимчасовий) і з’явились у базі MPC. Два з них закріплені за Україною.
UKR0024 отримав тимчасовий код 2017 BB95, а UKR0035 – 2017 BA95. Обидва об’єкти є астероїдами головного поясу, тобто знаходяться між орбітами Марса і Юпітера. Вони схожі за фізичними характеристиками: період їх обертання приблизно 3,5 роки, відстань до Сонця коливається від 1,9 до 2,8 астрономічних одиниць. Вони мають невеликий нахил до площини Сонячної системи: 3 – 7 градусів.
Астероїд 2017 BB95 на зображеннях з телескопу Pan-STARRS 1.
Вітаємо українську команду з досягненням! Вітаємо також колег із Аргентини, Китаю, Індії, Сполучених штатів, Польщі і Португалії з підтвердженням їх об’єктів.

Кампанія організована таким чином, що учасники, які відкрили астероїд, у разі підтвердження мають можливість назвати його своїм ім’ям. Але для цього потрібно, щоб орбіта астероїда була уточнена на базі чисельних спостережень, зібраних протягом щонайменше 6 років. Тоді астероїд отримує постійне позначення і власну назву.

Раніше команді Street Astronomy вже вдавалось відкрити астероїд 2015 RV82.
АстроСуми
0
репостів
0
репостів