Середа, 09 січня 2019 17:13

Що буде із Шепетівським районом після реформи

За свою історію Шепетівка була і Шепетівським округом, районний містом і, як тепер, обласного підпорядкування, хоча була і волостю у складі Ізяславського повіту, а на початку 19 століття взагалі була Антонінською волостю.

І знову ділять Україну по-новому, продовжуючи адміністративно-територіальну реформу ще часів президента Ющенка і керівника цієї реформи Романа Безсмертного. М'яко кажучи, спроби були невдалими. Хоча повселюдно проводили обговорення і були напрацьовані документи. Теперішня влада зрозуміла, що "державне око", а по-новому це префекти, повинні стежити за дотриманням законності органами місцевого самоврядування і цю справу необхідно продовжити, але без обговорення. Наразі відбувається добровільне об'єднання громад -  це базовий рівень. Та нові громади ніяк не вписується в одну систему зі старими районами. Тому буде побудована нова система адмінтерустрою, що включає укрупнення районів.

Уряд вже подав на розгляд Верховної Ради новий проект реформи адмінтеродиниці. Найближчим часом нас чекає перекроювання районів і для нас новина -  Шепетівського району може не бути!

Чесно кажучи, здивування є великим, бо здається Шепетівці нічого такого не загрожувало: перспективний план формування територій громад Хмельницької області був Урядом затверджений, змін щодо нашого міста не було внесено. Зрозуміло, що багато людей висловлюють нерозуміння такого рішення.

Гройсман на формі місцевого самоврядування роз'яснював, що

"Центрами нових районів будуть, в основному, найбільші в кожній області міста обласного підпорядкування, включаючи обласний центр"

Основою формування нових районів є ідея, закладена у формування госпітальних округів. У Хмельницькій області були чітко окреслено про те, що буде 3 госпітальних округи: Хмельницький, Кам'янець-Подільський і Шепетівський. Шепетівський округ є північним і до нього мали входити Славутський, Ізяславський, Полонський, Білогірський, Теофіпольський, Старокостянтинівський район.

Чому і навіщо вніс зміни, невідомо. Мабуть краще на ці питання могли б відповісти шепетівчанам їх обласні депутати. А саме:

  • які критерії використані при формуванні плану укрупнення нинішніх районів області
  • чи враховані економічні, соціальні, логістичні та інші фактори, які мають суттєвий вплив на спроможність майбутніх районі
  • яким чином буде забезпечуватись доступність жителям, особливо віддалених населених пунктів, до якісних адміністративних, медичних, соціальних та інших послуг.

Нас заспокоюють, що це не є принциповим, адже довідки, реєстрації, інші адмінпослуги будуть надаватися людям в громадах.

Однак вирішення багатьох повсякденних проблем через віддаленість відповідних служб таки буде. Позитивним буде хіба що скорочення адміністративного апарату.

Боротьба за статус майбутніх центрів укріплених районів усе ж існує, це боротьба за майбутнє міст і інвестицій.

Шепетівка відповідає всім критеріям при формуванні нової моделі, насамперед - це зручність і доступність послуг для громадян. І хоча ми й певним чином дещо поступаємося Славуті в економічних показниках, ми не є депресивними.

Це щодо того, що укрупнення районів є основними завданнями рівномірного розподілу ресурсів. Зате відстань з Полонного чи Старокостянтинова  до нас менша, отже особливо віддалені населені пункти будуть забезпечені послугами краще.

Хочеться вірити, що нова адміністративно-територіальна реформа не нашкодить людям і забезпечить зручність і доступність послуг для всіх громадян.

Останнє редагування Середа, 09 січня 2019 18:51

Коментарі (10)

This comment was minimized by the moderator on the site

Намагався розібратися в цій реформі! дивився відео де два оленя розповідають як буде проведено розподіл районів але зрозумів одне логіки там нема! Спочатку постворювали ОТГ набрали (експлуатаційний штат) яким потрібно платити зарплатню! Райради...

Намагався розібратися в цій реформі! дивився відео де два оленя розповідають як буде проведено розподіл районів але зрозумів одне логіки там нема! Спочатку постворювали ОТГ набрали (експлуатаційний штат) яким потрібно платити зарплатню! Райради не розганяли! Тепер шукають ким пожертвувати бо держава всім платить не може! Питання навіщо та реформа і чому тих реформаторів ще не посадили ?????????? Дибільна держава дибільні закони! Це які кошти витрачено в нікуди???

Детальніше
myron
This comment was minimized by the moderator on the site

А що будем далі утримувати 3 поверхи райдержадиіністрації, яка керує аж сімома селами?

Dj Os
This comment was minimized by the moderator on the site

Олені живуть в Шепетівці і працюють на гуртовнях та прошпекті продають пиріжки. Нормальні люди працюють на підприємствах, які платять податки, за які утримують лікарні та інші установи. У недепресивних містах вчасно лікарям виплачують зарплату і...

Олені живуть в Шепетівці і працюють на гуртовнях та прошпекті продають пиріжки. Нормальні люди працюють на підприємствах, які платять податки, за які утримують лікарні та інші установи. У недепресивних містах вчасно лікарям виплачують зарплату і є опалення.

Детальніше
sergei
This comment was minimized by the moderator on the site

А на Старкон рот не роззявляйте. Він крутіший ніж ваше місто.

sergei
This comment was minimized by the moderator on the site

Шепетівка ОТГ не являється серед всіх міст які навколо нас ! Суперечить умовам реформи! Славута Полонне в ОТГ входять! Якщо таки зроблять реформу не на нашу користь то в Райраді барани які тупо безголово виконують накази! Якщо Славута стане...

Шепетівка ОТГ не являється серед всіх міст які навколо нас ! Суперечить умовам реформи! Славута Полонне в ОТГ входять! Якщо таки зроблять реформу не на нашу користь то в Райраді барани які тупо безголово виконують накази! Якщо Славута стане центром району То наш голова райради піде заступником згідно умов цієї реформи! Виганяти таких сраколизів потрібно без права зайняття керівних посад довічно!!!

Детальніше
myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Славута та Полонне в ОТГ не входять ваше. Взагалі Шепетівка як місто обласного значення не буде підпорядкована жодному місту поряд, лише Хмельницькому.

sergei
This comment was minimized by the moderator on the site

А чим це погано?

Avgur
This comment was minimized by the moderator on the site

Виходь до трактора погутарим

Avgur
This comment was minimized by the moderator on the site

Нічим не погано. Погутарим обов'язково. В Шепетівці, але не біля трактора. Можливо переступлю через свої принципи і завітаю до вашого СЦ МВС.

sergei
This comment was minimized by the moderator on the site

Понятно нехочеш в Славуті біля трактора приїжджай в Шепетівку

Avgur
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением