ОСББ в Шепетівці і загалом: досвід, відгуки та поради

  • pavlok
  • pavlok аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
16 трав. 2015 00:31 - 16 трав. 2015 01:10 #98030 від pavlok
Петро, як щодо ініціативної групи: на початкових зборах у вас виділились люди, які хочуть займатись і просувати ідею створення ОСББ чи як вона сформувалась? У нас на зборах були люди, які підтримують ідею створення, але таких, які доєднаються до організаційних питань, інформування населення - нема, самі не проявляють ініціативу. Виходить треба казати: зроби це і це і далі будемо робити це...?
Я за створення ОСББ в моєму і сусідньому будинку, але керувати цією організацією сам не хочу і зараз думаю щодо управителя будинку, який буде виконувати ці функції і зможе допомогти з просвітньою та організаційною роботою на початку. Якщо бажаєте, або знаєте таких - буду радий. До речі, в минулу середу, збирався до Вас на засідання правління прийти, але змінились плани.

Щодо кошторису:
відповідно до опублікованого - вся сума на оплату праці - 1600 грн? це і робота голови правління, бухгалтера, двірника і всіх допоміжних служб? Люди працюють на волонтерських засадах? Скільки коштів йде на ремонт/тощо?

Щодо статуту:
Тут цікавить те, що було змінено відносно типового статуту і чому? На що радите звернути увагу.

Дуже вдячний за публікацію та те, що ділитесь досвідом

Зміни творить кожен з нас! ngokolo.blogspot.com/
Останнє редагування: 16 трав. 2015 01:10 ким pavlok.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pruduk
  • pruduk аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
16 трав. 2015 10:30 - 16 трав. 2015 10:32 #98033 від pruduk
Після того,коли були проведені перші збори по агітації на створення ОСББ,необхідно пройтися по квартирах з підписним листом, тому що потрібно мати більшість мешканців, що погоджуються на створення ОСББ. А коли матимете підписи більшості, оформите протокол загальних зборів з яким і звернетесь в комунальний відділ міськвиконкому. Там вам нададуть всю необхідну інформацію що до подальших дій. Що стосується управителя: спочатку на загальних зборах вибирається правління ОСББ, яке із свого складу обирає голову правління, який і управляє об'єднанням між засіданнями правління. У випадку, коли члени правління не захочуть самі управляти, то за рішенням правління наймається зі сторони управитель. Я вам цього не раджу робити, тому що чужими руками тільки добре жар загортати. Платимо ми лише голові правління-1000грн, бухгалтеру-600грн. і двірнику-500грн. А оплата сантехніка, електрика закладена в обслуговування мереж і видається по відрядному договору за виконані роботи і неофіційно даємо їм ще по 100 грн в місяць, для виклику їх по необхідності при аварійних ситуаціях. А я в своєму ОСББ - ревізор. Пам'ятайте, що зразу, коли організовується ОСББ, трохи важко, бо люди інертні, ніхто нічого не хоче робити, а тим більше даремно, але з часом все налагоджується і за посаду голови ще будуть боротися.
Останнє редагування: 16 трав. 2015 10:32 ким pruduk.
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pavlok
  • pavlok аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
16 трав. 2015 10:39 #98034 від pavlok
як щодо змісту статуту: що змінювали у типовому?

Зміни творить кожен з нас! ngokolo.blogspot.com/

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pruduk
  • pruduk аватар
  • Платиновий учасник
  • Платиновий учасник
Більше
16 трав. 2015 12:25 #98036 від pruduk
Що ми міняли? Я так зразу не скажу, це потрібно пройтися по Статуту, але знаю, що ми міняли не статті, а робили доповнення, уточнення тих статтей, які не містили відповіді на наші питання. А що стосується ініціативної групи. то потрібно мати хоча б 2-3 толкові людини, що погодилися б робити добру справу не дивлячись на свою зайнятісь. Статут реєструється в Управлінні юстиції, там в нього не дуже вчитуються, а після реєстрації уже можна буде заказувати печатку в друкарні, абонентні книжки. Типові підписні листи візьмете в комунальному відділі міськвиконкому і взагалі, там ви отримаєте всю необхідну інформацію. Пільговиків і субсидії візьмете в Управлінні соцзахисту, їх видають без особливої затримки.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • pavlok
  • pavlok аватар Автор теми
  • Адміністратор
  • Адміністратор
Більше
18 трав. 2015 13:00 #98077 від pavlok
Сюжет з інформацією про останні зміни в законодавстві та прикладом одного з починань по створенню ОСББ в багатоповерхівці м.Києва, але у нас приблизно так само

Зміни творить кожен з нас! ngokolo.blogspot.com/
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
18 трав. 2015 15:47 #98082 від Dj Os
Так приблизно у всіх, добре, що сюжет не замовчував цю проблему.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
21 лип. 2015 15:06 #99693 від 555valera
Доброго дня шановні форумчани! Я на жаль не проживаю у Шепетівці але там проживає моя улюблена теща :woohoo:
Питання про ОСББ я вивчав майже рік. Багато ньюансів вирішували з юристами та багато інформації почерпнув з інтернету. Я не хвалюсь але на протязі 2014 року був директором Державного підприємства "Житлово-експлуатаційне господарство" ННЦ "ІМЕСГ", на балансі якого був житловий будинок Академії аграрних наук. В ньому живуть люди і хотіли те ж мати ОСББ, а так як повина була здійснена передача цього будинку у власність ОСББ, то вирішили створити щось подібне до ОСББ (окрему юридичну особу). Більш детально можу розказати задавайте питання.
Ось ссилка цікава airis.at.ua/

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

  • Dj Os
  • Dj Os аватар
  • Адміністратор
  • Адміністратор
  • Редактор
Більше
21 лип. 2015 16:53 #99696 від Dj Os
Мені от цікаве таке питання. Жителі будинку 25 років справно платять ЖЕКу, але жодного разу капітального ремонту будинку не було. Чи мають право жителі при створені ОСББ вимагати або капітального ремонту, або повернення частини сплачених коштів через невиконання своїх обовязків ЖЕКом?

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
21 лип. 2015 17:48 #99697 від 555valera

Островський О.В. пише: Мені от цікаве таке питання. Жителі будинку 25 років справно платять ЖЕКу, але жодного разу капітального ремонту будинку не було. Чи мають право жителі при створені ОСББ вимагати або капітального ремонту, або повернення частини сплачених коштів через невиконання своїх обовязків ЖЕКом?



Питання дуже складне. 100 % правильної відповіді не дам. Право вимагати ремонт у ЖЕКу жителі будинку мають право завжди. чи буде створений ОСББ чи ні. Але питання: як це зробити? Відкинемо ту ситуацію коли ЖЕК добровільно на все погоджується і обіцяє зробити ремонт. При створенні юрид. особи (ОСББ) будинок обовязково повинен бути переданий на баланс ОСББ. В законі про створення ОСББ чітко прописаний механізм передачі і в якому стані повинен знаходитись будинок, тобто відремонтований і т.д. і не забуваємо про прибудинкову територію. Зазвичай ЖЕК говорить не має коштів і забирайте в такому стані в якому є або не забирайте. Деяким будинкам вдається домовитись про поступовий ремонт, який затягнеться на декілька років, деякі звертаються на суд. І тут починається. Стягнути гроші за ремонт складно. ЖЕК планує (якщо він комунальне господарство, тобто належить селищним або міським радам а не приватне) свою фінансову діяльність на рік - це розраховують економісти і це є відповідний документ. Але зазвичай є в ЖЕКу боржники, аварії, потрібно якесь обладнання і т. д. Кошти йдуть не за призначенням. Тобто отмазок є безліч. Як будти в таких ситуаціях? Це залежить від того яка є кількість людей в ініціативній групі в створенні ОСББ. Можна піти через суд (це не безкоштовно), можна попробувати домовитись із ЖЕКом про те що мешканці скинуься (до створення ОСББ) і самі чи знайдуть підрядну організацію і зроблять ремонт, а ЖЕК скоротить розмір квартплати на утримання будинку на якийсь період. На жаль однозначної відповіді в мене не має.
Іще в плані інформації хочу сказати, що коли квартплата зформована, то вона проходить погоджувальні інстанції - це в першу чергу виконавчий комітет міської ради або навіть спеціалізована комісія (контору не памятаю) у Києві. Як раз розмір плати за воду така комісія і врізала. Бачив документ в Шепетівському водоканалі у 2014 році. Тому ЖЕК в деякій мірі не може виставити нормальну адекватну квартплату яка покривала усі розходи. Я не оправдовую ЖЕК.
Ці користувачі подякували: Dj Os

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Більше
22 лип. 2015 09:38 - 22 лип. 2015 09:42 #99708 від 555valera

Некремлебот пише:

Dj Os пише: А суд тоді навіщо? Чи людям подобається жити в руїнах через кількох неплатників?

А при заснуванні ОСББ заключаються якісь угоди чи там статут (я дійсно не в курсі)? Може просто в первічці прописати "при несплаті за такий-то такий-то період відключати нахрєн", благо всі роботи по обслуговуванні кабелів-труб-магістралей виконуються якщо не своїми силами, так за свої ж гроші?

Другими словами: ОСББ має право саме відключати боржників через невиконання умов, вказаних в установчіх документах? Якщо так, то це досить сильний важіль для халявщиків....


:) Статут регламентує діяльність організації, в даному випадку ОСББ. Він є типовий. ОСББ заключає договір із поставщиком послуг комунальних або ж житлових. До комунальних входить електрика, газ, водопостачання і водовідведення, теплова енергія (опалення). До житлових послуг входить, освітлення підїздів, прибирання їх і прибудинкової території, обслуговування обладнання та комунікацій (котел оплення, насос підкачки води, труби, батареї таке інше) утримання будинку - це ремонт, травлення тараканів та мишей, чищення дахів димоходів, підвалів тощо.
При створенні ОСББ обовязково потрібно заключати договори на надання житлово-комкнальних послуг між ОСББ та мешканцями квартир. Тоді 100 % при несплаті за послуги керівник ОСББ чи уповноважена особа має право відключити воду відрізати і забити каналізаційну трубу при умові якщо це технічно можливо. На сьогоні в суді розглядається впершу чергу договір і те що в ньому написано.
А саме краще коли мешканець сам заключає договір з поставщиком послуг, наприклад на електрику чи воду. Тоді, в разі заборгованості на мешканця в суд подає не ОСББ а поставщик послуг, тобто ЖЕК чи Водоканал.
Останнє редагування: 22 лип. 2015 09:42 ким 555valera.

Будь-ласка, Увійти або Зареєструйтесь, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.228 секунд
0
репостів
0
репостів