Як показує досвід, наші вибори не можуть змінити ситуацію. Тому в народу є один вихід — нова революція. По факту влада заганяє суспільство в підпілля, а тінізація економіки — один із різновидів суспільного підпілля в Україні. Важливо також і те, що народ, безумовно, усвідомлює саме таке обличчя нинішньої влади. І, варто зауважити, влада сама сприяла й продовжує сприяти такому сприйняттю себе власними ж діями, риторикою та зверхнім, зневажливим ставленням до цього ж народу. Президент, уряд, Верховна Рада волею пропрезидентської більшості з партії регіонів, її партій-сателітів і продажних народних обранців («тушок») регулярно нехтують Конституцією та чинним законодавством України, що цілком може визначатися як спроба узурпації влади. Із огляду на це, чинні владні органи фактично не є легітимними ні юридично, а тим паче — правомочними в очах людей.
У країні встановлено тоталітарний режим у своїй початковій стадії. І не лише тому, що було ув’язнено провідників опозиції, які перебували на державно-політичному олімпі, а й тому, що в Україні є політв’язні серед широких верств суспільства (часто маловідомі чи й взагалі невідомі громадськості), є в’язні совісті та є в’язні елементарної сваволі, беззаконня й вседозволеності системи. У державі існує прихований і неприхований тиск на пресу, громадські організації, бізнес та людську думку, врешті — на право мислити й вільно висловлювати свої думки. У державі панує суцільна й всеохоплююча корупція, продажне депутатство й чиновництво, гнилість бюрократії, вибіркове правосуддя й застосовується практика помсти щодо інако мислячих. Отже, влада ж і продукує те, чого найбільше боїться, — спротив. Українська влада елементарно не усвідомлює, не визнає нової громадсько-політичної дійсності; революції ж можливо буде уникнути лише тоді, коли влада зрозуміє потребу в пошуку компромісу, в поступках й потребу еволюціонування до оновленої системи державно-політичного життя.
30 серпня офіційно розпочалася виборча компанія у Верховну Раду України. Нас очікує важка осінь. Вона загострить ситуацію; вибори завжди її загострюють за умов постійної структурної та соціально-політичної й економічної криз. Це спричинить суперечності всередині влади, бо нові списки претендентів до Верховної Ради здатні перекроїти політичний розклад і доступ до ресурсів різних груп. Дотискування народної честі може досягнути апогею під час виборів. Якщо ж влада сфальсифікує ці вибори, то народне обурення й соціальна, політична, управлінська, економічна й гуманітарна кризи зійдуться в одній точці, що може спричини вибух, і цю владу буде зметено якщо не одразу, то протягом найближчого року. Або ж влада розпочне змінюватися, хоча б з інстинкту самозбереження...
Розділ
Суспільство
Чого найбільше боїться сучасна влада
Нині в Україні справді є два світи — світ «верхів» та світ «низів». Вертикаль влади ще комуно-радянська, а користуються в ній способом капіталістичного нагромадження. Влада не хоче змінювати радянської моделі управління, бо та модель зручна, проста у функціонуванні й вигідна з огляду на концентрацію контрольно-розпорядчих повноважень.