Розділ Суспільство

«Великою мірою наша частина — це пілотний проєкт» — командир підрозділу у Цвітосі

Автор 14 грудня 2021, 16:19
«Великою мірою наша частина — це пілотний проєкт» — командир підрозділу у Цвітосі Фото: Дмитро Юрченко

Ми вже публікували матеріал про військову частину у селищі Цвітоха, яка підпорядкована Командуванню Сил логістики ЗСУ. Там йшлося про умови служби строковиків. А що ж ще цікавого у життєдіяльності підрозділу? Чим він живе нині і на які перспективи очікує? Про це кореспондентам АрміяInform розповів командир військової частини підполковник Микола Гресєв.

Підполковник Микола Гресєв

Починаючи розмову, він сказав, що діяльність частини спрямована на зберігання засобів ураження. Спектр виконання робіт достатньо широкий — тут фахівці здійснюють ремонт, обслуговування та видавання боєприпасів у ЗСУ. Вся інша діяльність спрямована для забезпечення цього процесу.

«Наступного року у нас працюватиме нова їдальня на 400 осіб»

— Мене призначено на посаду командира військової частини у червні 2019 року. Одним із проблемних питань, які існували на той час, було розміщення особового складу. Саме тому наприкінці літа розпочали будувати нову казарму, яку успішно закінчили зводити в листопаді 2020 року. Нині маємо сучасну казарму, в якій військовослужбовці строкової служби проживають у комфортних умовах, — зауважив Микола Гресєв.

За словами командира, військова частина відтоді отримала нові меблі не лише для казарми, а й для КПП та вартового приміщення, у якому також зробили капітальний ремонт. Цього року тут збудували і сучасний спортивний майданчик, зразків якого у ЗСУ поки не більше трьох. Триває відновлення, а точніше докорінна перебудова інших об’єктів, які матимуть сучасний вигляд і будуть відповідно обладнані. Це, зокрема, парк військової техніки, лазня та їдальня для військовослужбовців.

 КПП
— Спроможності нашої їдальні дозволяють одночасно прийняти тільки 75 осіб, тому вирішили переобладнати стару казарму в нову їдальню. Восени цього року почалися будівельні роботи і на сьогодні там вже є нові вікна, опалення, викладають плитку. Наступного року у нас працюватиме нова їдальня на 400 осіб, — зазначив підполковник Микола Гресєв.

Нова їдальня
За його словами, військова частина вже отримала новітнє обладнання для їдальні, яким вона буде переоснащена після реконструкції будівлі, що надалі дозволить здійснити повноцінний перехід на організацію харчування за Каталогом.

«Такого контрольно-пропускного пункту ще немає ніде у Збройних Силах України»

— Цього року частина також отримала 20 одиниць автомобільної техніки. Серед них 10 нових навантажувачів «Хюндай» та 2 навантажувачі цієї ж компанії, але — всюдиходи. Для автомобільного парку ми закупили ще й мийницю «Керхер», а також дві дробильні машини для сухого дерева. Все гілля на території частини тепер збираємо, дробимо та використовуємо для опалювальних котлів. Це робить нас енергетично незалежними, — наголосив підполковник Микола Гресєв.

Командир частини також повідомив, що у них будується нова система водопроводу та вже готовий до роботи новий деревообробний цех, в якому встановлене новітнє обладнання із сучасними програмами.

— Основне призначення цього цеху полягає у виробництві тари для зберігання боєприпасів, разом з цим спроможності дозволяють виробляти інші деревообробні конструкції для потреб військової частини. Нещодавно ми виготовили піддони, можемо робити рейки, ворота на сховища. Словом, у чому буде необхідність у частині, все вироблятимемо «під ключ», — розповів начальник деревообробного цеху майор Олег Нех.

 Зі слів підполковника Гресєва, у частині також побудоване новітнє КПП:

— Такого контрольно-пропускного пункту немає більше ніде у Збройних Силах України. Це по суті пілотний проєкт і прототип КПП, яке у майбутньому буде у всіх військових частинах ЗСУ. Великою мірою вся наша частина на сьогодні — це пілотний проєкт. Все, що спочатку будується у нас, потім будується в інших підрозділах, що мають схожий напрямок роботи.

Останнє редагування 14 грудня 2021, 16:37
0
репостів
0
репостів