Всі негативні висловлювання, частіше за все, відносяться до такої популярної розчинної кави. У цьому питанні варто розібратися.
Популярний сьогодні напій винайшов швейцарський хімік Макс Моргенталлер. Він перейняв досвід у японського колеги Саторі Като, який винайшов технологію виробництва порошкового чаю.
На даний час існує безліч компаній, що випускають розчинну каву, і багато видів самого напою. Ви можете заварювати каву в порошку, гранулах, сублімовану. Головна їхня відмінність — в технології виробництва. Але жодна технологія переробки зернової кави у розчинну не обходиться без теплової обробки, яка вбиває всі корисні властивості кави.
В жерстяних банках, як правило, продається більш дешева кава. Такі банки можуть навіть надати своєму вмісту «металевий» присмак. Більш якісний напій, до якого відносять гранульована і сублімована кава, фасують у скляні банки. Скло вважається більш престижною тарою.
Порошковий спосіб виробництва кави — найдешевший. Сира кава проходить очищення, після чого її обсмажують і дроблять зерна на найдрібніші частинки — 1,5-2 мм. Далі дрібно розмелену каву протягом декількох годин обробляють в гарячій воді під тиском у 15 атмосфер. Ця операція дозволяє витягувати з зерен розчинні речовини. Після теплової обробки отриманий екстракт охолоджують, фільтрують, видаляють нерозчинні і смолисті речовини і сушать гарячим повітрям. Остання ступінь підготовки — охолодження отриманої порошкоподібної маси.
Агломерована розчинна кава, більш відома як гранульована, насправді не сильно відрізняється від порошкової. Основна різниця — ви розчиняєте в чашці не порошок, а каву, збиту в дрібні грудочки парою. Відмінність у виробництві саме і полягає в останній стадії — паровій обробці. Тут не можна не відзначити, що інтенсивний тиск змінює молекулярну структуру зерна, справляє негативний вплив на смак і колір напою.
Один з новітніх способів виробництва розчинної кави — сублімація. Висловлюючись простою мовою, це висушування заморожених продуктів у вакуумі. Виробники, звісно, запевняють, що така сушка дозволяє отримувати продукти високої якості, які за своїми властивостями найбільш наближені до свіжих. Цей метод є найдорожчим. Але саме він, нібито, дозволяє зберегти початкові властивості натуральної кави. Звучить надто вже багатообіцяюче, але і тут каву кілька годин варять, що, само собою, вбиває всі її корисні властивості.
Кава сама по собі є потужним стимулятором виділення шлункового соку, а розчинна кава є напоєм з підвищеною кислотністю. Тому людям, страждаючим захворюваннями шлунка, пити каву натщесерце не бажано, тим більше розчинну.
Останню, принаймні, необхідно змішувати з молоком. Також не рекомендується зловживати розчинною кавою людям з серцево-судинними захворюваннями. Негативно впливає цей напій також на нирки.
Представницям прекрасної статі краще не зловживати розчинною кавою, а ще краще взагалі відмовитися від цього напою. Консерванти, яких у ній так багато, негативно впливають на обмін речовин, провокують виникнення целюліту.
Розчинна кава, звичайно, має свої плюси. Але вони носять виключно побутовий характер: таку каву зручно зберігати і швидко готувати.
Фахівці рекомендують відмовитися від вживання розчинної кави, в крайньому випадку, скоротити її споживання до мінімуму.
Зараз багато компаній випускають мелену зернову каву, яку можна заварити в чашці. Вона не розчиниться, збереже свої корисні властивості і не заподіє шкоди вашому здоров’ю. Також, якщо стоїть питання вибору між чаєм і розчинною кавою на робочому місці, то всі вчені обирають чай.