В Шепетівці почастішали випадки захворювання на грип

Автор 17 січня 2016, 18:10
Медики реєструють збільшення випадків захворювання на грип у нашому місті, але їх кількість ще не перевищила порогового рівня. Разом з тим треба розуміти, що в Україні цього року "гуляє" агресивний вірус грипу типу А (свинячий грип) особливо небезпечний для представників груп ризику. Цей вірус на відміну від інших здатний провокувати тяжкі вірусні пневмонії, що часто є причиною летальності. У шепетівських лікарнях летальних випадків не зареєстровано, але є хворі з доволі важким перебігом хвороби.

Особливо небезпечним грипом є для представників груп ризику - це діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі хронічними захворюваннями легень, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди відносяться професійні групи ризику: - медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто обслуговує населення.

У Хмельницькій області з початку епідемічного сезону (40 тиждень року) на ГРВІ захворіло 73012 осіб - 5.6% населення, з яких 55563 - діти до 17 років. За минулий тиждень 2016 року (з 04 по 10 січня) в області на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 3190 осіб. Рівень захворюваності знизився у порівнянні з попереднім тижнем, що, ймовірно, пов'язано із зменшенням звернення людей за медичного допомогою з легкою формою важкості перебігу захворювання, у період зимових свят та канікул у навчальних закладах. Показники захворюваності порогові рівні не перевищують у жодному з регіонів області. 70,3% захворілих становлять діти до 17 років (2241 особа), 11,7% захворілих осіб були госпіталізовані в стаціонари області. Летальних випадків в області не зареєстровано.

В Україні є сьогодні засоби специфічної терапії проти грипу, але ефективні вони тільки в перші 48 годин захворювання. Тому в разі появи небезпечних симптомів - значне підвищення температури тіла, головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладеність носа - представники груп ризику повинні обов'язково звернутися в лікувальний заклад, пройти обстеження та при необхідності отримати лікування протягом двох діб з моменту появи симптомів грипу. Вагітні жінки повинні викликати свого лікуючого лікаря або сімейного лікаря по телефону. Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто - вижити. Для забезпечення безпеки свого здоров'я таким людям слід бути особливо уважними і пройти щеплення від грипу, бажано ще до початку епідсезону - у вересні-жовтні.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ належний рівень охоплення щепленнями проти грипу повинен бути не менше 85% серед груп медичного та професійного ризику, а населення не менше 30%. Для цього необхідно розуміння важливості імунопрофілактики проти грипу заради збереження здоров'я як кожного окремо, так і керівників трудових колективів, представників місцевих органів охорони здоров'я.
Останнє редагування 17 січня 2016, 18:41
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:49 22/01/2016
    На тобі, і в мене мінус))))
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:40 22/01/2016
    [quote name="Островський О.В."]
    П.С. От як вже тут можна мені мінусів натикати...може я грип приніс? Мені то пофігу, але реально цікаво, що у цих хейтерів в голові коїться то?[/quote]
    Ти де тут мінуси побачив? Забий, це у людей вже просто на автоматі)))
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:37 22/01/2016
    О привіт, з поверенням! Міша підняв важливе питання, я раніше і не здогадувався. Раджу створити тему на форумі з детальним описом проблеми і координатів де можна допомогти.
    П.С. От як вже тут можна мені мінусів натикати...може я грип приніс? Мені то пофігу, але реально цікаво, що у цих хейтерів в голові коїться то?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:34 22/01/2016
    Та ти знаєш... Якщо я спитаю що потрібно це буде.. скажімо так, вся недостача місцевого бюджету за останні роки))) Але перетелефоную, дякую.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:29 22/01/2016
    [quote name="Некремлебот"]Так, по-перше, дуже приємно що ти очуняв)))))
    По-друге - не зовсім зрозуміле прохання (не, в теорії воно чудово - допомолгти ліками), а реально це що? Купити та завезти в лікарню? І наскільки їх вистачить, при п'яти чоловіках за день як мінімум? Чи гроші кудись кинути?[/quote]
    Можна на цей рахунок поспілкуватись із завідуючою - Василик Галина Петрівна, здається (я імена не запамятовую). Тел. 5-88-26. І повір - вистачитью. Бо їх нема зовсім. Стратегія там у всіх одна - дімедрол, новокаїн, інфулган (парацетамол для інєкцій) - ним збивають ось ці 40 градусів що на початку виникають. Цифтреаксон - антибіотик. Системи для інфузій (капєльніци) - їх просто немає. Я скажу як я зробив - запитав у лікаря, і залишив усі свої ліки (бо не все використали) на відділенні. Звичайно, краще наперед просто перетелефонувати, і запитати що потрібно. Думаю, від допомоги вони не відмовляться.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:01 22/01/2016
    Так, по-перше, дуже приємно що ти очуняв)))))
    По-друге - не зовсім зрозуміле прохання (не, в теорії воно чудово - допомолгти ліками), а реально це що? Купити та завезти в лікарню? І наскільки їх вистачить, при п'яти чоловіках за день як мінімум? Чи гроші кудись кинути?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 21:52 22/01/2016
    Ой, як приємно, що згадали, дякую :-) Грип і справді страшний - зклеїти ласти можна "на раз-два". Відділення забите. Принагідно, хочу попросити, якщо є бажання допомогти, - зараз поступає дуже багато маленьких діток з пансіону. Буквально по пять чоловік за раз поступає. Як самі розумієте - лікувати їх немає чим, запас ліків у відділенні дуже обмежений, а принести щось цим дітям абсолютно нема кому. Годують там нормально, а от з ліками - біда. Якщо є така можливість, в т.ч. звертаюсь і до наших благодійників, допомога ліками була б дуже доречною. В основному там біда з жарознижувальними та антибіотиками. Противірусні, як не дивно, дають безкоштовно, хоча вони й найдорожчі зі всього списку. Не хворійте, люди!
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:53 19/01/2016
    В нашому медучилищі студенти проходять регулярні медогляди, при найменших ознаках захворювання студенти відправляються додому чи в стаціонар. При таких заходах можна взагалі без карантину обійтись.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 17:50 19/01/2016
    В Хмельницькомув школах призупинять навчання. Але, карантин не оголосили. Просто сказали, щоб завтра в школу дітей не вели. В Нетішині така сама ситуація.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 08:24 19/01/2016
    Зараз у нашому місті хворіє дуже багато людей, у деяких областях запровадили карантин, а у нас чекають коли захворіє ще більше от тоді і запровадять(це стосується шкіл), але тоді буде вже пізно, більшість людей перехворіють.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 08:21 19/01/2016
    А відомо який саме штамм грипу лютує в Шепетівці ?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:38 18/01/2016
    [quote name="Александр Скиба"]непотрібна..каже Міша що вже трохи легче..[/quote]
    Це радує :-)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:10 18/01/2016
    непотрібна..каже Міша що вже трохи легче..перейшло в двобічне запалення легенів
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:56 18/01/2016
    Нехай одужує! Допомога ніяка не потрібна?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 21:02 17/01/2016
    Дійсно, бажаємо одужування...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:37 17/01/2016
    [quote name="Некремлебот"]С гриппом лежит?[/quote]
    Так
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:13 17/01/2016
    С гриппом лежит?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:41 17/01/2016
    До речі, зараз у лікарні у важкому стані лежить один із наших самих активних користувачів - Міша Ворончук. Як бачимо, захворіти можна легко. Так що будьмо обережні, а Михайлу бажаю якнайскорішого одужання.
0
репостів
0
репостів