Середа, 17 квітня 2019 17:17

Шепетівка стане центром одного з трьох районів області після другого етапу реформи децентралізації

На другому етапі реформи децентралізації кількість районів на Хмельниччині скоротиться до трьох. Таку інформацію озвучив директор інституту громадянського суспільства, експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Анатолій Ткачук. Районами, що "виживуть", стануть Хмельницький, Кам'янець-Подільський та Шепетівський. 

 Наразі на Хмельниччині сформовані 20 адміністративних районів, однак другий етап реформи децентралізації передбачає створення нових.

За іншими даними до переліку може увійти також і Городоцький район. Бо таку ідею нібито лобіюють окремі народні депутати. Поки ж офіційних повідомлень не було, а у парламенті зареєстровані лише декілька законопроектів, які визначають процедуру створення нових районів.

За словамиі Анатоля Ткачука, центром новоствореного району має бути місто, яке є домінуючим по відношенню до інших, щоб «ні в кого не виникало сумнівів, що це столиця».

"Щоб зрозуміти, скільки у Хмельницькій області має бути районів, достатньо просто подивитися на карту. Тут є три домінуючих центри – Кам’янець-Подільський, Хмельницький і Шепетівка. Інших центрів немає. Можна намагатися різними схемами, чи лобізмом, змінити їх кількість, але це буде схема, яка не буде життєздатною і за деякий час її доведеться «відкрутити» назад, – пояснює Анатолій Ткачук. - Із районами ситуація така ж, як і з громадами, коли від початку їх створення були визначені певні правила, але згодом їх почали ігнорувати. З часом окремі діячі почали придумувати громади «під себе». Минуло два роки, і ті громади, які створені не за правилами, показали, що не можуть себе забезпечувати".

Також Анатолій Ткачук пояснив: немає об’єднання районів, а є створення нових.

"Тому що райони – це державний рівень управління. Не є, до прикладу Шепетівський район, районом, до якого приєднаються інші. Може бути місто Шепетівка, як центр нового великого району", – зазначив експерт.

Анатолій Ткачук також нагадав: за будь-якої конфігурації районів населені пункти не втрачають свого статусу: якщо зараз місто, то після створення нового району воно так і залишиться містом. Що ж до того, чи вплине це якось на звичайних жителів, Анатолій Ткачук пояснив, що не вплине, адже «визначення «район» не для людей, а для чиновників».

 

 

 

 

Останнє редагування Середа, 17 квітня 2019 17:20
Rebeka

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Що і потрібно було довести!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Сидор всереться!

либерман
This comment was minimized by the moderator on the site

Не він говорять буде балатуватись в Шепетівку бо в Славуті термін останній більше закон не дозволяє! А от Сергей всрався точно! Аж весь Нетішин почув і побачив!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Сидору і мені пох на вас ущербних. Від вас навіть навколишні села утікають. Славута місто обласного значення і тому ніяким шипитляндіям ніколи не буде підпорядкована. Давно пора це знати. У ваше сране місто Сидор балотуватись не буде це точно, у...

Сидору і мені пох на вас ущербних. Від вас навіть навколишні села утікають. Славута місто обласного значення і тому ніяким шипитляндіям ніколи не буде підпорядкована. Давно пора це знати. У ваше сране місто Сидор балотуватись не буде це точно, у вас грошей нема. А депо ваше рано чи пізно розженуть після виборів. А прийде Зе до влади то й децентралізацію похєрять.

Детальніше
sergei
This comment was minimized by the moderator on the site

Вас з великої букви пишеться профільна освіта! Навколишні села хай як хочуть район в Шепетівці а як Славуті хомут потрібно то хай бере! Якщо чесно я теж проти децентралізації толку з неї мало та і смислу нема ніякого!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Ну і хто куди втік)) Троляко ти жирне) https://shepetivka.com.ua/novyny/suspilstvo/5454-na-shepetivshchyni-bude-stvoreno-shche-odnu-oth.html

Dj Os
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением

Авторизація

Погода

Погода