Розділ Суспільство

Міноборони запускає електронний кабінет військовозобов’язаного: які дані треба буде внести

Автор 02 травня 2024, 14:23

Електронний кабінет військовозобов’язаного стане доступним для користувачів 18 травня. Про це в ефірі «Радіо Свобода» повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.

«18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного… Зараз цей застосунок буквально створюється, і ми отримуємо всі необхідні документи, щоб він був доступний всім нашим громадянам», — сказала Черногоренко.

Вона пояснила, що для оновлення своїх даних в е-кабінеті, потрібно буде завантажити мобільний застосунок, авторизуватися і заповнити необхідні «поля».

«Власне, з 18 травня у військовозобов’язаних буде обов’язок зареєструвати свої дані, а саме — номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання в трьох доступних форматах: в ТЦК та СП, через ЦНАП або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Це буде мобільний застосунок, його можна буде завантажити в App Store і в Google Play Market… Ми працюємо над тим, щоб в застосунку була доступна ця дуже проста і зручна функція — авторизуватися, заповнити ці три «поля» і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних «Оберіг» для того, щоб передивитися, які дані є по тобі в реєстрі», — розповіла урядовиця.

Вона також запевнила, що для оновлення даних достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК.

«Буде можливість робити це дистанційно, без візиту до ТЦК та СП. Надалі для уточнення інших даних, якщо це буде потрібно, ТЦК зв’яжеться із військовозобов’язаним і далі це буде робота між військовозобов’язаним і безпосередньо працівником ТЦК… Оновити ці дані можна буде з будь-якої зручної точки, в тому числі із з-закордону. Ми вважаємо, що кількість військовозобов’язаних, які будуть користуватися цим функціоналом, може досягати 70-80%, тому що це буде дуже зручно», — сказала Черногоренко.

Нагадаємо, Верховна Рада 16 січня 2024 року підтримала в цілому проєкт закону, який передбачає створення єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій.

2 квітня Президент Володимир Зеленський підписав закон про електронний кабінет військовозобов'язаного.

0
репостів
0
репостів