Розділ Суспільство

Повторний медичний огляд, мобілізація з 25 років та електронний кабінет військовозобов'язаного: Президент підписав Закони

Автор 02 квітня 2024, 19:16

Сьогодні, 2 квітня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закони про електронний кабінет військовозобов’язаного, про зниження граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників від 27-ми до 25-ти років, а також Закон згідно якого, чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні будуть пройти повторний медичний огляд.

Електронний кабінет військовозобов'язаного

Верховна Рада 16 січня підтримала в цілому проєкт закону про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій.

У Міністерстві оборони України заявили, що планують запустити електронний кабінет військовозобов'язаного у другому кварталі 2024 року.

За словами заступниці міністра оборони Катерини Чорногоренко, в кабінеті військовозобов’язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації і далі ці дані уже будуть використовувати ТЦК.

Обмежено придатні повинні пройти медичний огляд заново

Чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні будуть пройти повторний медичний огляд.

За новими правилами є лише два стани – "придатний" і "непридатний" до військової служби. Статут "обмежено придатного скасували".

Тож повторна лікарська комісія має визначити, до якої саме категорії віднести людину, якщо раніше її вважали "обмежено придатною".

Призовний вік зменшено до 25 років

30 травня 2023 року Верховна Рада проголосувала за цей законопроєкт. Пропозиції щодо зменшення віку розробило Міноборони на початку травня.

У міністерстві пояснили, що тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

Крім того, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК. Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється.

5 травня Кабінет міністрів схвалив зміни до законопроєкту "Про військовий обов'язок та військову службу", зменшивши граничний вік призовників на військовому обліку з 27-ми до 25-ти років.

Фактично, ухвалення цього закону означає, що відтепер під мобілізацію в Україні підпадають чоловіки у віці від 25 років, а не від 27.

Останнє редагування 02 квітня 2024, 19:37
0
репостів
0
репостів