Субота, 02 вересня 2017 19:47

На Шепетівщині сільска громада відстояла свою школу у суді

До учора учні й вчителі Лозичанської сільської школи Шепетівського району не були впевнені на всі сто, що заклад відкриє двері в день знань для всіх без винятку дітей. Спричинили такі тривоги в переддень початку навчального плани реорганізувати заклад та забрати в школи 2-гий ступінь.

На святі першого дзвоника головні особи: першачки, їх семеро, та випускники, учні 9-го класу, їх шестеро. Та сьогодні всі старші школярі – герої дня, бо нарешті їхні хвилювання впродовж усіх літніх канікул позаду.

Учні 5-9-тих класів Лозичанської ЗОШ 1-2-го ступенів Шепетівського району та їхні батьки до 31-го серпня не знали напевне, куди мають іти на 1 вересня. У школи планували забрати 2-гий ступінь, але батьки все літо боролися за його збереження.

Учнів 5-9-тих класів у разі успішної реорганізації мали б возити в школу сусіднього Судилкова. Це недалеко, всього кілька кілометрів. Але батьки принципово взялися відстоювати своє право вибирати дітям навчальний заклад. Це вони звернулися до суду в надії залишити школі 2-гий ступінь. І-виграли. Чи не найактивнішою серед активних батьків-мама чотирикласниці Оксана Чижинська.

- Подали позов до суду, не хотіли, щоб середні класи забирали…Це наша школа, це наші батьки її строїли, а ми маємо її зберегти.

Антоніна Чернушич: "Мої батьки відерцями носили сюди пісок на стройку, і нам ця школа дорога. Бо села не буде, якщо не буде школи."

Якби реорганізація відбулася, вчителів мали б працевлаштувати-каже класний керівник 9-го класу, викладач рідної мови Ольга Артерчук. Однак, не в її випадку.

- Мені сказали-роботи нема, і в цілій ОТГ для мене не знайдеться роботи.

Та найбільше не хотілося, мабуть, покидати школу на останньому році навчання 9-тикласникам.

Чому саме цю школу-ніяк не найгіршу серед сільських шкіл району-вирішили реорганізувати, вчителям невтямки.

Олена Кузьмінчук, директор: "В нас гарна школа, є всі вчителі, опалення, компютерний клас, внутрішні туалети, в нас є всі умови для нормального навчання."

Чому реорганізаційний  жереб упав саме на цей заклад, з'ясувати у Судилківській сільській раді, до якої входить Лозичне, нам не вдалося. Усі керівники були на святкових заходах з нагоди початку навчального року. Власне, і на останнє судове засідання ніхто в міськрайонний суд не з'явився-кажуть батьки Лозичанських школярів. Але це було не перше вже засідання, тож усі чекали, що терези Феміди схиляться на їхній бік. Власне, так поки-що й є. 

Поділля-Центр

Відео

Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Судилків - і цим все сказано !!!!!

myron
This comment was minimized by the moderator on the site

Люблять вони калаутити воду йопт!

Іван
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением
No Internet Connection