Побачите подібний брикет в лісі - не чіпайте його!

Автор 09 вересня 2019, 03:01

В Україні, в тому числі і на Хмельниччині, почали осінню компанію з імунізації диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту. Відтак, з літаків розкидатимуть вакцину від сказу для хижаків. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Епізоотчна ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області з проханням з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

Останнє редагування 10 вересня 2019, 14:16
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:47 13/09/2018
    @Олександр Островський Веринар розповідав, при Союзі сан. авіація розпилювала над лісами засоби від кліщів. Тоді такої навали не було.Піроплазмоз у собак був рідко, а зараз весна та осінь - епідемія!!!у ветеринарів аншлаг. Та все більше випадків захворювання від кліщів у людей.
    Пора лісникам не лише ліс валити...
  • Цей коментар не опублікований.
    · 16:28 13/09/2018
    @LuK Санітарна обробка це що? Обробка хімікатами?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:12 13/09/2018
    добра справа, взялись нарешті...
    Мені цікаво чи не зашкодить це домашнім собакам? Бо часто у лісі буваю , і мій "тузік"любить всякі "вкусняхи" підбирати поки я не бачу...
    П.с. Ще б за кліщів взялися! Колись же робили санітарну обробку.зараз їх тьма...вчора на собі парочку принесла з лісу.В місті їх теж навалом!!!

0
репостів
0
репостів