Понеділок, 09 вересня 2019 03:01

Побачите подібний брикет в лісі - не чіпайте його!

В Україні, в тому числі і на Хмельниччині, почали осінню компанію з імунізації диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту. Відтак, з літаків розкидатимуть вакцину від сказу для хижаків. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Епізоотчна ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцина створює специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликає захворювання у молодих тварин; не виділяє вакцинний вірус зі слиною; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області з проханням з порозумінням поставитися до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

Останнє редагування Вівторок, 10 вересня 2019 14:16
Адміністратор

Адміністратор сайту Шепетівки

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Коментарі (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

добра справа, взялись нарешті...
Мені цікаво чи не зашкодить це домашнім собакам? Бо часто у лісі буваю , і мій "тузік"любить всякі "вкусняхи" підбирати поки я не бачу...
П.с. Ще б за кліщів взялися! Колись же робили санітарну обробку.зараз їх...

добра справа, взялись нарешті...
Мені цікаво чи не зашкодить це домашнім собакам? Бо часто у лісі буваю , і мій "тузік"любить всякі "вкусняхи" підбирати поки я не бачу...
П.с. Ще б за кліщів взялися! Колись же робили санітарну обробку.зараз їх тьма...вчора на собі парочку принесла з лісу.В місті їх теж навалом!!!

Детальніше
LuK
This comment was minimized by the moderator on the site

Санітарна обробка це що? Обробка хімікатами?

Dj Os
This comment was minimized by the moderator on the site

Веринар розповідав, при Союзі сан. авіація розпилювала над лісами засоби від кліщів. Тоді такої навали не було.Піроплазмоз у собак був рідко, а зараз весна та осінь - епідемія!!!у ветеринарів аншлаг. Та все більше випадків захворювання від кліщів...

Веринар розповідав, при Союзі сан. авіація розпилювала над лісами засоби від кліщів. Тоді такої навали не було.Піроплазмоз у собак був рідко, а зараз весна та осінь - епідемія!!!у ветеринарів аншлаг. Та все більше випадків захворювання від кліщів у людей.
Пора лісникам не лише ліс валити...

Детальніше
LuK
Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением