Дитину госпіталізували з туляремією

Автор 07 березня 2012, 18:26

В нашому місті було госпіталізовано 5-річну дитина з туляремією. Про це йдеться в повідомленні Управління Міністерства надзвичайних ситуацій в області. Дитина, житель Шепетівки, поступила в інфекційне відділення Шепетівської центральної районної лікарні 1 лютого з попереднім діагнозом "Лімфаденіт неясного генезу. Атопічний дерматит". 27 лютого хлопчик для продовження подальшого лікування був доставлений в Хмельницьку обласну дитячу лікарню. 5 березня хворого перевели для подальшого лікування до Хмельницької міської інфекційної лікарні.

ДНК збудника туляремії в пробі крові хлопчика було виявлено 6 березня методом ПЛР-дослідження (полімеразна ланцюгова реакція). В даний час перебіг хвороби середньої тяжкості. 

Ймовірним джерелом передачі збудників інфекції є 2 домашніх хом'ячка, які доставлені в хмельницьку обласну санітарно-епідеміологічну станцію на експертизу. За даними СЕС, за період з 1990 по 2010 роки в Україні було зареєстровано близько 200 випадків захворювань туляремією. Захворюваність була, в основному, спорадичною, за винятком 1998 року, коли було зареєстровано 104 випадки захворювання - спалахи в Одеській і Миколаївській областях.

Туляремія (Tularaemia) – природновогнещева трансмісивна інфекційна хвороба багатьох видів тварин, що характеризується септицемією, гарячкою, абортами, паралічами у молодняку, ураженням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і кишечнику, а також нервової системи. Резервуаром інфекції у природі є гризуни, у тому числі мишоподібні; збудник тривалий час зберігається у крові та тканинах заражених гризунів, виділяється з їхнєю сечою. Людина заражується при контакті із зараженим гризуном. Крім того, зараження може відбутися при питті сирої води з невеликих водоймищ, у які із сечою гризунів проникли бактерії, споживанні зараженої їжі, потраплянні у верхні дихальні шляхи та на кон'юнктиви людини пилових частинок разом із бактеріями туляремії при обмолоті інфікованого хліба. Зрідка хвороба може викликатися при укусі сліпнів, мух-жигалок, деяких видів кліщів, інфікованих від гризунів. Існує сезонність захворювання туляремією - у залежності від способа зараження (наприклад, навесні серед мисливців). Початок хвороби гострий: підвищення температури тіла, головний біль, загальне нездужання, зниження апетиту.

Останнє редагування 07 березня 2012, 18:34
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 00:55 15/03/2012
    Тетяна Цідік, лікар Хмельницької інфекційної лікарні:

    Підтвердився цей діагноз при заборі крові, були виділені антитіла в лабораторії особливо небезпечних інфекцій міста Вінниці. У сім'ї цієї дитини було два хом'ячка, які, можливо і стали причиною цього захворювання.

    Хом'ячків Серьожі купили в зоомагазині. Мама каже - хотіла, щоб син вчився доглядати за тваринами.

    Валентина, мама хлопчика:

    - У магазині берете без документів. Прийшли, вам в коробочку, і ви їх взяли, а що понесли невідомо.

    В магазині, де придбали гризунів, довідок про те, що хом'яки здорові - надати не змогли.

    Анатолій Свередюк, заст. начальника головного управління ветмедицини в Хмельницькій обл.

    - Однозначно будуть застосовуватися статті Адмінкодексу, їх буде покарано за переміщення без документів даних тварин.

    Чи дійсно дитину заразили хом'ячки - за два тижні точно встановлять експерти Хмельницької спецлабораторії особливо небезпечних інфекцій.

    Тетяна Грицькова, заступник головного держсанлікаря в Хмельницькій обл.

    - Проведений аналіз і розслідування дають нам можливість сказати з вірогідністю майже 100 відсотків, що все ж ці хом'яки є джерелом збудника інфекції, якою захворіла ця дитина.

    Зараз Управління ветмедицини області перевіряє всі зоомагазини Хмельницького. Довідок про стан здоров'я тварин, якими вони торгують, немає у більшості з них. Тому батькам, які планують придбати своїй дитині домашнього вихованця, радять обстежувати звірка в ветлікарні.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:08 08/03/2012
    Это что же надо было делать с ребенком 27 дней в стационаре, чтобы не суметь выявить инфекцию. Причем ребенок лежал в инфекционном отделении и ребенок такой маленький. Если в течение 10 дней не находят, что случилось, тогда сразу надо отдавать в руки профессионалов. Спасибо Богу и докторам Хмельницкой больницы, что они спасли девочку после н-го количества дней лечения в том же стационаре. И в Хмельницком никто не давал гарантии, что выживет. Будьте бдительны, ваше здоровье и здоровье ваших детей в ВАШИХ интересах, сразу поднимайте скандал, если чувствуете, что что-то не так. Скромность может стоить очень дорого.
0
репостів
0
репостів