Кількість хворих на грип та ГРВІ перевищила епідемічний поріг

Автор 10 лютого 2025, 20:54

За інформацією генерального директора Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича, за період з 3 до 9 лютого 2025 року у Хмельницькій області на ГРВІ захворіли 8878 осіб. 62,5 % із них становлять діти, віком до 17 років. Це 5545 осіб. Найбільше дітей хворіють у віковій категорії від 5 до 14 років.

Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ, включно з COVID-19, становить 724,3 на 100 тисяч населення. Це, зокрема, на 13,9 % вище епідемічного порогу для Хмельницької області.

Фахівці установи постійно здійснюють моніторинг та аналіз захворюваності населення на території нашого краю. На основі даних досліджень надають пропозиції органам місцевого самоврядування щодо проведення обмежувальних заходів, зокрема, й обмеження роботи навчальних та дошкільних закладів, де рівень захворюваності дітей становить понад 20 %.

Проте, рішення про переведення закладів на дистанційну форму навчання ухвалює місцева влада, за погодженням з Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Нагадаємо, що наприкінці січня обмежувальні заходи почали запроваджувати в окремих закладах Шепетівського району. Переважно, дітей тимчасово перевели на дистанційну форму навчання. До покращення епідемічної ситуації.

Протягом поточного епідсезону — з 30 вересня 2024 року і дотепер на ГРВІ на Хмельниччині перехворіли майже 106 тисяч громадян, що становить 8% від загальної кількості населення регіону. У порівнянні з попереднім тижнем, захворюваність зросла на 23%.

Від початку епідсезону внаслідок ускладнень, спричинених грипом, померла 1 людина, ще 7 — внаслідок ускладнень від COVID-19. Жоден з померлих не був щеплений проти грипу та COVID-19.

Варто зазначити, що за рівнем епідемічної активності перевищення епідемічного порогу вже декілька тижнів спостерігається у сусідніх регіонах (Чернівецька, Рівненська, Тернопільська області).

Микола Габрикевич нагадав: зважаючи на те, що збудники ГРВІ передаються повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, під час епідемічного сезону необхідно дотримуватись заходів профілактики:

  • уникати місць масового перебування людей;
  • одягати одноразові маски, які необхідно змінювати через кожні чотири години;
  • дотримуватися етикету кашлю та чхання;
  • вести здоровий спосіб життя та здорово харчуватися;
  • часто мити руки або обробляти їх антисептиком.

За перших симптомів (підвищення температури, нежить, кашель, біль у горлі тощо) негайно звертайтеся за медичною допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії.

Пам’ятайте, що найбільш дієвим методом профілактики ГРВІ є щеплення проти грипу та COVID-19. Їх можна проводити впродовж усього епідсезону, в тому числі — і при підвищенні рівня захворюваності на респіраторні інфекції. Тож не ігноруйте зазначених рекомендацій та будьте здорові!

Останнє редагування 10 лютого 2025, 22:36
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.

Будьте першим, хто залишить коментар.

0
репостів
0
репостів