На жаль, минулого тижня ускладнення внаслідок COVID-19 стали причиною смерті нещепленої особи літнього віку зі Старосинявської ОТГ. Попередні 2 тижні летальних випадків в області не фіксували.
Микола Габрикевич підкреслив, що з настанням нестабільної погоди необхідно бути максимально уважними до свого здоров'я. Важливо збалансовано харчуватися, не переохолоджуватися, дотримуватися соціальної дистанції у людних місцях, регулярно мити та дезінфікувати руки, при потребі - одягати маску. Якщо ж відчули симптоми нездужання - не займайтеся самолікуванням та одразу ж звертайтеся за допомогою до сімейного лікаря чи найближчої амбулаторії.
Крім того, зазначив головний державний санітарний лікар Хмельницької області, ще не пізно зробити щеплення проти COVID-19 та грипу. Вакцина проти коронавірусної хвороби є безоплатною. Для щеплення необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. А от проти грипу можна вакцинуватися лише власним коштом, купивши вакцину в аптеці. Оскільки щеплення проти COVID-19 не входить до Національного Календаря профілактичних щеплень України.
В Україні прогнозують зростання захворюваності на грип
Понад 100 тисяч українців щотижня інфікуються грипом та іншими вірусними захворюваннями. За прогнозами лікарів, з грудня кількість недужих лише зростатиме. Тож до країни вже завезли сотні тисяч вакцин та дозволили щепитися навіть в аптеках. Центр громадського моніторингу та контролю зібрав усю інформацію.
Пік почнеться з грудня
Вже із початком зими в Україні очікується підвищення захворюваності на грип.
“Починаючи з грудня ми будемо спостерігати зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, які викликані будуть в переважній більшості саме грипом. І грип буде циркулювати до кінця лютого, можливо, навіть березня наступного року”, – розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Наразі перевищення епідпорогу низького рівня зареєстровано лише в Тернопільській області. А загалом по країні медики зафіксували понад 100 тисяч нових випадків захворювання на грип, ГРВІ та Сovid-19 за перший тиждень листопада.
Щоб запобігти епідемії, в Україну завезли близько 300 тисяч доз вакцин проти грипу, які вже доступні в аптеках. За словами Кузіна, йдеться про 2 різні вакцини, які пройшли всі необхідні процедури контролю. Станом на початок листопада, понад 64 тисячі українців вакцинувалися від грипу.
Що відбувається з Covid-19?
Пік захворюваності на Covid-19 цьогоріч в Україні припав на серпень: тоді виявили понад 65 тисяч нових інфікувань. Більшість недужих підхопила новий штам коронавірусу під назвою “Флірт”. Впродовж осені кількість випадків поступово зменшується. У жовтні зафіксували близько 8 тисяч нових заражень, з яких трохи більше 2 тисяч потребували госпіталізації.
За словами Кузіна, щомісяця зменшується і кількість вакцинованих від Covid-19 українців. Нині рідко перевищує 5 тисяч. Тоді як раніше в Україні щомісяця щепилися 100-150 тисяч людей. Як наслідок – щонайменше 8 мільйонів громадян досі не вакцинувалися від Covid-19.
“І це означає, що 8 мільйонів українців будуть наражатися на ризик під час не цієї, але наступної хвилі ковіду”, – застеріг головний санітарний лікар.