День за Днем

День за Днем (5)

Засновник З.Ю. Фрейліхман

Редактор Н.С. Гурінович

У 1920-1930-х роках працівники митного пункту в Шепетівці активно боролися з перевізниками імпортного трикотажу та дитячих іграшок. Ця історія яскраво описана у раніше забороненому есе видатного українського письменника Остапа Вишні "Як переїхати митницю".

Вівторок, 13 грудня 2011 00:04

Посміхнемося щиро Вишні

Автор

Нещодавно у Полтаві проходив Всеукраїнський конкурс юних гумористів «Посміхнемося щиро Вишні», приурочений річниці з дня народження українського письменника Остапа Вишні. 11-річного Єгора Кордонця, учня 6-В класу Шепетівського НВК № 1, за майстерне декламування усмішок «Чудо в черевику» й «Та доки ж!» нагородили дипломом.

Серед учасників міського відбіркового туру на Всеукраїнський конкурс була 15-річна учениця ЗОШ №6 Олена Роїк. За вміле художнє читання гуморесок «Дер Галушко» і «Куца Фенька» вона отримала грамоту.

Мало кому відомо, що письменник-гуморист Остап Вишня відвідував Шепетівку. Шукав тут сюжети для своїх гумористичних оповідань. І таки знайшов. Про це детальніше - у матеріалі володимира Ковальчука "Остап Вишня: "Шепетівські митники - веселий народ"".

З грудня церковна молодь і учні недільної школи, з головою єпархіального відділу по роботі з молоддю протоієреєм Богданом Никитюком при Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Шепетівки,, відвідали спеціалізовану загальноосвітню школу-інтернат І-II ступенів для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, що знаходиться у місті Ізяславі. Там перебуває близько 90 дітей зі всієї Хмельницької області, 12 з яких — сироти. Крім навчання, дехто з них займається творчістю — вишиває, виготовляє іграшки, робить різні композиції із природних матеріалів. Допомагають їм викладачі.

«Ангелятко має хатку. Де ж та хатка в янголятка? У дитячому серденьку, має хатку він маленьку!», — саме так розпочали свій виступ дітки з недільної школи. Вони читали вірші, розповідали про любов Божу, дивились християнські відео на https://bogvideo.com, спілкувалися з ровесниками та грали в ігри. Потім роздали дітворі символічні подарунки (іконки, молитовники, біблійні оповідки, солодощі, фрукти).

З великим задоволенням та теплом приймали гостей в інтернаті, їм провели коротеньку екскурсію по закладу: показали спортивний, навчальний та медичний корпуси. Розповіли його історію — рішення про створення інтернату було прийнято 18 грудня 1962 року, напередодні свята Миколая Чудотворця.

У школі ознайомили шепетівчан зі специфікою навчання. Гостей здивував урок «соціального орієнтування», головним завданням якого є адаптація дітей до умов життя. Вони ніколи про таке не чули.

—Отець Богдан, чому цим діткам пояснюють як їздити в транспорті, відвідувати лікаря, бібліотеку? Хіба вони цього не знають? — потім перепитували діти.

—Дітки, їх вчать цих речей, для того, щоб після завершення навчання в школі вони змогли призвичаїтися до умов нашого з вами повсякденного життя, — відповів священик.

Наша держава частково взяла на себе зобов’язання з матеріального забезпечення людей з обмеженими фізичними можливостями. Проте цього недостатньо. Насамперед вони потребують впевненості в тому, що є такі як інші, а ще милосердя та підтримки. Православна молодь з Шепетівки намагалася спілкуватися з дітьми як з рівними.

—Такі відвідини, — каже учасниця молодіжної православної групи Марія Гончарова, — щойно розпочали здійснювати. Думаємо ще завітати в Ізяслав у період різдвяних свят. Все починається з доброти людських сердець. Варто об’єднуватися, тоді серця битимуться в унісон, заради благої справи.

Яна Скрипак

Понеділок, 12 грудня 2011 23:59

Амністія - акт гуманізму

Автор

Амністія — це виявлення гуманізму, милосердя та прощення з боку держави щодо певної категорії людей, які вчинили злочини з повним або частковим анулюванням правових наслідків вчиненого злочину, яке здійснюється у судовому порядку. Статтею 44 КК України передбачається звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, визначених кодексом, а також на підставі закону України про амністію чи акта помилування. Цей акт здійснюється у вигляді звільнення від кримінальної відповідальності і відбування покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочинів.

 

Звільнення від кримінальної відповідальності на підставі закону «Про амністію» не допускається, якщо обвинувачений чи підсудний проти цього заперечує. У такому разі провадження у справі продовжується в звичайному порядку. Суд постановляє обвинувальний чи виправдувальний вирок, а особа, яка обвинувачується органами досудового слідства у вчиненні злочину, дістає можливість домогтися свого публічного виправдання у судовому порядку. Не є перешкодою для застосування закону «Про амністію» те, що особа, яка дає згоду на закриття кримінальної справи за цією нереабілітовною підставою, водночас не визнає себе винною в інкримінованому їй злочині.

Дія закону «Про амністію» обмежена незначними часовими рамками і спрямована на звільнення від кримінальної відповідальності чи від відбування покарання тільки певної категорії зісіб, визначених у цьому законі, чкі звільняються не пізніше як протягом трьох місяців після опублікування закону про амністію.
 
Питання про застосування амністії суд вирішує за власною ініціативою, чи на рішення прокурора, органів дізнання та досудового слідства, органу або установи виконання покарань, а також з ініціативи обвинуваченого, підсудного чи засудженого, їх захисників чи законних представників.
 
Щодо осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі та звільнених від відбування покарання з випробуванням, питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою кримінально-виконавчої інспекції, завданнями якої є з'ясування наявних підстав для застосування закону про амністію, збір необхідних матеріалів та направлення подань до суду для розгляду.
 
Шепетівським міськрайонним підрозділом Шепетівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції УДДУ ПВП в Хмельницькій області було вивчено особові справи засуджених, які перебувають на обліку та з понад 314 справ відібрано 22, які за формальними ознаками підпадають під ту чи іншу статтю Закону України «Про амністію в 2011 році». Подання на зазначених засуджених погоджено з Шепетівським міським відділом УМВС України в Хмельницькій області та направлено до Шепетівського міськрайонного суду для вирішення питання про застосування амністії та звільнення даних осіб від відбування покарання.
 
Застосовуючи Закон України «Про амністію» в 2011 році, та звільняючи особу від відбування покарання, насамперед потрібно пам'ятати, що держава надає можливість людям, які перейшли межу дозволеного з найменшими втратами для себе та співвітчизників перевиховатись, повернутися до суспільно корисної праці, до нормального життя і необхідно не витрачати марно цей шанс, а використати його.
 
Андрій Літвін, начальник Шепетівського МРВ КВІ, капітан внутрішньої служби
Понеділок, 12 грудня 2011 23:51

Орієнтир - добробут громади

Автор

 Після минулорічних виборів лад голів сільських рад Шетівського району оновився ійже на 50 відсотків. Один іищний та 22 сільських голови турбуються нині про розвиток своїх громад. Погані дороги, відсутність вуличного освітлення, недостатнє наповнення місцевих бюджетів, безробіття — роботи для сільських очільників вистачає. Але й за таких скрутних умов їм вдається покращувати добробут людей, які висловили їм довіру на виборах. Про свої здобутки напередодні Дня місцевого самоврядування розповідають сільські керівники.

0
репостів
0
репостів