Як записатися на щеплення від COVID-19 залишками вакцин і дізнатися, чи ви підходите
З 1 березня залишковими дозами Covishield дозволили вакцинувати публічних та громадських діячів. Але не пояснили, як це працює і куди бігти. Пояснюємо
Що це за залишкові дози вакцини – у флаконах, які розвозять мобільні бригади, по 10 доз препарату. Після того, як флакон відкривають – препарат потрібно використати за шість годин. Як ні – він псується і його утилізують. І коли відмовляється вакцинуватися хтось із записаних медпрацівників – бригади повинні мати "лаву запасних".
Але хто підпадає під визначення публічних діячів? Як потрапити в список очікування? Чіткої відповіді немає. В МОЗ кажуть, що це вирішують на місцях.
Через це вакцинуватися вже з’явився шанс і у нас із вами. LIGA.Life дізнавалася, як реєструють добровольців в Одесі, Києві, Харкові, Львові та Дніпрі. І за якими ознаками там вибирають публічних чи не публічних осіб.
Які є способи зареєструватися, щоб отримати вакцину?
Якщо ви не лікар і не вважаєте себе публічною особою, ви можете:
- заповнити форму на порталі чи через застосунок "Дія" і чекати своєї черги;
- зателефонувати на гарячу лінію МОЗ – 0 800 60 20 19;
- записатися через сімейного лікаря;
- спробувати зв’язатися з мобільною бригадою.
Остання можливість з’явилася саме через внесені зміни МОЗ.
Так вдалося вакцинуватися редактору Liga.net Євгену Пилипенку в Київській області. Він запропонував свою кандидатуру, написавши у фейсбуці місцевим лікарям, оскільки ніхто з громадських діячів не виявляв бажання реєструватися.
І вже через три дні йому зателефонували, попросили приїхати зачекати.
Детальніше, як проходить процес вакцинації і що треба покращити, Євген описав у своєму тексті.
Як процедуру реєстрації та відбору бачать у МОЗ?
Кожна область має свого координатора, до якого можна звернутися.
Також радять телефонувати в пресслужбу облдержадміністрації чи обласний центр громадського здоров’я.
"Вони передають ваші контакти мобільній бригаді і, коли є залишки препарату, вас набирають і кажуть, що треба протягом години підійти", – пояснили в пресслужбі головного санітарного лікаря Віктора Ляшка.
Кого вважають публічною особою, яку можна щепити залишками?
У наказі від 1 березня МОЗ перераховує таких публічних діячів: перші особи держави, громадські діячі, діячі культури та спорту, лідери релігійних спільнот. Це люди, які є лідерами думок для когось, пояснюють у Ляшка.
"Людина, яку вакцинують, і вона виставить в соцмережі якийсь пост-звернення для того, щоб підтримати вакцинацію і показати, що це безпечно. Це та людина, яка може за собою підтягнути охочих вакцинуватися", – пояснили в пресслужбі.
Певних критеріїв – 10 000 підписників у ваших соцмережах чи тисяча – немає. Все визначають на місцях.
Якщо людина авторитетна в певній місцевості, місцеві ОДА про це мають знати, вважають у Ляшка.
Громадський діяч може бути популярний в Житомирі, але про нього не знають у Києві – так у МОЗ пояснюють рішення передати цей вибір на місця.
Коментарі