Розмір шрифту: +
2 minutes reading time (449 words)

6 книг, які допоможуть краще зрозуміти 2021 рік. Частина 1.

Книги про технології, активізм та багато іншого, що треба прочитати в 2021 році.

Ми не знаємо, яким саме буде 2021 рік. Але можна бути впевненими, що він поставить перед нами нові виклики. Втім, багато хто вже майже вічні питання теж залишаться з нами. Як спілкуватися з опонентами в соціальних мережах без агресії? Чи не отримає штучний інтелект занадто багато влади над людьми? Чи стане світ ще більш невільною через те, що корпорації отримали доступ до даних?

1) «Разом: Як знайти однодумців, створити співтовариство і відчути зв'язок з усім світом», Рада Агравал

BELONG: FIND YOUR PEOPLE, CREATE COMMUNITY, AND LIVE A MORE CONNECTED LIFE BY RADHA AGRAWAL (2018)

Рада Агравал - соціальний підприємець і інвестор. Сама себе Агравал називає архітектором спільнот. В її послужному списку кілька проектів. Один з найвідоміших - Daybreaker, танцювальні вечірки без алкоголю. Проект почався як соціальний експеримент для друзів і переріс в танцювальний рух. Також на рахунку Агравал Музей танцю і Центр консультацій з побудови спільнот.

У книзі «Разом» Рада Агравал говорить про «соціальному феномені», або ситуації, коли виявляється, що при сотні або навіть тисячі друзів в соціальних мережах у нас може не бути одну людину, якій можна довіритися. Автор пропонує план, як знайти «своїх» людей і побудувати співтовариство.

При цьому Агравал говорить про речі, які стосуються всіх: про дружбу, про відносини, про оточення. Як це - приїхати в місто, де нікого не знаєш. З чого починати, щоб оточити себе тими людьми, які покращують, а погіршують якість життя. Як визначити друзів, а хто тільки ними прикидається. І незважаючи на сумнівну теоретичну базу, Рада Агравал дає цікаві і корисні поради. Наприклад, автор розповідає, як вона дивиться в себе під час конфліктів, що розгорається в чатах. І пропонує перед тим як написати щось образливе, запитати у себе, що відбувається у вашому житті, що відбувається з вами прямо зараз і що відбувається між вами і співрозмовником. Кому-то ці питання дійсно допоможуть уберегти дружбу або хороші відносини.

2) «П'ята дисципліна. Мистецтво і практика організації, що навчається », Пітер Сенге

Пітер Сенге - директор і засновник Центру організаційного навчання в школі менеджменту MIT Sloan, автор концепції «навчається», професор MIT. Книга «П'ята дисципліна» про системний підхід у бізнесі була кілька разів перевидана як російською, так і в оригіналі. Книга рекомендується всім, хто намагається зрозуміти суспільні системи. Автор описує п'ять дисциплін особистого і громадського вдосконалення: системне мислення, ментальні моделі, командне навчання, побудова бачення, персональний зростання. А ще «архетипи» - самі базові моделі аналізу, з яких можна малювати більші проблеми.

Автор вважає, що майбутнє за організаціями, які зрозуміють, як використовувати зацікавленість співробітників і їх здатність до навчання на всіх рівнях компанії. Щоб щось змінити, потрібно міняти не тільки компанію, але, в першу чергу, змінюватися самим співробітникам. Тому ідея, що навчається, стосується кожного. 

Літо довшає: учені вивчили зміни клімату і кажуть ...
Як записатися на щеплення від COVID-19 залишками в...
 

0
репости
0
репости