1 minute reading time (275 words)

Чому перейменували вул. Ватутіна?

Відразу кажу - я противник героїзації будь-кого, бо тут завжди купа брехні, по-іншому не буває, і Ватутін - це лиш те, що сьогодні втрапило в око. І це не тому, що там стоїть релігійна будівля Свідків Єгови :) Отже...

Тут раптом мелькнула інфа, що генерал Ватутін, який у 43-му звільнив Київ, виявляється, не належить до списку осіб, що підлягають декомунізації.
Окремі люди, відповідної політичної орієнтації, називають його "катом". Сперечатись не буду - я цим питанням не займався. Однак Інститу національної памяті - займався. Власне він і склав той список, за яким декомунізація проводиться. Цікаво, що спершу оперували думкою історика і політика Володимира Сергійчука, який, власне, Ватутіна недолюблює, з огляду на його, Сергійчука нинішню наукову специфікацію - ОУН-УПА, які тому ж таки Ватутіну віка й вкоротили (десь на Рівненщині, здається).


Згодом Інститут цю думку переглянув і вилучив Ватутіна з "чорного списку", більш того, сьогодні надає довідки, що ця історична постать під "перейменувальні" закони ніяк не підпадає.

Те саме стосується і "спогадів", такого собі Ю. Коваленка, який ніби-то стояв і чув як той генерал не дав передати Сталіну слова про "геноцид" влаштований Ватутіним. Це той самий Коваленко, який, з його ж слів, ще 11-річним хлопцем ходив в 37-му році до обласного центру Сумської області (хоча такої області не існувало аж до 1939-го року) до НКВС правди добиватись. Все це чудово описано Павлом Бондаренком.


Я розумію - Київ, Ватутін - до чого тут Шепетівка? ОК. Але і по Степану Бандері щось жодних шепетівських звязків я не прослідковую. І якщо хтось думає, що Степану Бандері це перейменування хоч на крихту поліпшило карму в очах шепетівчан - він дуже сильно хоче видати бажане за дійсне. То все ж таки - чому?

Чи буде цього року Свято морозива?
Польща заборонить ветеранам АТО перетинати кордон
 
Коментувати...
Увійти за допомогою ( Зареєструватися? )
або опублікувати як гість
Завантаження коментаря... Коментар буде оновлено через 00:00.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 11:00 14/07/2017
    Колись на цю тему вже писав та відпишу ще раз, у нас як тільки міняється влада сразу шо то да переіменують теба взяти приклад с америкосів та назвати 1 стріт, 2 стріт і тд та забути нафіг, бо більшості все одно, як вона називається а потім мороки з паспортом та остальним купа і державні гроші замість того що б щось створити в місті хз куди йдуть
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:04 07/06/2017
    Коли кожен громадянин буде зайнятий роботою в його голові не буде часу на всіляку дурню типу перейменування вулиць!
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:03 07/06/2017
    Міша це не декомунізація це дебілізація! Завод робочі місця дати не можуть а от вулицю переіменувати без проблем робим щось!
  • Цей коментар не опублікований.
    · 12:28 05/06/2017
    @Орест Ну тоді це буде суперечити тезі, яка звучала на початку декомунізації - це не коштуватиме бюджету ні копійки. Якщо почати міняти таблички на будинках - це таки "копійка". Тому навіть не знаю, чи можна тут мати до влади якісь претензії :)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 12:07 05/06/2017
    @Олександр Островський Та ні, звичайно. Але всі ж ми добре розуміємо, якими спонуками керувались у даному випадку :) Десь навіть проскакували бадьорі заголовки типу "декомунізація на шепетівщині завершена!". А виявляється - це не воно. Завваж - я ж не написав про свою вулицю. Котовський у списку інституту є, тому у мене жодних питань. Тут же, очевидно, просте бажання націоналістично скерованих керівників нарешті хоть десь втулити вулицю ім. Бандери, бо епопея з такою назвою триває у Шепетівці не перший рік.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:00 04/06/2017
    Ну ще краще було б , якщо вже й перейменували, то забовязати теперішні комунальні установи міста замінити вже недійсні назви на перейменованих вулицях, тоді б не було б мабуть цих непорозумінь.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:46 04/06/2017
    @Миша Ворончук а вулиці перейменовувати треба лише в рамках декомунізації?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:43 04/06/2017
    @shepetivka.com.ua Це все зрозуміло. Фактів, думок, домислів, версій - є скільки завгодно. Але у справі "декомунізації" є цілком визначені правила. І згідно них - Ватутін не при ділах :)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:40 04/06/2017
    @Спостерігач Було б дивно, якби було навпаки :) Але діти за батьківські провини не відповідають.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 19:36 04/06/2017
    Ось таке пишуть
  • Цей коментар не опублікований.
    · 17:56 04/06/2017
    Дочка Ватутіна - люта ватниця, а от онук Бандери - милий душка.
    Так що кращим є Бандера :D
  • Цей коментар не опублікований.
    · 10:46 04/06/2017
    @Спостерігач То хто з них краще - Ватутін чи Бандера? :)
  • Цей коментар не опублікований.
    · 00:43 04/06/2017
    В столиці теж за ватутіна мова пішла))))
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:43 03/06/2017
    Бандера до Шепетівки - не причетний, а от бандерівців тут гасало по лісах чимало.
    Деякі з них ще доживають віку в Шепетівці.
    Про них з повагою навіть відгукуються ветерани ЧА, яким за 90 років. І иій знайомий колишній радянський партизан теж із повагою відгукується. На відміну від колишніх НКВДистів, мєнтів і особістів.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 10:33 03/06/2017
    @Boogor Ну і до чого це?
  • Цей коментар не опублікований.
    · 10:32 03/06/2017
    @Anykey Хоч хтось суть вловив :) Дякую!
  • Цей коментар не опублікований.
    · 10:31 03/06/2017
    @Dentist Чому це Ватутін мій? Я для того перший абзац і написав, щоб всі зрозуміли, що я не відстоюю політичних постатей. А про свідків згадав тому, що я ж знаю місцеву публіку :) Хтось би про це згадав обовязково, в якості аргумента. Що ти і зробив, нажаль. Міг бути і проникливішим.

    Всі ж тези, хто за кого воював, гарно звучать, але на практиці там прізвища можна поміняти місцями, а зміст залишиться той самий. Аргументів щодо "воювання" Бандери за заграбання України, тільки іншою стороною конфлікту - теж предостатньо.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:43 02/06/2017
    Не перестаю дивуватись. Як в людей в голові вживаються взаємовиключаючі параграфи: Ленін і цар, Сталін і православ'я, Ватутін і Христос?????
  • Цей коментар не опублікований.
    · 22:16 02/06/2017
    Взагалі, невдячна то справа - називати вулиці іменами видатних (для свого часу і політичного моменту) людей. Тому самому Ватутіну чи Бандері від того ні холодно ні жарко, а ми от чубримось.
  • Цей коментар не опублікований.
    · 20:25 02/06/2017
    От гріх не ляпнути зайвий раз про одну з течій протестантів.
    А за не визнання героїзацію будь-кого, ти яхве вихваляєш вище усіх.
    Я б не відписував би тобі, якщо б ти просто написав і не згадував про свідків. Ви скоро між собою за електорат перегризетесь, чому досі у нас не заборонили вашу діяльність.
    з.і. Бандера воював за незалежність України, твій Ватутін воював за СРСР і за загарбання земель України, різницю не відчуваєш? Між героєм України та героєм СРСР?
0
репостів
0
репостів