Розділ Суспільство

5 роковини загибелі солдата 90-го ОАеМБ 81-ї окремої аеромобільної бригади

5 років тому, 29 квітня 2016 року, під час бойових дій в промзоні Авдіївки, внаслідок осколкового поранення загинув солдат 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади, гранатометник, славний син України та Грузії - Ревазо Шотаєвич Циклаурі з позивним «Грізлі». Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Додому повернувся повесні, Радіти тільки не було причини… (Віра Кухарук, Присвята Ревазо Циклаурі)

Він народився 2 липня 1984 року в грузинському селі Лапанкурі у сім’ї грузина та українки. Рано довелось подорослішати: в 1996 році загинув батько, а мама вимушена була повернутися до України. Військовий вишкіл здобув у 2002-2004 роках під час строкової служби в Збройних силах Грузії. У лютому 2015 року під час мобілізації призваний на військову службу в Збройні Сили України, з червня 2015 року воював в зоні АТО під Донецьким аеропортом – у районі Водяного, Опитного, Авдіївки.

У війни є одна особливість: вона розкриває єство кожної людини...Пройшовши пекельні випробування війною, таким Резо Циклаурі залишився в пам’яті бойових товаришів, які приїхали 29 квітня 2017 року (перші роковини загибелі) з різних куточків України до Шепетівки до музею, щоб віддати шану своєму побратимові.

* Полтавець Сергій - «Вірус» 5 БТГр (5-а батальйонна тактична група): «З Резо познайомився на позиції «Мажор 3». Служили в різних ротах. У нас було окреме завдання і Резо з хлопцями приютили у себе. Веселий такий був, все питав, коли можна буде по сєпарам відкрити вогонь. Був на позиції РПГ-7, а пострілів до нього було пару штук. Використали їх звечора, а зранку почався обстріл позицій. Пам’ятаю його з посмішкою питання: «З РПГ бахнемо?» І під обстрілами противника пішов на інші позиції просити заряди. Таким його і пам’ятаю».

* Артур Чернявський - «Буржуй», заступник командира 1-ї десантно-штурмової роти, інструктор парашутно-десантної підготовки: «Шаную. Пам’ятаю. Кращий стрілок не тільки 1-ї десантно-штурмової роти, а й 5-ї батальйонної тактичної групи. Він був справжнім десантником».

* «На промзоні Авдіївки (Малі дачі) змінившись з чергування я зайшов до ротного. І він познайомив мене з двома нашими новими побратимами, які перевелися в наш 90 батальйон з 5 БТГр, Володею Савченко та Резо Циклаурі, - згадує Сергій Кальмук з позивним «Кальмар», - Через декілька днів, будучи на посту «Ромашка», я з Олексієм Ільченко почули свист однієї, а через хвилину другої міни прямо над нашою головою. Розрив мін відбувся за 100 метрів на посту «Наган», де вели бій Резо і Володя. На жаль, ця міна обірвала життя Резо і тяжко поранила Володю. Вічна пам'ять тобі друже, максимум зусиль прикладемо, щоб це не пройшло даремно».

* Володимир Савченко, який був поранений в цьому фатальному бою 29.04.2016р.: «Справжній чоловік. Веселий, позитивний, хороший боєць, вірний друг. Завжди боровся за правду».

* Сергій (родом із Чернігівщини): «Із Резо я служив майже рік. Він був одним із кращих. Не терпів несправедливості. Грузинська гаряча кров».

* Анатолій Кречко «Талібан»: «Коли Резо до нас прийшов він одразу показав себе мужнім та хоробрим. Коли йому сказали, що в нас самий передовий пост, він не вагаючись пішов і ніс службу не ухиляючись. Він був дуже веселий. Знав багато цікавих та веселих історій. Душа компанії. 29.04.2016 року о 17 годині вони заступили на пост «Наган» змінивши нас. І під час обстрілу споряджали магазини та вели бій. До ворога було 30 метрів».

Андрій Данилович «Філософ»: «Смерть завжди забирає кращих з посеред нас. Так і ти, Друже Резо, першим пішов стопами сотень тисяч і мільйонів Великих Синів і Дочок Українського народу, що поклали на вівтар боротьби найдорожче – власне життя. Пам'ять про тебе назавжди залишиться в наших серцях. Твій ВЧИНОК надихатиме довести справу визволення від московського ярма до переможного кінця ».

У пам’яті безсмертя навіки,

У пам’яті і шана і печаль…

Усе це нам потрібно пам’ятати,

Бо пам'ять це безсмертя навіки…

Спогади зібрані Лідією Юхимович.

Останнє редагування 29 квітня 2021

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением