Структура плит OSB і область їх застосування

9.970З кожним роком обсяг виробництва OSB плит стрімко зростає в зв'язку з універсальністю цього матеріалу і хорошими властивостями. Найбільшого поширення плити OSB отримали в Північній Америці, в країнах Західної Європи, Південної Кореї, Японії і т.д. Плити OSB включені в нормативні будівельні документи та отримали сертифікати якості в таких країнах, як Канада, США, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Англія, Японія. І воно не дивно, лише погляньте на ціну осб плити. У даній статті ми розглянемо різновиди плит OSB і область їх застосування.

До речі радимо також вивчити аналіз ринку плінтуса, компанія Pro-Consulting зробила доволі грунтовний аналіз, на основі якого ви зможете побудувати адекватний бізнес-план. Зараз це ще одна недозайнята ніша в якій виробники будматеріалів можуть заробити хороші гроші.

Плита OSB (Oriented Strand Board) - це орієнтовано-стружкові пресовані плити, які виготовляються з деревної тріски (90%) і клейового складу.

Структура плит OSB

Технологія виробництва OSB плит обумовлює їх унікальні властивості, які в деяких випадках набагато перевищують властивості цільної деревини. OSB плити виготовляються шляхом склеювання трьох шарів з плоскої довгастої тріски за допомогою водостійких смол під високим тиском і температурою.

Для виготовлення OSB плит використовуються тріска певного розміру, а саме завдовжки 50 ... 150 мм і товщиною - до 0,6 мм. Основною сировиною для виготовлення OSB плит є тонкостінна хвойна деревина - сосна, ялина, а також деревина листяних порід - осика і тополя. Три шару перед склеюванням виготовляють наступним чином:

  1. перший (верхній) і нижній шари - тріски укладаються уздовж довжини плити, тобто паралельно найбільшим розміром плити;
  2. другий (середній) шар - тріски укладаються паралельно ширині плити.

Склеювальні склади можуть складатися з наступних речовин:

  • синтетичний віск - підвищує якість з'єднання і водостійкість плит;
  • борна кислота - збільшує біостійкість матеріалу;
  • фенол-формальдегідна смола - збільшує водостійкість OSB плити (в сучасному будівництві дана смола заборонена для застосування виготовлення плит або обмежена її кількість в остаточному продукті).
  • для зовнішніх шарів можуть використовувати клей на основі карбамідно-формальдегідних або меламіноформальдегідної смоли (не рекомендується купувати такі OSB плити для використання всередині житлового будинку);
  • для внутрішнього шару можуть використовувати клей на основі мочевіноформальдегідних смол (в окремих випадках фенолформальдегідна смола).

Сучасні виробники якісних плит використовують в якості сполучної речовини поліуретанові смоли без наявності формальдегіду, які є повністю безпечними. До маркування таких плит додають приставку ЕКО або Green-.

Така структура шарів дозволяє значно поліпшити властивості матеріалу з деревини, так як виключають такі дефекти деревини як сучки, тріщини, гниль, і т.д.

Недоліки OSB плит

  • У дешевих плитах OSB, в основному китайського та іноді вітчизняного виробника використовують клей з вмістом фенолу-формальдегідних сполук, які є шкідливими для здоров'я людини. Тому перед покупкою OSB слід вивчити сертифікат якості плит, він повинен відповідати класу Е1 або Е0. Слід також знати, в OSB плитах міститься в кілька разів менше шкідливих речовин, ніж в ДСП, ДВП або МДФ.
  • Низький показник паропроникності.
  • Плити OSB погано працюють на злам.

Область застосування OSB плит

Плити OSB є хорошою альтернативою деревині, фанері, ДСП і МДФ. Плити OSB застосовуються:

  • для будівництва каркасних будинків, в якості внутрішньої обшивки каркаса і міжкімнатних перегородок;
  • для влаштування підлог і їх вирівнювання;
  • використовується, як основи під покрівельні матеріали (наприклад, бітумну черепицю);
  • використовуються при виготовленні меблів;
  • при спорудженні опалубки для виконання бетонування;
  • для виготовлення тимчасових огорож;
  • споруди транспортних ящиків;
  • полегшені елементи конструкцій на кораблях, поїздах, автотранспорті (елементи причепів);
  • для виготовлення рекламних щитів та ін.

Деякі поради по роботі з OSB плитами

  1. Для розпилу плит можна використовувати звичайну ножівку, але найкраще використовувати електричний лобзик або мініциркулярку.
  2. Плити, які використовують для влаштування даху або підлоги слід встановлювати печаткою вниз.
  3. При укладанні плит завдовжки понад 12 м слід встановлювати технологічний зазор не менше 25 мм.
  4. При влаштуванні підлоги рекомендується встановлювати лаги.
  5. Рекомендується для влаштування стін з плит OSB використовувати листи товщиною 12 мм і більше, які можна встановлювати горизонтально і вертикально. Відстань між стійками або перегородками стіни повинно бути 40 ... 60 см. При установці OSB плит слід залишати зазори.
0
репостів
0
репостів