Лляна постільна білизна стає все більш популярною серед людей, які піклуються про своє здоров'я і навколишнє середовище. Виготовляється з натурального матеріалу, що робить її гіпоалергенною і привабливою для тих, хто страждає від алергії або має чутливу шкіру. Однак, як і будь-який текстиль, лляна постільна білизна має свої плюси та мінуси, які слід враховувати при виборі спального комплекту для своєї спальні.
Види льону на для постільної білизни
Існує кілька видів льону, з якого виготовляється постільна білизна. Вони розрізняються за товщиною волокон, кольором і технологіям виготовлення. Ось як вони розрізняються:
- набивний - готову тканину фарбують в потрібний колір;
- меланжевий - тут переплітаються нитки двох-трьох кольорів;
- строкатий - використовуються волокна різного кольору;
- вибілений - тканина, ідеальна білизна якої досягається за допомогою лужних розчинів;
- кислотований - тканина, оброблена сірчаною кислотою, має класичний для льону сіруватий відтінок.
Найпоширенішим видом цього матеріалу є бельгійський льон. Характеризується тонкими і м'якими волокнами, що робить його ідеальним для виробництва постільної білизни. Він також має хорошу вбираючу здатність і легко переться. Також льон розрізняють за типом використання: рушниковий, постільний, технічний (для виготовлення мішковини, полотен, мотузок і т. Д.).
Переваги та недоліки лляної білизни
Лляна постільна білизна має масу шанувальників завдяки своїм особливим властивостям:
- Гіпоалергенність. Льон не містить синтетичних матеріалів, що робить його гіпоалергенним і привабливим для людей з чутливою шкірою та алергіків. Крім того, ця тканина має ще й антибактеріальні властивості.
- Довголіття. Лляний текстиль зносостійкий, практично не схильний до скочування, може довго зберігати форму й колір.
- Приємна текстура. Лляна білизна м'яка та приємна на дотик, особливо після чергового прання.
- Гігроскопічність. Льон неймовірно добре вбирає і відводить вологу, що робить його ідеальним для використання в жарку погоду.
- Екологічність. Виробництво лляної білизни не вимагає великої кількості хімії та не забруднює навколишнє середовище.
Спальний гарнітур з цього матеріалу стане відмінним подарунком як для себе, так і для близької людини.
А як щодо недоліків? Звичайно, не обійшлося і без них:
- Схильність до зминання. Білизна мнеться досить швидко, її доведеться прасувати після прання. Та й гладкою постіль довго не залишиться.
- Потреба в догляді. Лляна тканина вимагає ретельного догляду, інакше вона може швидко зноситися, розпушитися, втратити свою красу
- Невеликий вибір кольорів. На відміну від інших матеріалів, льон має обмежену різноманітність кольорів і дизайнів, але це компенсується його натуральністю і гіпоалергенністю.
- Ціна. Лляні спальні комплекти зазвичай значно дорожче постільної білизни з бавовни, сатину та інших матеріалів.
Як бачите, переваг у цієї тканини все-таки більше і вони набагато переконливіше, ніж її недоліки.
Альтернатива лляній постільній білизні
Якщо ви не готові вкладати гроші в лляну постільну білизну або не хочете миритися з особливостями догляду за цим матеріалом, існує кілька не те щоб його аналогів, а скоріше альтернатив:
- Бавовна. Тонка бавовняна постільна білизна є найпоширенішим типом спального комплекту і доступна в широкому діапазоні кольорів і дизайнів. Також вона міцна і проста у догляді, має гігроскопічність, схожу з льоном.
- Бамбук. Бамбукова білизна - екологічно чистий і ультрам'який матеріал, який, як і льон, має антибактеріальні властивості, швидко вбирає і відводить вологу.
- Шовк. Шовкова постіль - один з найрозкішніших видів постільної білизни, але за ціною та особливостям у догляді він навряд чи поступається льону, а навпаки, перевершує його. Крім того, не всім зручно спати на гладкому шовковому наборі.
Як бачите, лляна постільна білизна повністю виправдовує свою ціну, позаяк всі її альтернативи є скоріше компромісним варіантом, ніж повноцінною заміною йому. Тому радимо придбати один такий набір і користуватися всіма перевагами комплекту білизни у своїй спальні.