Що таке біомедицина та яку роль відіграють в ній мікроскопи? Про це поговоримо в нашій статті.
Біомедицина – це збірна назва напрямків в медицині, що пов'язані з лабораторною діагностикою. В них залучені генні інженери, мікробіологи, ембріологи та інші фахівці, які вивчають організм людини з теоретичних позицій. Результатом досліджень у біомедицині може стати поява нових лікарських засобів, винайдених в лабораторії, створення індуційованих стовбурових клітин для клітинної терапії або глибше, “молекулярне” розуміння механізмів, що лежать в основі певної хвороби.
Щоб все вдалося, потрібно облаштувати лабораторію спеціальним обладнанням, що допоможе точно досліджувати необхідні зразки та робити відкриття. І одним з обов’язкових приладів для таких цілей є дослідницький біологічний мікроскоп, який активно застосовується як в клінічній практиці, так і в мікробіології.
Різновиди біомедичних мікроскопів
Біомедичні мікроскопи поділяються на:
- дослідні та лабораторні
- робочі та рутинні
Робочі та рутинні біологічні (біомедичні) мікроскопи становлять основу і є найбільш розповсюдженими, оскільки застосовуються в масовому порядку в освітніх та клінічних установах. Дослідницькі та лабораторні мікроскопи поширені менше і в основному використовуються в дослідницьких центрах при проведенні наукових досліджень.
Сфери застосування
На сьогодні біомедичні мікроскопи є найбільш масовим видом оптичної техніки. Ці інструменти можуть застосовуватися в будь-яких дослідженнях, які пов'язані з вивченням об'єктів природного походження. В основному біологічний мікроскоп застосовується в різних дослідницьких центрах, наукових закладах або лікарнях.
Сфери застосування мікроскопів:
- клітинна біологія
- молекулярна біологія
- ЕКЗ та ІКСІ
- гістологія
- цитологія
- гематологія
- патологія
- генетика
- імунологія
- фармацевтика
- нейрофізіологія
І це далеко не весь перелік.
Мікроскопи Nikon
Особливе місце серед біомедичних мікроскопів займають бінокулярні та тринокулярні мікроскопи. За допомогою окулярів дуже легко розглядати та досліджувати об'єкт. Одним з основних плюсів цих апаратів є те, що до них можна прикріпити сучасні фотоапарати або камери, і в підсумку отримати якісні знімки. Так, наприклад, бінокулярний мікроскоп Nikon можна використовувати для проведення класичних досліджень саме на мікроскопі, а тринокулярний мікроскоп Nikon вже має окремий порт, який дозволяє приєднати до нього цифрову камеру й таким чином за допомогою програмного забезпечення перетворити мікроскоп на сучасну станцію для досліджень.
Взагалі, японський виробник Nikon створює мікроскопи для різноманітних сфер та досліджень. Переглянути повний асортимент можна на сайті офіційного дистриб’ютора в Україні https://img.ua/novini/blog-novini/biomedichni-mikroskopi-nikon/.