zhtrjh

З роками технології розвиваються, а світ стає прогресивнішим. Колись ми навіть уявити не могли, що існуватиме мобільний зв’язок. А сьогодні навіть 3D друк мало кого дивує. Сучасне життя надзвичайно швидко змінюється. Але зараз більше поговоримо про 3D друк.

Хто і коли придумав 3D принтер?

Насправді, все що ми зараз вважаємо нормою, почали створювати якраз тоді, коли ми навіть уявити не могли таких речей. Технологію 3D друку запатентували ще у 80-х роках минулого століття. Доктор Хідео Кодама з дослідницького інституту в Японії винайшов систему відтворення моделей з використанням фотополімерів. Створення виробів відбувалося шляхом накладання шарів.

Проте лише нещодавно ми отримали можливість бачити і відчувати на власному досвіді результати 3D друку. Навіть в Україні використання 3D принтерів - це вже нормальне явище. Наприклад, студія “Easy3dprint” вже досить тривалий час надає послуги 3D друку у Дніпрі. Можливості 3D-технологій щороку розширюються.

Який принцип створення 3D друку?

3D-друк - це одна з форм адитивного виробництва. Завдяки їй створюються об'ємні вироби на основі віртуальних 3D моделей.

Процес створення 3D моделі виглядає наступним чином:

  1. Спершу моделюють 3D об’єкт на комп’ютері. 
  2. Відповідна програма передає модель з комп’ютера на принтер.
  3. Вносяться параметри друку.
  4. Відбувається відтворення моделі через друк.

Самий друк полягає в нашарованості. Тобто шар за шаром формує реальний вигляд моделі. А змодельовано може бути що завгодно, бо насправді можливості 3D друку дуже широкі.

З яких матеріалів відтворюється спроєктована модель?

Відповідно до того, що потрібно надрукувати, де це буде потім використовуватися та наскільки точним має бути друк розрізняють декілька технологій.

  1. Наплавлення є найпоширенішою технологією. Його створюють за допомогою пошарової подачі нитки розплавленого пластику.
  2. Стереолітографія - це пошарове засвічування лазером рідкої фотополімерної смоли, яка твердіє під впливом випромінювання. Цю технологію застосовують для створення моделей з високою деталізацією.
  3. Селективне лазерне спікання полягає у пошаровому плавленні спеціального порошку під дією лазерного випромінювання. Його застосовують у виготовленні міцних металевих елементів.

Це одні з найбільш популярних технологій, але на цьому списку вони не вичерпуються. Оскільки попит на 3D друк щораз збільшується.

Авторизація