З роками технології розвиваються, а світ стає прогресивнішим. Колись ми навіть уявити не могли, що існуватиме мобільний зв’язок. А сьогодні навіть 3D друк мало кого дивує. Сучасне життя надзвичайно швидко змінюється. Але зараз більше поговоримо про 3D друк.
Хто і коли придумав 3D принтер?
Насправді, все що ми зараз вважаємо нормою, почали створювати якраз тоді, коли ми навіть уявити не могли таких речей. Технологію 3D друку запатентували ще у 80-х роках минулого століття. Доктор Хідео Кодама з дослідницького інституту в Японії винайшов систему відтворення моделей з використанням фотополімерів. Створення виробів відбувалося шляхом накладання шарів.
Проте лише нещодавно ми отримали можливість бачити і відчувати на власному досвіді результати 3D друку. Навіть в Україні використання 3D принтерів - це вже нормальне явище. Наприклад, студія “Easy3dprint” вже досить тривалий час надає послуги 3D друку у Дніпрі. Можливості 3D-технологій щороку розширюються.
Який принцип створення 3D друку?
3D-друк - це одна з форм адитивного виробництва. Завдяки їй створюються об'ємні вироби на основі віртуальних 3D моделей.
Процес створення 3D моделі виглядає наступним чином:
- Спершу моделюють 3D об’єкт на комп’ютері.
- Відповідна програма передає модель з комп’ютера на принтер.
- Вносяться параметри друку.
- Відбувається відтворення моделі через друк.
Самий друк полягає в нашарованості. Тобто шар за шаром формує реальний вигляд моделі. А змодельовано може бути що завгодно, бо насправді можливості 3D друку дуже широкі.
З яких матеріалів відтворюється спроєктована модель?
Відповідно до того, що потрібно надрукувати, де це буде потім використовуватися та наскільки точним має бути друк розрізняють декілька технологій.
- Наплавлення є найпоширенішою технологією. Його створюють за допомогою пошарової подачі нитки розплавленого пластику.
- Стереолітографія - це пошарове засвічування лазером рідкої фотополімерної смоли, яка твердіє під впливом випромінювання. Цю технологію застосовують для створення моделей з високою деталізацією.
- Селективне лазерне спікання полягає у пошаровому плавленні спеціального порошку під дією лазерного випромінювання. Його застосовують у виготовленні міцних металевих елементів.
Це одні з найбільш популярних технологій, але на цьому списку вони не вичерпуються. Оскільки попит на 3D друк щораз збільшується.