Англійське слово «Scotch» має багато значень, так називають шотландців, шотландський віскі, і, звичайно ж, клейову стрічку. Але це зовсім не означає, що матеріал для обмотки і склеювання предметів винайшли саме в Шотландії. Належить винахід скотча зовсім іншій країні, а саме в Америці, сталося відкриття універсального клеїть вироби в 1925 році.

Ви здивуєтеся, але той, хто придумав скотч, зовсім не був вченим, відомим винахідником, або інженером, це був простий гравець на інструменті банджо. Цього молодого чоловіка, засновника липкої стрічки, звали Річард Дрю. У далекому 1923 році він отримав посаду лаборанта в фірмі Minnesota Mining & Manufacturing Company, головним напрямком діяльності якої було виготовлення наждачного паперу і виробів з целофану, і вже через 2 роки презентував перші зразки липкої стрічки.

Символ шотландської скупості

Той, хто винайшов скотч стрічку, навряд чи міг уявити, що вона отримає назву «scotch» і стане символом скупості шотландців. Справа в тому, що на перших зразках скотча клей наносився не на всю поверхню, а тільки на краю, і коли Річард приніс перший зразок для тестування в майстерню з фарбування нових автомобілів, то майстрам не вдалося приклеїти стрічку рівно, адже вона не була повністю липкою . А оскільки в той час про жадібність шотландців ходили легенди, то розсерджений маляр сказав Діку Дрю, щоб він забрав стрічку і відніс назад своєму шотландському ( «Scotch») керівнику з проханням зробити її більш липкою.

Незважаючи на те, що ніякого шотландського боса у Річарда не було, назва «скотч» міцно закріпилося за стрічкою, а молодий винахідник продовжив свою діяльність щодо поліпшення якостей клейкого вироби з целофану. В ході вдосконалення шотландської стрічки Річарду Дрю довелося зіткнутися з проблемою рівномірного розподілу клею по всій поверхні скотча і подолати безліч інших труднощів. В цілому на поліпшення якостей клейкої стрічки пішло майже 5 років. І тільки в 1930 році оновлена ​​версія скотча надійшла замовнику з Чикаго, який в результаті залишився задоволений.

Більш того, клієнт з Чикаго впевнено заявив, не знаючи особисто того хто винайшов скотч, що продукт можна сміливо випускати на ринок, обсяги продажів перевершать усі сподівання. І що найголовніше - це була правда. Попит на липку стрічку був неймовірним високим.

Як бачите, історія створення скотча досить цікава. Здавалося б, такий простий виріб, а знадобилося майже 5 років, щоб він знайшов потрібні властивості і виправдав витрачені на його розробку кошти. Сьогодні ж цей липкий матеріал застосовується в самих різних цілях, і в багатьох випадках він просто незамінний.

Різновиди клейких стрічок

В наш час випускаються різні види скотча, вони можуть відрізнятися по ширині, прозорості, ступеня липкості, забарвленням і за багатьма іншими параметрами. Можете клікнути тут і переконатись наскільки широким може бути асортимент цього виробу. Також винахід Річарда Дрю сьогодні виробляється з двома клейкими сторонами, що дуже зручно для скріплення різних предметів.

Практично для кожного виду робіт можна підібрати підходящий варіант скотча:

  • малярський - для зручного проведення фарбувальних робіт, без ризику потрапляння фарб на чистові поверхні;
  • сантехнічний - допомагає усувати протікання в трубах, зміцнювати стики, герметизувати корпус;
  • хірургічний - як альтернатива медичним затискачам, дозволяє тимчасово закріплювати внутрішні тканини і замінювати гіпсову пов'язку в разі перелому;
  • з фірмовим логотипом - використовується як рекламний носій.

Варто згадати і того, хто придумав доповнювати рулони скотча спеціальним лезом. Це був Джон Борден - головний менеджер з продажу, який працював в тій же фірмі, що і Річард Дрю. Таким чином, вдалося значно спростити використання клейкої стрічки.

Скотч настільки універсальний і практичний, що з його допомогою можна навіть вижити на безлюдному острові. Такий експеримент був проведений ведучими відомої американської телепередачі під назвою «Руйнівники легенд». Використовуючи тільки скотч, їм вдалося виготовити собі взуття, спорудити човен, створити дах над головою і необхідне спорядження.

Таким чином, можна з упевненістю заявити, що скотч - не просто корисне пристосування, а вкрай необхідний виріб.

Авторизація