Ну ось і підходить до кінця літо, а разом з ним і відпустки та відпочинок. Час підвести підсумки, турагенція Пілігрим допомогла нам зрозуміти які ж туристичні тенденції притаманні українцям у 2019 році, тому поспішаємо поділитись цією інформацією з вами.
Дві третини відпочивають в Україні
Безвіз мало змінив відпускні переваги українців. Як показало опитування, проведене Research & Branding Group, в порівнянні з червнем 2017 го число українців, які побували за останній рік за кордоном, збільшилася всього на 4%.
При цьому половина наших співгромадян ніколи не бували за кордоном: якщо два роки тому про те, що ніколи не виїжджали за межі України, говорили 69% опитаних, то зараз - 52%.
Автори дослідження відзначають, що хоча б раз у житті бували за кордоном більше половини 30-40-річних українців і половина п'ятидесятирічних. Серед молоді мандрівників виявилося менше половини, а у віці 60+ - третина.
Схожі результати показало і дослідження, проведене компанією Picodi. Здавалося б - перед нами вже два роки відкрита вся Європа, проте дві третини наших співгромадян як і раніше вважають за краще проводити літню відпустку, не виїжджаючи за межі України.
Більшість українських відпускників відправляються до моря - найчастіше на Азовське узбережжя або під Одесу. З інших популярних напрямків дослідники відзначили Закарпаття, Львів, Харків.
А що ж закордон?
Тільки третина потенційних українських мандрівників проводять літо за кордоном, і, судячи з результатів дослідження, найбільш популярні напрямки - це Єгипет, Польща, Туреччина, Чорногорія, Греція. Зі списку традиційних "морських країн" виділяється лише Польща. Але, по-перше, в Польщі теж є море - Балтійське, яке, хоча і не найтепліше, все ж при неабиякому везінні дозволяє в собі скупатися. По-друге, не виключено, що після перетину польського кордону українці на власних автомобілях відправляються до тепліших морських узбереж Європи.
Грошики
Відпустку цього літа обійшлася середньостатистичному українцеві в 10853 грн. з людини. А, враховуючи, що українці вважають за краще відпочивати не поодинці, а всією сім'єю, цю суму потрібно як мінімум потроїти.
На момент розрахунку 10853 грн були еквівалентні 414 доларам. Приблизно стільки ж витрачають на відпустку жителі Румунії, Мексики та Аргентини. Для порівняння: лідери рейтингу - австралійці - витрачають на відпустку по 1505 доларів з людини. А ось в аутсайдерах опинився Пакистан, жителі якого розщедрюються всього на 191 долар.
Найпопулярніші країни в українців
- Єгипет
- Польща
- Туреччина
- Чорногорія
- Греція
Хто займається організацією
- Самі 86%
- Турагентство 14%
Коли українці їздять відпочивати
- У розпал сезону 42%
- В оксамитовий сезон 39%
- В несезон 19%
Скільки триває відпустка
- Менше тижня 26%
- Близько тижня 48%
- Близько двох тижнів 22%
- Більше двох тижнів 4%
Як часто подорожують
- Рідше ніж раз на рік 19%
- Один раз в рік 45%
- Два рази на рік 27%
- Частіше ніж два рази на рік 9%
З ким відпочивають
- З родиною 48%
- З другою половинкою 29%
- З друзями 15%
- Поодинці 8%
Як українці мінімізують витрати на подорожі
- Купують квитки заздалегідь 55%
- Заздалегідь резервують місця в готелях 39%
- Купують гарячі путівки зі знижкою 24%
- Шукають безкоштовні пам'ятки 21%
- Вибирають малопопулярні недорогі напрямки 17%
- Подорожують в низький сезон 15%