Температура в літній час скаче від приємної прохолоди до нестерпної спеки, а разом із тим змінюється артеріальний тиск. Звідси - головні болі в скронях та лобовій долі, підвищена втомлюваність, загальна слабкість організму та ризик для крайніх проявів серцево-судинних захворювань. Коливанням температури протистояти неможливо, однак можна взяти під контроль артеріальний тиск, вчасно його вимірюючи та приймаючи необхідні ліки. Тому вимірювачі тиску мусять бути в кожній домівці, особливо у людей із групи ризику: похилого віку, з гіпо- та гіпертонією, після інсульту.

Напівавтоматичні тонометри – якісні прилади для самодіагностики

Принцип дії напівавтоматичного тонометра такий же, як і в механічного: грушею накачується манжета, після цього повітря поступово випускається із манжети, фіксується початок пульсових коливань та їх затухання.

Однак, він дозволяє не прослуховувати стетоскопом пульсові коливання та, відповідно, не слідкувати за стрілкою манометра, адже вся потрібна інформація виводиться на цифровий дісплей автоматично.

Напівавтоматичні вимірювачі тиску мають і додаткові опції:

  • Індикатор аритмії. Він запам'ятовує останні результати вимірювань, порівнює їх, і попереджає в разі виявлення нерегулярності та різких перепадів пульсу.
  • Вбудована пам’ять на 60-90 вимірювань. Прилад запам'ятовує дані для 1-2 користувачів і допомагає скласти цілісну картину зміни тиску впродовж останніх двох місяців.

Певні моделі оснащені функцією порівняння отриманих даних із рекомендаціями ВОЗ, і показують на діаграмі, наскільки результати вимірювань АТ відхиляються від норми.

Переваги напівавтоматичних вимірювачів тиску

Найважче в користуванні механічним тонометром – правильно визначити початок та затухання пульсових коливань. Паралельно з цим доводиться спускати зайве повітря з манжети і слідкувати за манометром – тобто виконувати одночасно три дії! Звідси – велика похибка в трактуванні та неправильний алгоритм лікування. Ціна помилки завелика.

У напівавтоматичних вимірювачах:

  • Просте вимірювання. Потрібно тільки накачати манжету і повільно спускати повітря. Все інше тонометр зробить сам.
  • Поєднання доступної ціни та високої точності вимірювань.
  • Швидкість процедури – достатньо хвилини.
  • Результати виводяться на екран та фіксуються, на відміну від стрілки, яка рухається постійно. Розмір шрифту на екрані дозволяє добре бачити дані навіть без окулярів.
  • Вимірювання без стетоскопу. Прилад підходить навіть людям із вадами слуху.

Немає складних налаштувань, є вбудована пам’ять, великий екран і гарантія на ці моделі така ж, як на автоматичні апарати. Все це разом робить напівавтоматичні вимірювачі доступним та зручним варіантом для домашнього користування.

Виробники тонометрів та моделі, варті уваги

Серед популярних виробників тонометрів напівавтоматичного типу – Microlife, AND, OMRON, Little Doctor, Dr. Frei. Ці виробники зарекомендували себе на ринку медтехніки, надають гарантію, а їх прилади відрізняються зручністю, функціональністю та вигідними цінами.

  • Так, швейцарський Microlife BP N1 Basic – компактний та легкий, вимірює тиск та попереджає про аритмію. Важить всього 106 гр., що дозволяє завжди носити його з собою.
  • Модель Dr. Frei M-150S має індикатор АТ, який порівнює результати вимірювань із нормами та сигналізує кольоровою лінією стан АТ: від оптимального до небезпечного, при якому слід негайно звернутися до лікаря.
  • А модель Gamma Semi крім базових функцій використовує технологію IHD, щоб виявляти порушення серцевого ритму та вчасно попередити користувача про небезпеку для здоров'я.

Обирайте потрібний прилад за критерієм наявності важливих для вас додаткових опцій. А необхідні базові функції є у всіх вказаних моделей, і в ході експериментів виявлено, що працюють вони з однаковою точністю.

Не завжди вимірювач тиску є у бабці-сусідки, швидка допомога часом приїздить не так швидко, як хотілось би, а до найближчої аптеки з наявним тонометром буває далеко. З коливаннями артеріального тиску жартувати не варто, як і покладатися на те, що потрібний прилад знайдеться у когось поблизу. Краще мати його під рукою, щоб тримати власне здоров'я під контролем. Майте під рукою домашній тонометр та потрібні медикаменти - і отримуйте однакову насолоду від прохолоди та тепла влітку!

No Internet Connection