Що потрібно для вишивки бісером

Чому багато майстринь воліють вишивати бісером з усіх видів рукоділля? Швидше за все тому, що бісер надає чудову фактурність будь-якому виробу, прикрашаючи його і надаючи блиск і об'ємність готовій роботі. Тож не дивно, що все більше і більше майстринь хочуть навчитися вишивці бісером. До того ж, якщо ви вже освоїли вишивку нитками і знаєте багато різних технік цього виду рукоділля, то навчитися прикрашати одяг і тканини вишивкою бісером буде не так вже й складно. Але все ж не варто пускатися в нову справу, не знаючи азів і не маючи потрібних матеріалів та інструментів для цього. У цій статті ми зібрали самі корисні поради початківцям майстриням, які полегшать вам підготовку і процес навчання цьому рукоділлю. Давайте ж дізнаємося, що потрібно для того, щоб вміти володіти ниткою, голкою і бісером.

Матеріали та інструменти

Насамперед вам варто запастися всім необхідним для вишивки бісером. Дотримуйтесь порад з цього розділу і ознайомтеся з цим повним списком того, що повинно бути в шафці у кожної майстрині.

Схема або малюнок, по якому вишивати бісером

Якщо ви ще жодного разу не тримали голку з ниткою в руці, то вам дійсно потрібно вибрати готові варіанти схем вишивки бісером в VishivkaShop. Зазвичай в готових наборах вже є схеми, але, якщо вас не влаштовує їх малюнок або щось інше, завжди можна купити схему окремо. Схема дозволяє краще орієнтуватися під час роботи і до того ж має колірне позначення. Тобто кожен хрестик або квадратик на схемі означає певний колір. Такі малюнки також містять корисну інформацію про те, які відтінки намистин потрібно придбати. Для цього кожен відтінок або колір має свій номер, що значно спрощує процес пошуку потрібних матеріалів.

Бісер різних кольорів

Найпершими труднощами під час підбору матеріалу може виявитися пошук потрібного, якісного бісеру певного розміру і кольору. Якість бісеру повинна бути відмінною. Вже краще заощадити на чомусь іншому, інакше ваше виріб швидко втратить свою красу і респектабельний вигляд.

На ринку представлено три види бісеру - з пластику, скла, кераміки. Всі три види мають яскравий і насичений колір, міцні, практичні і зберігають прекрасний зовнішній вигляд протягом тривалого періоду часу. При виборі бісеру враховуйте діаметр намистин. Він повинен співвідноситися з щільністю полотна і товщиною ниток. Чим щільніше тканина і товще нитка, тим масивніше повинні бути намистинки. Аналогічний принцип у виборі бісеру діє і при пошуку матеріалу для тонкого полотна.

Найкраще купувати чеський бісер (виготовляється з кольорового скла), він дуже якісний і менше попадається бракованих бісеринок.

Нитки за кольором підходять під бісер або основу

Для цього типу рукоділля підійдуть бавовняні або шовкові нитки. Вони не розтягуються, не перетираються, їм не страшно вплив вологи і ультрафіолету. Ще один варіант, який підійде для створення картин і ікон, - поліестерові нитки, а також вироби з восковим просоченням. Їх плюс в тому, що вони не перекручуються і забезпечують щільне прилягання бісеру до полотна. Підбирати нитки найкраще під колір бісеру.

Якщо натерти нитку воском, то вона буде менше заплутується в процесі вишивки.

Канва або відрізок тканини

Канва - це спеціальне полотно для вишивки, виготовлене з лляної тканини. При її виборі зверніть увагу на розмір «квадратиків», на які вона розділена.

Така тканина значно спрощує процес перенесення малюнка на полотно. Але якщо ви хочете спростити собі задачу, придбайте канву з уже нанесеним, вподобаним вам малюнком. Найчастіше за основу вишивання бісером беруть саме щільну лляну або бавовняну тканину, хоча можна також вишивати і на інших матеріалах, таких як оксамит, синтетика і т.д. Але це вже трохи складніше, тому що вам доведеться наносити схему-малюнок на виворітну сторону матеріалу, щоб уникнути нерівності малюнка.

Після того, як ви визначитеся з вибором канви, варто открахмалити тканину, щоб вона краще натягувалася. Таким чином, ваша вишивка вийде рівною і бездоганною.

П'яльці

Завдяки цьому виробу ви істотно прискорите процес вишивання. Це відбувається за рахунок того, що ділянка тканини з вишивкою буде ідеально рівною і злегка натягнутою. Вам не доведеться весь час вирівнювати тканину і стежити за тим, щоб нитка не рвалася і не путалась.

Досвідчені майстрині радять вибирати пяльці, виготовлені з дерева або пластика, оскільки ці матеріали стійкі до впливу вологи, до різкої зміни температури та інших факторів, що робить негативний вплив на цілісність вироби.

Голка для бісеру

У магазинах такі голки так і називаються - "бісерні". Бісерні голки відрізняються від звичайних тим, що мають однакову товщину по всій довжині. Використовуються зазвичай голки від №10 до №16, в залежності від розміру самого бісеру. Для маленького бісеру - 15-16, а взагалі все залежить також і від способу вишивки, тому простіше придбати відразу набір голок. Якщо голка вільно пронизує бісер, значить вона підходить.

Ножиці

У такому вигляді рукоділля, як вишивка, потрібні хороші гострі ножиці. А у вишивці бісером такі ножиці будуть просто незамінні. Можливо вам і не знадобиться купувати ножиці зовсім - для такого виду рукоділля згодяться і звичайні манікюрні ножиці, які будуть набагато зручніше звичайних ножиць із закругленими кінчиками.

Рамка для готової роботи

Якщо ви вишиваєте картину або малюнок, який ви збираєтеся повісити на стіну, то потрібно врахувати такий пункт, як підготовка рамки для вже вишитої картини. Звичайно, ви можете зробити її самостійно, але ми настійно рекомендуємо вам звернутися в багетну майстерню і замовити потрібну вам рамку. У таких майстерень, як правило, є все необхідне, щоб зробити красиву і ефектну рамку для вашого виробу.

Перш за все потрібно подбати про матеріал і кольори рами. Так, наприклад, не варто вибирати рамку, яка буде не під колір вашого виробу. Також краще віддавати перевагу дерев'яним рамам - вони виглядають набагато колоритніше, ніж їх пластикові аналоги. До того ж, дерев'яний колір буде як не можна до речі до будь-якого зображення. Замовивши певну рамку, прослідкуйте, щоб майстер не використовував клей або скоби, коли буде натягувати полотно на раму. Це може зіпсувати виріб.

0
репостів
0
репостів