Які бувають залежності у людини

Кожна людина протягом усього життя набуває велику кількість залежностей. Наприклад, уже на початку свого шляху в ранньому дитинстві дитина усвідомлює свою залежність від своїх батьків. Для неї життєво необхідні їх увага, турбота і ласка. Поступово, дорослішаючи, маленький чоловічок починає вливатися в більш широку соціальне середовище: дитячий садочок, школа, інститут, робочий колектив. Саме в середовищі соціуму ми починаємо отримувати ще більше залежностей. Часто це відбувається через жорстку конкуренцію в даному середовищі. Якщо раніше ми залежали тільки від думки своїх батьків, то тепер ми ще змушені зважати на думку інших дорослих і однолітків. Сприйняття поповнюється новими стандартами в міру того, як ми ростемо і змінюються соціальні групи, з якими ми вимушено або добровільно взаємодіємо, і частиною яких ми є.

Однак, у міру дорослішання відбувається і інша річ. На якомусь етапі розвитку ми здатні відстежити і усвідомити свої залежності. І тут починається найцікавіше. У кожного з нас свій шлях, який ми пройшли на той час, коли стаємо зрілими людьми і свій шлях вирішення даної проблеми. Наскільки вдало пройде цей процес залежить від різних обставин. У тому числі від рівня нашого емоційного інтелекту і від ступеня розуміння даного питання. Хто впорається сам, кому-то допоможе фахівець спеціалізованого медичного центру https://darmed.com.ua. Але так чи інакше «ворога треба знати в обличчя». Тому давайте розберемо, що таке залежність і які її види нам відомі.

Залежність - неадекватно висока сприйнятливість до того чи іншого зовнішнього впливу, як правило, у зв'язку з особистісної нездатністю відмовитися від впливу як результату подібного впливу. 

Залежність може бути пряма і непряма. У першому випадку ми безпосередньо залежимо від когось або чогось, будь то відносини, людина, певний рід занять і т.д. У другому випадку ми говоримо про обставини, які нам абсолютно непідвладні (природні катаклізми, ситуація в країні, громадський лад). У нашому випадку, залежність, з якої ми працюємо найчастіше пряма. Ця залежність в свою чергу може бути хімічною і не хімічною. 

Хімічна залежність - це залежність від речовин, що змінюють наш настрій і свідомість, які потрапляють безпосередньо в організм, а потім в мозок людини. Такі речовини пошкоджують мозок, змінюють і паралізують його роботу і викликають незворотні зміни. Саме про ці незворотні зміни не варто забувати, коли стоїть питання: а чи треба взагалі щось з цим робити? До такого роду залежностей відносяться алкоголізм, куріння і наркоманія. 

Нехімічною залежністю називають такий тип поведінки або діяльність, які використовуються для зміни нашого психофізичного стану, так само як алкоголь або наркотик. Прикладом можуть бути залежно від азартних ігор, покупок, їжі, сексу.

Якщо говорити про не хімічні залежності, то незважаючи на те, що вона в меншій мірі пошкоджує наш мозок і тіло, вона так само призводить до зміни біохімічної регуляції роботи мозку. Крім того хімічні і не хімічні види залежно однаково виявляють себе в зовнішніх реакціях схильних до цих залежностей людей. Таким чином і ті і інші по суті однаково не корисні для нашого здоров'я, як фізичного, так і душевного. 

Шлях усвідомлення та звільнення з цих залежностей може бути не простий, але також він може бути цікавий, як шлях до усвідомлення і звільнення, як шлях до істинного «Я».

0
репостів
0
репостів