У 2018 році Кабмін прийняв рішення про поетапне відключення аналогового телебачення в Україні та поступовий перехід на цифрове ТБ стандарту DVB-T2. На першому етапі, який стартував з 1.08.2018 р, від аналогового телерадіомовлення були відключені Кіровоградська та Київська області, а також місто Київ. Наступний етап торкнувся вже всієї території України - з 1.09.2018 р по всій країні (крім областей, що межують із зоною АТО і АР Крим) відбулося остаточне і повне відключення аналогового телесигналу. На зміну йому прийшло цифрове мовлення у форматі DVB-T2.

Щоб не втратити можливість перегляду телевізійних програм українцям знадобилося вибрати відповідний для себе варіант перегляду цифрового ефірного телебачення або шукати альтернативу:

 • скористатися послугами оператора кабельного ТБ;
 • налаштувати безкоштовне ефірне ТБ Т2;
 • встановити супутникову антену;
 • підключити інтернет ТВ IPTV.

Контент в цифровому мовленні Т2 - якісний сигнал, який дає можливість за допомогою Т2 тюнера приймати абсолютно безкоштовно 32 українських телеканали (28 національних та 4 регіональних).

Цифрове телебачення стандарта DVB-T2

Яке потрібно мати обладнання для прийому цифрових телеканалів?

Перш за все потрібно мати тюнер Т2 для цифрового ТБ від перевіренного виробника, він дозволить приймати якісний сигнал DVB-T2. Також варто придбати ефірну антену.

Сучасні моделі телевізорів мають в базовій комплектації вбудовані DVB-T / DVB-T2 ТВ тюнери, що приймають цифровий сигнал. Більш старі моделі не оснащені таким обладнанням. Для вивчення можливості конкретної моделі, щодо прийому сигналу T2, звертаємося до інструкції або шукаємо в меню телевізора.

Для прийому цифрового телесигналу телевізорами старих моделей буде потрібно придбати DVB-T2 приймач для кожного пристрою.

Другим кроком буде підключення Т2 антени для телевізора. Її роль може виконувати колективна антена, встановлена ​​на даху будинку, або індивідуальна дециметрова модель (з підсилювачем або без нього).

Вибирати модель антени потрібно виходячи з такої інформації:

 • на якій відстані знаходиться телевежа;
 • чи немає перешкод між будинком і джерелом сигналу.
Онлайн-сервіс Agsat.T2Map

Найпростіше скористатися онлайн-сервісом Agsat.T2Map для підбору ефірної Т2 антени.

Потрібно розуміти, що для якісного прийому телевізійного сигналу телевежа повинна перебувати в «поле зору» антени. Встановлювати її необхідно на максимальній висоті, краще на даху будинку, дотримуючись запобіжних заходів.

Також прекрасним орієнтиром можуть виступити «сусідські» антени. Консерваторам ж варто скористатися Гугл або Яндекс картами для визначення напрямку сигналу.

Спіймати сигнал - це половина справи, важливо ще налаштувати телевізор або додаткове обладнання.

Де купити тюнер Т2?

Тут на допомогу приходять інтернет-магазини, в нашому випадку www.agsat.com.ua, з промокодом «9LT2TUNER» на знижку.

Якщо стоїть вибір Т2 приставки в 2019 році, то варто звернути увагу на щорічний експертний рейтинг онлайн видання Netgate. В 2019 році журналісти видання рекомендують звернути увагу на тюнери World Vision T62D, Eurosky ES-15 або T2BOX-334iD. Більш детальну інформацію в матеріалі Вибір Т2 приставки на сайті netgate.kiev.ua

Як налаштувати прийом цифрового телесигналу?

Для телевізорів з вбудованим тюнером DVB-T2.

Загальна схема налаштування для сучасних телевізорів виглядає так:

 • при вимкненому живленні підключити кабель антени до відповідного гнізда в пристрої;
 • включити харчування і перейти в меню за допомогою пульта дистанційного керування;
 • знайти пункт «Опції» / «Автонастройка»;
 • з'явиться меню, де потрібно вибрати джерело сигналу;
 • вибрати «кабель» і запустити настройку;
 • в наступному вікні вибрати цифровий сигнал і знову підтвердити дію;
 • далі буде запропоновано визначити режим пошуку телепрограм, де потрібно натиснути «Повний».

Якщо конкретна модель телевізора не підтримує режим мережевого пошуку, то потрібно буде в ручному режимі ввести такі параметри:

 • модуляція: 256 QAM;
 • частота: 314 МГц;
 • швидкість: 6875 kS / s.

Залежно від моделі та марки телевізора можуть бути деякі відмінності в налаштуванні. Слід використовувати інструкцію.

Налаштування приставки Т2

Для підключення цифрового DVB-T2 ресивера потрібно:

 • при вимкненому живленні підключити RCA-кабель, дотримуючись колірну маркування наконечників «тюльпана» і гнізд. Можливий варіант підключення через HDMI, де роз'єм COAX служить для з'єднання з підсилювачем цифровий звук;
 • підключити роз'єм блоку живлення ресивера, включити харчування;
 • в меню телевізора, вибрати цифровий сигнал;
 • в меню приставки вибрати «Автопошук», він виконає сканування.
Підключення Т2 антени для телевізора

Якщо знайшлися не всі бажані канали, то можна підлаштувати антену або виконати пошук в ручному режимі (для цього доведеться вводити частоту для кожного телеканалу).

Резюме.

Перед покупкою цифрового приймача Т2 для телевізора важливо переконатися в тому, що прийом цифрових телеканалів можливий в конкретному регіоні. Якщо населеного пункту немає в офіційному списку, то краще вибрати альтернативний спосіб перегляду ТБ каналів: супутник, кабельне або інтернет ТВ. Жителі прикордонних територій можуть приймати цифрові канали сусідніх держав.

З питань придбання обладнання для ефірного ТБ можна звертатися в інтернет-магазин www.agsat.com.ua.