У 2018 році Кабмін прийняв рішення про поетапне відключення аналогового телебачення в Україні та поступовий перехід на цифрове ТБ стандарту DVB-T2. На першому етапі, який стартував з 1.08.2018 р, від аналогового телерадіомовлення були відключені Кіровоградська та Київська області, а також місто Київ. Наступний етап торкнувся вже всієї території України - з 1.09.2018 р по всій країні (крім областей, що межують із зоною АТО і АР Крим) відбулося остаточне і повне відключення аналогового телесигналу. На зміну йому прийшло цифрове мовлення у форматі DVB-T2.
Щоб не втратити можливість перегляду телевізійних програм українцям знадобилося вибрати відповідний для себе варіант перегляду цифрового ефірного телебачення або шукати альтернативу:
- скористатися послугами оператора кабельного ТБ;
- налаштувати безкоштовне ефірне ТБ Т2;
- встановити супутникову антену;
- підключити інтернет ТВ IPTV.
Контент в цифровому мовленні Т2 - якісний сигнал, який дає можливість за допомогою Т2 тюнера приймати абсолютно безкоштовно 32 українських телеканали (28 національних та 4 регіональних).
Яке потрібно мати обладнання для прийому цифрових телеканалів?
Перш за все потрібно мати тюнер Т2 для цифрового ТБ від перевіренного виробника, він дозволить приймати якісний сигнал DVB-T2. Також варто придбати ефірну антену.
Сучасні моделі телевізорів мають в базовій комплектації вбудовані DVB-T / DVB-T2 ТВ тюнери, що приймають цифровий сигнал. Більш старі моделі не оснащені таким обладнанням. Для вивчення можливості конкретної моделі, щодо прийому сигналу T2, звертаємося до інструкції або шукаємо в меню телевізора.
Для прийому цифрового телесигналу телевізорами старих моделей буде потрібно придбати DVB-T2 приймач для кожного пристрою.
Другим кроком буде підключення Т2 антени для телевізора. Її роль може виконувати колективна антена, встановлена на даху будинку, або індивідуальна дециметрова модель (з підсилювачем або без нього).
Вибирати модель антени потрібно виходячи з такої інформації:
- на якій відстані знаходиться телевежа;
- чи немає перешкод між будинком і джерелом сигналу.
Найпростіше скористатися онлайн-сервісом Agsat.T2Map для підбору ефірної Т2 антени.
Потрібно розуміти, що для якісного прийому телевізійного сигналу телевежа повинна перебувати в «поле зору» антени. Встановлювати її необхідно на максимальній висоті, краще на даху будинку, дотримуючись запобіжних заходів.
Також прекрасним орієнтиром можуть виступити «сусідські» антени. Консерваторам ж варто скористатися Гугл або Яндекс картами для визначення напрямку сигналу.
Спіймати сигнал - це половина справи, важливо ще налаштувати телевізор або додаткове обладнання.
Де купити тюнер Т2?
Тут на допомогу приходять інтернет-магазини, в нашому випадку www.agsat.com.ua, з промокодом «9LT2TUNER» на знижку.
Якщо стоїть вибір Т2 приставки в 2019 році, то варто звернути увагу на щорічний експертний рейтинг онлайн видання Netgate. В 2019 році журналісти видання рекомендують звернути увагу на тюнери World Vision T62D, Eurosky ES-15 або T2BOX-334iD. Більш детальну інформацію в матеріалі Вибір Т2 приставки на сайті netgate.kiev.ua
Як налаштувати прийом цифрового телесигналу?
Для телевізорів з вбудованим тюнером DVB-T2.
Загальна схема налаштування для сучасних телевізорів виглядає так:
- при вимкненому живленні підключити кабель антени до відповідного гнізда в пристрої;
- включити харчування і перейти в меню за допомогою пульта дистанційного керування;
- знайти пункт «Опції» / «Автонастройка»;
- з'явиться меню, де потрібно вибрати джерело сигналу;
- вибрати «кабель» і запустити настройку;
- в наступному вікні вибрати цифровий сигнал і знову підтвердити дію;
- далі буде запропоновано визначити режим пошуку телепрограм, де потрібно натиснути «Повний».
Якщо конкретна модель телевізора не підтримує режим мережевого пошуку, то потрібно буде в ручному режимі ввести такі параметри:
- модуляція: 256 QAM;
- частота: 314 МГц;
- швидкість: 6875 kS / s.
Залежно від моделі та марки телевізора можуть бути деякі відмінності в налаштуванні. Слід використовувати інструкцію.
Налаштування приставки Т2
Для підключення цифрового DVB-T2 ресивера потрібно:
- при вимкненому живленні підключити RCA-кабель, дотримуючись колірну маркування наконечників «тюльпана» і гнізд. Можливий варіант підключення через HDMI, де роз'єм COAX служить для з'єднання з підсилювачем цифровий звук;
- підключити роз'єм блоку живлення ресивера, включити харчування;
- в меню телевізора, вибрати цифровий сигнал;
- в меню приставки вибрати «Автопошук», він виконає сканування.
Якщо знайшлися не всі бажані канали, то можна підлаштувати антену або виконати пошук в ручному режимі (для цього доведеться вводити частоту для кожного телеканалу).
Резюме.
Перед покупкою цифрового приймача Т2 для телевізора важливо переконатися в тому, що прийом цифрових телеканалів можливий в конкретному регіоні. Якщо населеного пункту немає в офіційному списку, то краще вибрати альтернативний спосіб перегляду ТБ каналів: супутник, кабельне або інтернет ТВ. Жителі прикордонних територій можуть приймати цифрові канали сусідніх держав.
З питань придбання обладнання для ефірного ТБ можна звертатися в інтернет-магазин www.agsat.com.ua.