Які бувають спортивні годинники і як правильно їх вибрати

Спортивні годинники - уже давно не просто пластиковий корпус і функція секундоміра, як це було в дитинстві. Зараз спортивні годинники мають вражаючі набори функцій, можуть бути виконані в різному дизайні і коштують зовсім по-різному. Сьогодні розберемося якими бувають спортивні годинники і які функції вони виконують. А для того щоб їх придбати існує ось цей сайт.

Є 4 категорії пристроїв: фітнеc трекери, спортивні пульсометри, велокомп'ютери і розумні годинники.

Фітнес трекери

Самий «молодший» представник спортивних пристроїв виглядає як браслет з екраном або без нього. Фітнес трекери випускають багато виробників - від маловідомих китайських брендів до гігантів на кшталт Samsung. Набір функцій робить фітнесc трекер більш відповідним для любителів фітнесу, ніж для серйозних спортсменів.

Основні можливості:

  • моніторинг активності
    Функція корисна тим, хто веде малорухливий спосіб життя і не займається спортом. На основі віку, ваги, статі і інших даних від користувача, трекер розраховує щоденну норму активності і відстежує її за допомогою акселерометра (по руху руки). Деякі моделі додатково враховують інтенсивність руху, розраховують витрачені калорії і пройдене за день відстань.
  • моніторинг сну
    Допомагає організувати сон так, щоб висипатися, бути бадьорим і активним. Трекер відстежує показники сну. Є прості моделі, вони визначають тільки тривалість. Є більш просунуті, вони враховують безперервність, чергування фаз і інші параметри, а також можуть розбудити в оптимальну фазу і проміжок часу - ця функція називається розумний будильник.
  • Синхронізація зі смартфоном / комп'ютером
    Щоб побачити всі дані на одному екрані в зручній формі і змінити настройки, трекер можна синхронізувати зі смартфоном або комп'ютером.

Спортивні пульсометри

Називаються так тому що спочатку ця категорія виросла саме з пристроїв, що вимірюють пульс, але зараз їх функціонал набагато ширше.

Серед основних можливостей:  автономність, вимірювання пульсу, вбудований GPS, навігація, розумні повідомлення, план тренувань, спортивні профілі.

Для роботи над технікою бігу може виявитися корисною функція вимірювання каденса бігу (частоти кроків). Занадто низький, як і занадто високий каденс призводять до неефективного бігу, а іноді і до травм.

Моделі, які вважають пройдену відстань без включеного GPS, зручно використовувати на біговій доріжці або в манежі.

Просунуті годинники допомагають оцінити динаміку розвитку вашої фізичної форми за допомогою різних індексів для оцінки. Це може бути біговій індекс (для оцінки ефективності бігу), бали SWOLF (для оцінки ефективності в плаванні) та інші характеристики.

Деякі годинники допомагають краще зрозуміти організм і стежити за змінами в ньому за допомогою тестів: ортостатичної проби або різного роду фітнес тестів.

У всіх просунутих моделях є функція моніторингу активності, а в деяких ще й моніторингу сну.

Виробники часто оновлюють ПЗ, завдяки чому годинник отримують нові функції, а вже існуючі поліпшуються і оптимізуються.

Велокомп'ютери

Вони схожі на спортивні пульсометри і вміють практично те ж саме. Але є ряд відмінностей:

  • Повноцінна навігація
    Багато велокомп'ютерів дозволяють завантажувати докладні карти місцевості і маршрути, допомагають орієнтуватися на треку і по обраним точкам. Вони не надягаються на руку, а кріпляться на кермо. Завдяки цьому розмір їх екрану значно більше екрану наручних годинників, до того ж він зазвичай сенсорний.
  • Велосипедні датчики
    За допомогою велокомпьютера можна стежити за каденсом, швидкістю, потужністю і навіть за автомобілями ззаду (Garmin Varia Rearview Radar). В процесі тренування вони показують більш детальну інформацію про всі параметри педалювання, ніж звичайні спортивні годинники.

Розумні годинники

Smart watch, крім інших функцій, вміють відстежувати пульс із зап'ястя, мають вбудований GPS і спортивні програми, в яких можна складати тренувальні плани, стежити за своїми результатами і т.п.

Однак, у більшості з них є істотний недолік - необхідність постійної синхронізації зі смартфоном. Це означає, що вам в обов'язковому порядку доводиться брати з собою телефон на пробіжку.

Крім того, розумні годинники як правило боятися води - пробіжка під час дощу, плавання, та й просто рясне потовиділення можуть зіпсувати годинник.

Окремо можна виділити Polar M600. Такої уваги годинник заслуговують з кількох причин: вони водонепроникні і в них можна плавати, це повноцінні спортивні годинник, які працюють окремо від смартфона, Polar - один з лідерів на ринку спортивних годин, тому пристрій дійсно пристосоване до тренувань. Платформа Android робить їх функціональним гаджетом для повсякденного використання. Як говорить сам Polar - це «найкраще з двох світів».

Також є спортивні годинник з функцією повідомлень про дзвінки й повідомлення. Ви не зможете відповідати, але будете в курсі подій.

Підсумки

Тренуватися з сучасними пристроями набагато приємніше і простіше, ніж вимірювати пульс пальцем, відстань міряти по карті, а час засікати за секундоміром. Причому, не професіонали, а саме спортсмени-любителі, які тренуються самостійно і не мають спортивного минулого, повинні звернути увагу на всі ці пристрої.

Профі вміють більш чуйно слухати свій організм, уважніше ставляться до всіх змін, що відбуваються, а їх досвід дозволяє робити з усього цього правильні висновки, на відміну від любителів!

Якщо ви поки не готові витрачати гроші на спортивно-туристичні годинники, спробуйте купити датчик пульсу і використовуйте для тренувань спортивні додатки (наприклад, Polar Beat або Nike Plus). Це дозволить вам заощадити, визначитися з тим, який годинник вам потрібні (і чи потрібні взагалі), а датчик ви зможете використовувати потім разом з будь-якими годинами, що підтримують Bluetooth smart якщо зважитеся на їх покупку.

0
репостів
0
репостів