Яку тканину обрати для пошиття дитячих речей

Дитячий гардероб повинен бути продуманий до дрібниць. Багато батьків перш за все орієнтуються на дизайн речей, але правильно насамперед дивитися на етикетку. Гранично важливо, щоб тканина для дитячого одягу була натуральною, в міру теплою, м'якою і приємною. Якщо ви вирішили пошити своєму чаду щось, то для купівлі тканин є ось цей сайт, а от як вибрати матеріал для дитячого одягу, розглянемо докладніше.

Які тканини використовувати для дитячого одягу?

Для дитячого тіла оптимально вибирати натуральні тканини:

  • Бавовна. Ця тканина оптимальна для повсякденного гардеробу. З неї можна шити як пелюшки і сорочечки, так і повзунки, кофти, одяг для дітей старшого віку.
  • Ситець. З ситцю - тонкого, натурального і швидко сушеного, шиють пелюшки, літні сукні та костюми, штанці і шапочки.
  • Льон. Ця тканина може бути досить щільною, така підійде для верхніх сорочок, постільної білизни, щільних кофт і шапочок. Льон тонкої вичинки ідеальний для будь-яких дитячих речей, особливо літніх.
  • Вельвет. З вельвету шиють демісезонні речі - куртки, комбінезони та штани, сукні та сарафани.

Натуральна тканина не викликає алергії і не є небезпечною для малюка. Але вона може довго сохнути і сідати при пранні гарячою водою. Вона також вимагає прасування паром або праскою.

Можна також використовувати якісні синтетичні тканини, такі як:

  • Фліс. Теплий матеріал, дуже м'який і приємний. Ідеальний для демісезонного і зимового одягу - толстовок, брюк, спортивних костюмів, шапок, використовується як підкладка для курток.
  • Трикотаж. Універсальний матеріал для дитячого одягу. З нього шиють футболки, костюми та комбінезони, шапочки, сукні, демісезонні речі. Трикотаж тягнеться, тому можна купити речі на довгий час. Він практичний і стійкий до протирання.
  • Мікрофібра. Тонка, але дуже щільна тканина, м'яка і приємна. З неї можна шити спортивний одяг, конверти, світшоти, шапки і снуди, а також куртки та пальто.
  • Футер. Тонка трикотажна тканина, легко тягнеться, м'яка і тепла. Оптимально підійде для повсякденної і домашнього одягу крихти, халатів, подушок і інших необхідних дитині речей.

Синтетичні тканини можуть стати альтернативою вовни, на яку може бути шкірна алергія. Їх можна використовувати навіть з народження, якщо тканина якісна і відповідає всім стандартам.

Особливості складання дитячого гардеробу

Варто враховувати, на який сезон планується гардероб, чим займатиметься дитина. Зрозуміло, що немовляті потрібен один набір речей, а школяреві - зовсім інший. Ось деякі поради:

Вибираючи гардероб для немовляти, враховуйте, що належить багато прання. Синтетика відпирається краще, з неї можна пошити кофти і штани. Пелюшки доцільніше шити з ситцю і байки, вони сохнуть швидше і не парять.

Для літнього гардеробу ідеальний набір тонких тканин - льон, батист, ситець, футер. Для зимового варто залишити натільну білизну з тонкого полотна (швидше сохне), а решта пошити з трикотажу, футера і вельвету.

Актуальним буде утеплення курток силіконом або штучною овчиною, а не пухом, щоб уникнути алергії. З цієї ж причини варто виключити натуральне хутро і шерсть.

Чим менше вік дитини, тим швидше вона зростає. Тому речі на дитину до року можна сміливо шити з запасом. А ось на школяра одяг краще шити з тканини, яка подобається йому і строго за міркою.

Закуповуючи тканину для пелюшок, візьміть більше. З запасу можна легко зробити кілька наборів дуже практичної і натуральної постільної білизни.

Існує безліч тканин, які підійдуть для дитини. Головне - уникати неякісної синтетики, яка «не дихає», опуклих вишивок, зайвого декору, якщо мова йде про дитину. Вибирайте безпечну і надійну фурнітуру - кнопки замість гудзиків і пластикові змійки. Складаючи дитячий гардероб, намагайтеся віддавати перевагу якісній тканини, адже головне - здоров'я крихти і його комфорт.

0
репостів
0
репостів