Проктолог - лікар, якого не потрібно соромитись

Захворювання аноректальної зони супроводжуються не тільки неприємними і досить болючими симптомами, а й чималими душевними стражданнями. Адже відвідування проктолога завжди вважалося в нашому суспільстві справою трошки соромітною - навіть до гінеколога і стоматолога люди йдуть з більшою охотою, ніж до лікаря, який рятує від недуг у такій делікатній області. Однак давайте дивитися тверезо: незалежно від того, бентежить чи ні нас сама думка про візит до проктолога, існують певні ситуації, коли до даного фахівця необхідно не просто йти, а бігти.

Захворювання прямої кишки та їх небезпека

Людина, котра опанувала шкільну програму, знає, що сумарна довжина кишечника людини більше 4 м, тому не дивно, що цей орган часто приносить нам незручності (метеоризм, нестійкі випорожнення і т.д.). Протяжність ж прямої кишки набагато менше - всього близько 15 см, але кількість захворювань прямої кишки досить велика. Ось найпоширеніші з них:

  • Анальна тріщина;
  • Кондиломи аноректальної області;
  • Проктит - запалення прямої кишки;
  • Парапроктит запалення тканин нафколо кишки;
  • Поліпи прямої кишки;
  • Внутрішній і зовнішній геморой;
  • Різні види доброякісних і злоякісних новоутворень.

Згадані недуги розрізняються не тільки клінічною картиною і способами лікування, але і подальшим прогнозом (одужання, хронізація), а також якістю життя пацієнта після терапії. Захворювання, яке не лікувалося, може стати не тільки фізіологічної проблемою, але і психологічною, і навіть соціальною.

Проте де в чому всі проктологічні патології схожі - в початковій симптоматиці і в можливості повного одужання пацієнта, якщо той вчасно звернутися до фахівця. Так коли нам потрібно задуматися про відвідини лікувального закладу https://proctocare.com.ua/?

За яких симптомах потрібно йти до лікаря

Наталія Герасименко - хірург-проктолог, рекомендує записуватися на прийом при наявності найменших ознак зародження патології аноректальної зони. Давайте докладніше зупинимося на перших симптомах згаданих захворювань:

1. Біль в області ануса

Він може бути постійним, розпираючим, смикаючим і пекучим. Якщо неприємні відчуття стають більш інтенсивними після акту дефекації, можна запідозрити анальну тріщину, тромбоз гемороїдальних вузлів, гострий парапроктит. Однак більш серйозні недуги - злоякісні новоутворення, хронічні свищі - можуть не викликати больового синдрому. Найпоширеніша патологія - простий геморой - часто протікає без больових відчуттів (пацієнти, в основному, скаржаться на відчуття набрякання в ділянці анального отвору).

2. Різні виділення з заднього проходу (слиз, гній).

Якщо ви помічаєте на нижній білизні, шкірі аноректальної області, калі незрозумілі виділення, негайно вирушайте на прийом до проктолога. Даний симптом може свідчити про наявність свищів або зниженні тонусу анального сфінктера. При запущених процесах на шкірі сідниць можуть виникати ерозії, виразки, глибокі рани, що погано піддаються лікуванню.

3. Кровотеча або слизисто-геморагічні виділення з ануса.

У вас на білизні з'явилися плями крові в зоні проекції анального отвору? А може, ви помічаєте рясне виділення крові з прямої кишки? Тоді вам варто запідозрити у себе анальну тріщину або геморой. Рідка, практично незмінна кров або рясні згустки - свідоцтво дивертикулезу або пухлини.

Кровоточивість, біль і наявність виділень - саме ці три ознаки повинні змусити вас задуматися про серйозну проблему зі здоров'ям. Існують і інші симптоми захворювань прямої кишки, однак вони лише доповнюють нашу тріаду. Серед додаткових ознак:

  • Анемія;
  • Запори і проноси;
  • Тенезми (несправжні позиви до спорожнення кишечника);
  • Нетримання газів і калових мас.

Постановка діагнозу і методи лікування

Отже, на прийом до проктолога ви вже записані, але чого варто очікувати від відвідування фахівця? У proctocare.com.ua спочатку лікар вислухає ваші скарги, з'ясує анамнез захворювання і життя та зробить первинний огляд - візуальне і пальцеве дослідження прямої кишки, аноскопію (огляд прямої кишки).

Залежно від отриманих результатів вас можуть направити на дообстеження, колоноскопію, біопсію патологічно змінених тканин, аналізи калу і крові) або відразу ж призначити терапію.

Лікування проктологічних захворювань може бути як консервативним (медикаментозним), так і оперативним - все залежить від ступеня занедбаності недуги і стану вашого організму. Хірургічні методи не такі небезпечні і травматичні, як ми собі уявляємо.

0
репостів
0
репостів