Крім хвороботворних бактерій і шкідливих хімічних домішок, в проточній воді можуть міститися солі металів, великі частинки іржі або твані. Щоб бути впевненим у чистоті споживаної води, експерти охорони здоров'я рекомендують використовувати спеціальні фільтри. Вони допоможуть позбутися від сміття, небезпечних мікроелементів і алергенів. Який вибрати фільтр під мийку і в чому переваги такої конструкції?
Особливості фільтрів для очищення води з розміщенням під мийкою
Головна особливість таких фільтрів полягає в назві. Очисна система підключається безпосередньо до водопровідних труб, які знаходяться під кухонною мийкою або поруч з нею. Для установки використовуються спеціальні з'єднувачі і кріплення, що продаються в комплекті з фільтром. Очищена вода може виводитися через основний або додатковий кран на раковині (або біля неї).
Якщо ж під мийкою недостатньо простору для установки, можна закріпити стаціонарний прилад на стіні, використовуючи еластичну підводку. Очищена вода буде виводитися тим же способом, що і при стандартному підключенні. Тепер обговоримо переваги та недоліки очисних систем, що встановлюються під раковину.
Переваги:
- Постійний доступ до чистої води, на відміну від окремо розташованих пристроїв;
- Можна встановити не тільки на кухні, але і в будь-якому іншому приміщенні з доступом до водопроводу;
- Універсальні змінні картриджі;
- Проста конструкція, яку легко встановити;
- Просунута багатоступенева система фільтрації води, що видаляє всі шкідливі мікроелементи;
- Фільтр встановлюється під мийку і стає невидимим для оточуючих;
- Не потрібно так часто міняти картриджі.
Недоліки:
- У порівнянні з іншими видами, більш трудомісткий процес установки;
- Не підходить для будинків зі слабким напором води;
- Більш висока вартість через наявність додаткових кріплень в комплекті;
- Потребує очищення і періодичну заміну використовуваних реагентів;
- Деякі види фільтрів не справляються з повноцінною очищенням;
- Підходять тільки для приміщень, в яких є доступ до водопостачання.
Незважаючи на явні недоліки, фільтри для очищення води, що встановлюються під мийку, набагато краще справляються з очищенням води, ніж інші пристрої. Вони універсальні і практичні у використанні. Навіть проточні фільтри для води в приватному будинку - це не нонсенс, а реальність.
Принцип роботи
Фільтр, що встановлюється під мийку, складається з двох, трьох або чотирьох змінних картриджів (або мембран). Перший картридж затримує великі частинки сміття (бруд, залізо і т.п.), другий картридж очищає воду від більш дрібних домішок і / або шкідливих бактерій (антибактеріальний, протиалергенний), а третій - пом'якшує воду, видаляючи залишки металів. Принцип дії простий: вода протікає по трубі і потрапляє в фільтр, де по черзі проходить всі ступені очищення. Як правило, після установки системи тиск стає слабкішим.
Немає сенсу купувати багатоступінчасті системи, якщо вода просто перенасичена залізом. Це стосується звичайних квартир або офісних приміщень. Рано чи пізно вам доведеться міняти картриджі на нові, а вони коштують недешево. Необхідними вважаються фільтри механічної очистки та пом'якшувачі. А ось якщо ви живете в заміському будинку або селі, де часто бувають проблеми зі свердловиною, багатоступенева очищення дійсно стане в нагоді.
Види систем очистки
Існує безліч моделей фільтрів, що встановлюються під раковину. Всі з них можна умовно розділити на дві категорії - проточні та системи зворотного осмосу. Вони відрізняються один від одного принципом очищення води. А тепер детальніше:
- Проточні фільтри для очищення води. Являють собою кілька невеликих резервуарів, з'єднаних між собою. У них вставляють змінні картриджі з різними наповнювачами. Як вже було сказано, картриджів може бути від двох до чотирьох. Такі прилади підключаються до водопроводу з допомогою еластичних кріплень. Вода витікає через невеликий додатковий краник, який встановлюється поруч з основним. Ось основні види картриджів для очищення: сорбційні (захищають воду від хлорки і неприємних запахів), іонообмінні (роблять воду менш жорсткою, притягаючи метали), поліпропіленові (прибирають великі частки, начебто піску або іржі), комбіновані (картридж, що поєднує в собі відразу кілька видів обробки).
- Системи зворотного осмосу. Принцип роботи таких пристроїв полягає в пропущенні води через спеціальні мембрани з різним розміром пор. У більшості подібних систем є як мінімум три мембрани для очищення. Вони затримують всі сторонні частинки незалежно від розміру. Остання мембрана має найменші отвори, через які можуть пройти лише водяні молекули. Всі мінерали і корисні елементи також залишаються на фільтрі. Як підсумок - дистильована вода без будь-яких домішок, яка не принесе вам ніякої шкоди або користі.
Складно сказати, яка з цих систем краще. Для жорсткої води варто вибирати зворотний осмос, тому що іонообмінний картридж не зможе повністю позбутися від проблеми. Також варто віддати перевагу цій системі, якщо ви маєте будь-які захворювання ниркового апарату. Для всіх інших випадків підійде звичайна проточна фільтрація.
Висновок
Фільтри під мийку призначені для моментального очищення води від шкідливих домішок. Від якості води залежить не тільки смак приготованих страв, а й здоров'я близьких. Не варто економити на очисних системах. На ринку прямоточних фільтрів конкурують і зарубіжні, і вітчизняні компанії. Перевагу краще віддавати перевіреним виробникам, які мають багато позитивних відгуків про свою роботу. Незважаючи на немалу вартість прямоточних систем очищення, вони набагато рентабельніше, ніж ті ж фільтри-глечики або кулери.