Влітку ми все переходимо на більш відкриті види взуття. Малюка теж варто перевести на босоніжки, наприклад такі https://teremok.com.ua/ua/category/obuv/bosonozhki/. Але виявляється, для того щоб вибрати ідеальні босоніжки для крихітки, потрібно знати кілька правил.
1. Натуральні матеріали
Дитячі босоніжки повинні бути тільки з натуральних матеріалів. Ідеально - шкіра. Все це пов'язано з тим, що малюк не сидить на місці і багато пересувається. Якщо босоніжки будуть зі шкірозамінника, то ніжки карапуза почнуть потіти, а в наслідок цього - набрякати. Крім того, що ніжки не зможуть "дихати" в такому взутті, так ще й почнуть перегріватися. Навіщо піддавати крихітку такому випробуванню?
2. Вага обувки
Перед покупкою дитячих босоніжок обов'язково врахуйте їх вагу. Вони повинні бути легкими. Так, взуття з ненатуральних матералов в цьому випадку виграє, але тут не варто вестися на цей трюк. Вибирайте шкіряні босоніжки, але з легкої підошвою.
3. Підошва босоніжок
Підошва дитячих босоніжок повинна бути гнучкою і міцною. Якщо підошва майже не згинається - не беріть таке взуття. Ніжка дитини зростає, до того ж малюк постійно рухається, а якщо підошва тверда, то в такому випадку стопа буде формуватися неправильно. Також зверніть увагу на те, щоб підошва не була слизькою.
4. Фіксація ніжки
Дитячі босоніжки повинні добре утримувати стопу дитини і надійно її фіксувати. Зверніть увагу на задник босоніжок: обов'язкова умова - жорсткість і невелика зависокий рівень. Це поможе запобігти ковзання ніжки всередині босоніжка і вивих стопи під час бігу.
5. Розмір
Принцип "на виріст" при виборі дитячих босоніжок не працює. Між краєм великого пальчика дитини і носком має залишатися близько восьми міліметрів вільного місця - це приблизно на ширину вашого пальця. Пам'ятайте, що ніжка крихітки зростає приблизно на 1 см за сезон, тому розраховувати, що чадо будете носити ці босоніжки і наступного літа все ж не варто.
6. Форма босоніжок
Однозначної відповіді з цього питання немає. Для дитини до 3-х років найзручніше босоніжки з закритим носком (по типу сандалики). Так ніжка не сповзає вперед, а в босоніжок на забиваються дрібні камінчики і гілочки, що може завдавати карапузові незручності, при цьому пальчики маляти прикриті, що допоможе уникнути їх травмування під час бігу або ігор з м'ячем. Для дітей старшого віку можна купувати босоніжки з відкритим верхом - так ніжки дошколенка краще вентилюються.
7. Застібки
Підбираючи босоніжки для свого чада обов'язково приміряйте їх на ніжку карапуза на предмет застібання. Шлейка не повинна передавлює ніжку, а між нею і шкірою крихти повинен поміщатися палець дорослого. Що краще - пряжки або липучки? Це на ваш особистий розсуд. Плюс липучок в тому, що карапуз може самостійно впоратися із завданням взування. Мінус - липучки з часом починають погано клеїтися і постійно растегівать. Ідеально - босоніжки на пряжках. Якщо пряжки на босоніжках металеві, зверніть увагу на те, щоб їх краї були заокруглені і не колючі (не дряпали ніжку).
8. Супінатор і устілка
На відміну від іншого дитячого взуття, устілка в босоніжках не повинна бути знімною. Ідеальний варіант - пришита до підошви. З приводу супинатора ортопеди кажуть, що він потрібен не всім малюкам. Тому купувати дитині взуття з супінатором потрібно тільки за рекомендацією педіатра або ортопеда. Якщо у карапауза немає проблем зі стопою, то можна купувати босоніжки і без супінатора.
І пам'ятайте, що здоров'я дитячих ніжок безпосередньо залежить від правильно підібраного дитячого взуття, тому економити на цьому ну ніяк не варто. Приємного і якісного вам вибору!
Де в місті Хмельницький купити дитячі босоніжки?
Роздрібні магазини дитячого взуття в місті Хмельницкий
- Магазин ортопедичного взуття Liya Shop в ТРЦ Агора
- Виробник дитячого взуття Tobi, вулиця Трудова 5/2
- BabyShop в ТЦ "Оазіс"