Важливі поради щодо вибору дитячого одягу

Народження малюка - це завжди приємні клопоти, що включають, в тому числі і покупку першої одягу. Втім, безпеку і якість дитячого одягу важливо в будь-якому віці, а в перші дні життя - особливо. Шкіра дитини відразу ж після народження дуже ніжна, чутлива до будь-яких подразників, що вимагає дбайливого догляду і дотику виключно м'яких, приємних на дотик тканин.

Саме на цьому і базується основний критерій вибору дитячого одягу, який повинний бути:

  •  максимально натуральний;
  •  комфортний для дитини;
  •  вільним, не сковувати рухів;
  •  виготовлений з «дихаючої» тканини, щоб на дитячій шкірі не утворювалося прілостей.

Підібрати красиві, зручні і одночасно стильні дитячі речі для самих маленьких не так вже й важко, якщо дотримати п'ять важливих правил цього процесу. Здебільшого українські виробники дитячого одягу їх притримуються на відміну від китайських чи турецьких, але все одно варто їх знайти.

Правило № 1 - тканина

Вважається, що найкращий одяг для дитини виключно з натуральної тканини - дихаючої, гіпоалергенної, приємною на дотик. Оптимальним варіантом для вибору в цьому випадку буде бавовна. Саме з нього повинні бути всі речі, що безпосередньо стосуються ніжної шкіри.

Решта одягу в своєму складі може мати синтетичні нитки, що робить його більш простим в догляді, практичним і привабливим. Але варто пам'ятати, що повністю синтетичний склад вибирати недоцільно - влітку дитина в ньому буде потіти, а взимку мерзнути.

Правило № 2 - розмір і колір

Малюки ростуть дуже швидко, тому новонародженому цілком можна придбати одяг «на виріст». Правда, в цьому питанні перестаратися не варто. Припустимо, що різниця має бути всього в декількох сантиметрах, інакше дитина буде виглядати неохайно до тих пір, коли не доросте до потрібного розміру. Хлопчикові або дівчинці, які вже почали повзати або робити свої перші кроки, варто підбирати речі вже за розміром, інакше вони в них заплутаються і можуть травмувати себе.

Що ж стосується кольору, то тут можна довіритися власним смакам. І при цьому не обов'язково купувати для дівчаток виключно рожеве, а для хлопчиків синє, адже сучасний брендовий одяг для дітей сміливо поєднує в собі цікаві колірні рішення, роблячи акцент швидше на дизайні, а не на тонах.

Правило № 3 - фурнітура

Вірніше, її відсутність, якщо не брати до уваги прихованих заклепок і обтягнутих м'якою тканиною гудзиків. Все інше на дитячому одязі не повинно бути присутнім, оскільки воно може викликати дискомфорт, натерти або навіть поранити ніжну шкіру.

Особливо це стосується боді, комбінезонів, майок, футболок і піжамок. Всі вони повинні бути максимально зручними, бажано зі швами на зовнішній стороні. Для дітей від рочку і постарше фурнітура навпаки буде цікавим оформленням одягу, завдяки вивченню якої у малюків зможе розвиватися дрібна моторика, уяви, розрізення матеріалів і кольорів.

Правило № 4 - комфорт не тільки для малюка

Дійсно, зручним дитячий одяг повинний бути не тільки для малюка, але і його батьків. Важливо, щоб вони максимально швидко могли переодягнути малюка, не відволікаючи його від сну або відпочинку.

Для новонароджених і дітей до шести місяців не варто купувати речі, які надягають через голову, адже це будуть не тільки зайві зусилля для тата або мами, але і нерідко істерика самої дитини.

Правило № 5 - сезонність

Обов'язковою умовою правильного вибору дитячого одягу є його відповідність сезону. Теплі байкові чи велюрові речі в літні дні будуть абсолютно недоречними, навіть якщо дитина в них виглядає дуже красиво.

Для таких випадків краще підібрати зручний костюмчик з легкої натуральної тканини, що не приводить до перегрівання. У той же час в холодні дні малюк повинен бути максимально захищений від вітру і морозу.

Знаючи ці кілька нескладних правил, можна з легкістю вирішити, здавалося б, важке питання одягу малюка.

0
репостів
0
репостів