Сир кисломолочний, його цінність

Автор 19 листопада 2012, 18:15

Сир - кисломолочний продукт, який отримують шляхом сквашування молока, а потім видалення з нього сироватки. Сир класифікують за кількістю вмісту в ньому жиру. Існує жирний сир (жиру-18%), напівжирний (жиру-9%) і нежирний (жиру не більше 3%).

Поділяють сир також за способом виробництва - на кислотно-сичужний та кислотний. При виготовленні кислотно-сичужного сиру використовують сичужний фермент, а кислотний сир виходить при додаванні в молоко закваски.

Коли і де саме вперше придумали, як робити сир, визначити тепер складно. Цей продукт був знайомий багатьом древнім народам - його вживали римляни і греки, ассірійці і вавілоняни, а також жителі Сходу. Давньоримський вчений Варрон писав, що жителі Риму для заквашування молока використовували згусток з шлунку теляти. У трактаті римського філософа Луція Колумелли, який жив у 4 столітті н.е., згадується про сир, як їжу, яку люблять і багаті, і бідні.

Стародавній спосіб виготовлення сиру актуальний і зараз. Для промислового виробництва цього продукту застосовують сичужний порошок, що добувається з телячих шлунків. Домашній сир роблять без додавання чого-небудь - з скисшого молока, природним чином, зливаючи сироватку і віджимають його згусток під пресом.


Реклама: Святкові торти на замовлення у Львові ви можете знайти за цим посиланням. https://bilka.ua/torty-na-zamovlennya/torty-tematychni/. Будь яка фаша фантазія може бути реалізована нами з викорситанням лише натуральних інгридієнтів.


Якісний сир являє собою однорідну масу білого або світло-жовтого кольору, з приємним ароматом, який не повинен бути кислим або гірковатим. Смак у свіжого сиру м'який та ніжний, нейтральний, без вираженої кислоти або солоності.

У кулінарії цей кисломолочний продукт використовують як у свіжому вигляді, і такий, що пройшов теплову обробку. Сир унікальний тим, що він однаково добре поєднується як з солодощами, так і з солоними продуктами. Найбільш корисний і смачний свіжий, тільки що приготовлений домашній сир. Його можна їсти як десерт, змішавши з невеликою кількістю цукру, меду, вершків або варення. Дуже смачний солоний сир з додаванням сметани, дрібно нарізаної зелені, часнику і гострих приправ.

У магазинах продається величезна кількість сирних десертів - з родзинками, фруктами, шоколадом та іншими наповнювачами. Також сир застосовується у випічці - у складі тіста для тортів, як начинка для пирогів. З цього продукту роблять запіканки - солодкі чи солоні, з додаванням овочів, ліплять вареники з сирною начинкою, печуть сирники та млинці з сиром. Проста і смачна страва - «ліниві вареники», які варять із сиру, змішаного з невеликою кількістю борошна. Популярний також рецепт сирної паски.

Корисні властивості сиру

Сир містить кальцій і фосфор, які беруть участь у формуванні кісткової системи, тому його рекомендується включати в меню дітей та вагітних жінок. Окрім того, сир це білковий продукт. Всього 300 грам сиру, що з'їдається в день, може задовольнити добову потребу організму людини в білку. Завдяки тому, що молочний білок набагато легше засвоюється, чим білок м'яса, сир вважається дієтичним продуктом, особливо корисним у дитячому і літньому віці.

Мінеральні речовини, що входять до його складу, беруть участь у виробленні гемоглобіну, тому його корисно їсти для профілактики недокрів'я. Сир включають в раціон хворих з виразкою шлунка, з хронічним гастритом, з хворобами жовчного міхура, при серцево-судинних захворюваннях, гіпертонії. Нежирний сир радять вживати людям страждаючим цукровим діабетом.

Протипоказання

У вживанні сиру потрібно знати міру - з'їдати не більше 300 грамів продукту на день.

Останнє редагування 16 грудня 2018, 12:30
0
репостів
0
репостів