Розділ Суспільство

Шепетівська МТГ поновила членство у «Асоціації міст України»

Автор 04 березня 2021, 14:35

Таку ініціативу на сесії Шепетівської міської ради підтримали депутати, проголосувавши за проект рішення та затвердивши Програму «Представлення інтересів Шепетівської міської територіальної громади у Всеукраїнській асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» на 2021 — 2025 роки».

Сьогодні ж в онлайн режимі відбулась нарада голів громад Хмельницької області під головуванням нового очільника регіонального відділення Асоціації міст України Олександра Симчишина, участь в нараді взяв Шепетівський міський голова Віталій Бузиль. Серед ключових питань обговорення прозвучала пропозиція зустрічі регіонального відділення в реальному часі, підготовка та напрацювання пропозицій з обміну досвідом та навчань очільників громад. Олександр Симчишин наголосив, що у подальшій співпраці вбачає тісну комунікацію та нетворкінг голів громад.

«Найближчим часом відбудуться загальні збори Правління АМУ. Після них ми ще раз зберемось і обговоримо питання, які будуть озвучені делегатами зі всієї України, щоб напрацювати консолідовану позицію громад Хмельниччини. Також ми хочемо долучити до активної співпраці представників влади різного рівня: від району, області до центральної влади, нардепів, Уряду. Тому дуже важливо налагодити зворотній зв'язок і чекатиму на ваші побажання. Сподіваюсь на активну комунікацію, обмін досвідом і продуктивну роботу» - наголосив голова регіонального відділення.

Кооперація зусиль членів Асоціації міст України – це в першу чергу оперативний обмін досвідом і кращими практиками, що відпрацьовують сьогодні міста-члени Асоціації. Більш тісно взаємодіяти з органами державної влади та спільно представляти та захищати інтереси міста у Верховній Раді, Кабінеті Міністрів України та інших органах центральної влади – ключові завдання об’єднання.

Міський голова Славути, член Правління АМУ Василь Сидор вкотре підняв проблему, яка склалась із тарифною політикою:

«Врегулювати ціну на енергоносії для населення вдалось. Однак, комунальні підприємства планомірно доводяться до банкрутства. Вони не в силах «потягнути» різницю в тарифах. Це реальна загроза – ми можемо не увійти в новий опалювальний сезон».

Також увагу на цій проблемі акцентував міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук. Окреслив і ряд інших актуальних питань: відсутня методика нарахування акцизу на пальне, що зменшує дохідну частину місцевих бюджетів. Також відсутність сплати пайової участі забудовників у створені та розвитку інфраструктури, яка з 1 січня 2021 року перестала надходити до місцевих бюджетів.

Голови громад Хмельниччини домовились, що наддадуть пропозиції щодо освітній заходів (практикумів, вебінарів, засідань РВ), які відбуваються на базі Хмельницького регіонального відділення у рамках проекту «ПУЛЬС». Олександр Симчишин нагадав про можливість отримання галузевих консультацій у місцевих радах та наголосив, що сподівається на продуктивну співпрацю та готовий із свого боку докладати всіх зусиль, щоб спільно відстоювати інтереси громад краю.

Довідково. Асоціація міст України — добровільне об’єднання місцевого самоврядування, створене за ініціативи міських голів у 1992 році. Має статус Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування й об’єднує 615 територіальних громад. Асоціація готує рекомендації з питань подальшого розвитку місцевого самоврядування, захисту прав та законних інтересів територіальних громад, зміцнення інфраструктури міського господарства, надання високоякісних громадських послуг,  розвитку національних та культурних традицій, підготовки кадрів, пропаганди передового муніципального досвіду, а також реалізує заходи з впровадження в життя своїх рекомендацій.

Пресслужба Шепетівської міської ради

Останнє редагування 04 березня 2021, 14:46
0
репостів
0
репостів