Понеділок, 04 грудня 2017 18:46

Відбулись громадські слухання щодо спорудження нових енергоблоків ХАЕС

Автор

24 листопада в залі засідань Шепетівської районної ради було проведено громадські слухання щодо будівництва енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Вибір нового постачальника і типу реакторної установки привели до змін техніко-економічних показників будівництва ХАЕС 3/4, тому потребують донесення до громадськості додаткової інформації про зміни, які внесені в ТЕО.

Заступник головного інженера з нових блоків Геннадій Самосєй виступив перед депутатами Шепетівської районної ради, головами ОТГ, сільським головами і ознайомив їх із зазначеними змінами в проекті.

Він дав короткий аналіз техніко-економічного обґрунтування спорудження Х-3/Х-4. Наголосив, що у ТЕО розглянуто всі фактори: за сейсмічними характеристиками проектний землетрус (ПЗ)=5 балів, максимальний розрахунковий землетрус (МРЗ)=6 балів (не допускається більше 8 балів); за станом ґрунтів - карстових процесів, просадних, сильностискуваних ґрунтів немає; максимальні горизонти паводків талих і дощових вод на р. Горинь не становлять небезпеки для споруд АЕС із урахуванням планувальних оцінок майданчика (206,00 м); рівень ґрунтових вод (РГВ) становить від 3,00 до 4,00 м (потрібно не менше 3,00 м); повторюваність протягом року слабких вітрів до 2 м/с - 26%, туманів - 26% (потрібно менше 40%). За впливами зовнішніх факторів техногенного характеру на безпеку - майданчик відповідає усім вимогам.

У доповіді Геннадій Самосєй охарактеризував екологічні, економічні, соціальні чинники добудови енергоблоків №3 та №4.

Під час обговорення присутніх насамперед цікавило, чи буде встановлено страхування ризиків проживання у зоні спостереження ХАЕС, багато питань стосувалось пільг та преференцій, які має отримати громада від будівництва Х-3, Х-4. Адже у зону спостереження входить село Пліщин Шепетівського району.

Геннадій Самосєй відзначив, що вже сьогодні для жителів зони спостереження діє 30- відсоткова тарифна знижка на електроенергію, виділяються кошти на розвиток соціальної інфраструктури.

Шепетівська райдержадміністрація

Новини Шепетівки в месенджерах

Viber | Telegram

Відео

Люди, участвующие в этой беседе

Comments (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Вже пора займатися розглядом видів альтернативної енергетики, а не атомну досі розбудовувати.

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением