Середа, 07 червня 2017 21:02

Шепетівські активісти виграли грант на 1000 євро за кращу енергоефективну ідею

Конкурс на кращу енергоефективну ідею в рамках міжнародного проекту «CLEEN» тривав з 1 до 25 травня. Заявки від учасників приймали п’ять громадських організацій України, зокрема й «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» (ХМКР). Голова організації Степан Кушнір розповів, що за цей час вони прийняли 35 заявок (із загальних 65) і 9 з них були із Хмельницької області. Учасники пропонували різні проекти – від заміни вікон у школах до друку тролейбусу на 3D-принтері, але зі слів грантодавців, більшість з них не відповідали цілям проекту.

«У багатьох заявках пропонували замінити вікна у школах, або закутипи ноутбуки, але переміг проект "Енергоефективна реновація" з Шепетівки. Його обрали через те, що спрямований не на точкове вирішення якогось питання, а на зміну стратерії енергоефективності цілого району», – розповів голова правління «ХМКР» Степан Кушнір.

Відтак міні-грант на 1000 євро у рамках міжнародного проекту «CLEEN» дістався громадській організації «Європейська соціальна академія».

Її експерт Каріна Руда розповіла, що своїм проектом вони хочуть оновити «Районну комплексну програму енергозбереження Шепетівського району на 2012-2018 роки», яку місцева влада затвердила ще у 2011 році.

«Проект "Енергоефективна реновація" поширюється на усіх жителів Шепетівського району, а також на 31 школу, 43 бібліотеки і 52 будинки культури. Останнім часом є тенденція до зростання цін на електроенергію, а ці заклади споживають її найбільше. І для того, щоб вдосконалити "Програму енергозбереження Шепетівського району", ми хочемо об’єднати зусилля влади, бізнесу, громадськості і благодійних фондів. Спершу проведемо з ними громадські слухання, на яких також будуть присутні міжнародні експерти у галузі енергоефективності. Кожен висловить своє бачення, свої зауваження, свій досвід стосовно цієї прогами… Хочу сказати, що до нас уже зверталися дирекори різних шкіл, садочків і будинків культури, які готові розповісти, які у них виникають питання при енерговикористанні, і що потрібно змінити. Також на цих слуханнях ми організуємо робочу групу з 10 експертів, які упродовж місяця будуть працювати над удосконаленням "Програми енергозбережененя Шепетівського району на 2012-2018 роки". Далі оновлену програму мають затвердити на черговій сесії районної ради. І після того вже будемо втілювати її у життя», – розповіла експерт «Європейської соціальної академії».

Проект «Енергоефективна реновація» у Шепетівці реалізують найближчим часом.

Що конкретно зміниться у вже існуючій програмі, поки що невідомо, але Каріна Руда запевнила, що це буде не просто «заміна, одних слів на інші», а аналіз того, де найбільше використовується електроенергія, куди найбільше спрямовуються кошти, а також формування карти електроенергії Шепетівського району, щоб дійсно побачити ті проблеми, які потрібно вирішувати у першу чергу.

Ще однією ціллю міні-проекту «Енергоефективна реновація» є популяризація раціонального використання енергоносіїв серед населення. Тому більша частина грантових коштів піде на інформаційні буклети, публікації у виданнях і відеоролик, який транслюватимуть на місцевому телеканалі упродовж місяця.

Фінансування цього проекту розпочнеться 20 червня, коли переможці конкурсу і «Хмельницький молодіжний клуб розвитку» підпишуть контракт. І, за його умовами, покращити програму енергозбереження Шепетівського району мають вже до кінця жовтня 2017 року.

ye.ua

Відео

Останнє редагування Середа, 07 червня 2017 21:24

Коментарі (0)

Коментарі відсутні

Залиште ваш коментар

  1. Можете коментувати як гість, але ліпше Зареєструйтесь або авторизуйтесь
Вложения (0 / 6)
Поделиться вашим местоположением